Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj24.08.2014, 14:12 (UTC)    
Mesaj konusu: Site İçi Arama

Siteme "Site içi Arama" yapmak üzere HTML kod arıyorum. Yardımcı olabilecek varmı?????
Mesaj24.08.2014, 14:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben Sana Yardım Edebilirim!
İlk Olarak Google'a Siteni Eklemen Gerekiyor Bunu Yapmak İçin;
Buraya Tıkla
Daha Sonra URL Kısımına Sitenin Adresini Gir.
Yorumlar Kısımına İse Ne Yazıldığında Siten Çıksın Onu Yaz!
Daha Sonra Adres Ekle Deyip Çıkan Sayfaya Tekrar Siteni Gir ve Doğrulama Kodunuda Girip İstek Gönder Butonuna Bas!
Daha Sonra;
Buraya Tıklayarak Sitenizin Adresini Yazınız Yazan Yerin Altına Sitenizin Adresini Girin (www.) Koymadan!
Daha Sonra Tamam Deyip Çıkan Kodları Alıp Sitenize Ekleyin...
İlk 2 Gün Arama Yaptığınızda Bir Sonuç Çıkmaz Fakat Sonrasında Çıkacaktır!
Benimde Öyle Oldu Şuan Çalışıyor!
Mesaj24.08.2014, 14:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

Flood İçin Özür Anlatım Bana Aittir
Mesaj24.08.2014, 18:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

Cok teşekkür ederim....
Mesaj24.08.2014, 18:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

sanalcayasam yazmış:
Cok teşekkür ederim....

Önemli değil...
Mesaj24.08.2014, 19:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

Google'nin kendi sisteminden oluşturmanızda fayda var. Bağlantı : https://www.google.com/cse/create/new?hl=tr&cselang=tr&utm_source=wmx
Mesaj24.08.2014, 19:39 (UTC)    
Mesaj konusu: Fayda Yok

Ne Alaka İkiside Aynı Sistem Fakat Evet O Daha Hoş Olur. Ama Ben Onu Çözemedim O Yüzden Böyle Anlattım
Mesaj24.08.2014, 20:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

Milyonlarca Google kullanıcısının olduğunu düşünürsek , Google sistemlerini kullanmanın alakasını kurabilmeniz lazım Smile
Mesaj24.08.2014, 20:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

Dediğinizi yaptım kodu sayfaya kopyaladım. Sayfaarın herhangi birinde yer alan bir kelime yazdım aramada bulacak mı diye ama bulamadı. Metin içindeki kelimeye göre arama olmuyor mu???
Mesaj24.08.2014, 20:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

o kod biraz saçma bende ondan kullanmıyorum
Mesaj24.08.2014, 20:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

ikisini de denedim fakat ikiside işe yaramadı. Ben istiyorum ki ziyaretçi tek tek sayfalarda gexinip arama yapacağna ana sayfadan arama seçenerğini kullandığında şak diye bulsun istiyorum. Örneğin internet download manager programını arıyor. Atıyorum Manager yazdığında Worddeki gibi ekranda o kelimenin geçtiği kısmın bulunmasını istiyorum. Çok şeymi istiyrum???
Mesaj24.08.2014, 20:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kod:
<form action="http://www.google.com/search" method="get"> <input type="text" value="" maxlength="230" size="20" name="q" /><br /> <input type="submit" value="ARA" /><br /> <input type="radio" value="" name="sitesearch" /> Google Arama <br> <input type="radio" checked="" value="sanalcayasam.tr.gg" name="sitesearch" /> Sitemde Arama <br /> </form>

Yukarıda verdiğim kodu deneyin bakalım. Ona göre sonucu yazın Smile
Mesaj24.08.2014, 21:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bunu denemiştim galiba. Az önce tekrar denedim. Sayfaların herhangi birinde metin içinde geçen bir kelime yazdım ama bulamadı..
Mesaj24.08.2014, 21:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

Google arama'nın mantığı sitenizin google'da indexlenen sayfalarında arar. Muhtemelen aradığınız sayfa googleda daha index almamış . İndex alan sayfaları site:siteismi.tr.gg ile görebilirsiniz.
Kolay gelsin. Wink
Mesaj24.08.2014, 21:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben bi yerde yalnışlık yapıyorum galiba. Gonderdiğiniz kodu herhanbi bir sayfanın içine değilde dışarı bi yere yazamam mı. Ben ana sayfanın içine kopyalıyrum kodu sadece ana sayfadaki metini tarıyor. Nasıl yapacam???
Önceki mesajları göster: