Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj30.08.2014, 10:15 (UTC)    
Mesaj konusu: CSS Tasarım problemi

title>Free CSS website template</title>
<meta charset="utf-8">
<link rel="stylesheet" href="css/reset.css">
<link rel="stylesheet" href="styles.css">
<link rel="stylesheet" href="css/slider.css">
<link rel="stylesheet" href="css/layout.css">
<link rel="stylesheet" href="css/jquery.fancybox-1.3.4.css">
<script src="js/jquery.js"></script>

Netten indirmiş olduğum bir tasarım var yukarıda yazılı kodda js. uzantılı olanları upload ettim fakat .css uzantılı olanları anlayamadım oraya ne eklemeliyim.
Mesaj30.08.2014, 10:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

<link rel gibi uzantıları Tasarım üstü ve altı gibi yerlerde uygularsanız sonuç alırsınız . CSS bölümüne uyan şekilde değildirler. Konuyun detayına inmenizi rica edicem Smile
Mesaj30.08.2014, 11:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

CSS ve JS dosyaları hosta yüklenmemiş.Bu şekilde tasarımın bozuk çıkar.Kardeşim indirdiğin temada CSS ve JS dosyaları olması lazım.Görmüşsündür. Bimemne.css bilmemne.js gibi.Bu dosyaları bir hosta upload ediceksin ve aldığın url leri o bölgelere yapıştıracaksın.Mesela css/reset.css yazan yer demek istiyor ki CSS dosyasının içindeki reset.css adlı dosyayı bir siteye yükle sonra url sini buraya yaz.Url yi aldıktan sonra css/reset.css yazan yeri silip o urlyi yapıştıracaksın. Nasıl siteye yükleyeceğim dersen (link vermek zorundayım anlatımı uzun) buraya tıkla

(Ayrıca ibrahmgun arkadaşımızın dediği gibi uyarlama temada css bölümünü kullanmak zorunda değilsiniz.Çümkü T.üstü bölümünde de css stilleri çalışır.)
Mesaj30.08.2014, 14:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

Cevaplar için teşekkür ederim, indirdiğim temada .js dosyalarını upload ettim ve urlsini gereken yere yapıştırdım fakat temada .css uzantılı yerlere yapıştırmam gereken

css dosyaları indirdiğim temadan çıkmadı bu yüzden bu kısımları anlayamadım.
Mesaj30.08.2014, 14:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

İndirdiğin tema freeware yani ücretsizse kaynağı gösterden css kodlarını alman sorun teşkil etmeyecektir diye düşünüyorum. Wink
Mesaj30.08.2014, 15:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

altaywebdesign yazmış:
Cevaplar için teşekkür ederim, indirdiğim temada .js dosyalarını upload ettim ve urlsini gereken yere yapıştırdım fakat temada .css uzantılı yerlere yapıştırmam gereken

css dosyaları indirdiğim temadan çıkmadı bu yüzden bu kısımları anlayamadım.

Bunu mu demek istiyorsun : Download ettiğim dosyalarda gerekli yerlerde yazan css dosyaları yok. Yani dosyalar eksik ? Açıkça söylicem özelden temanın download linki felan atarsan daha iyi izah edebilirim. Çünkü bazılarını eksik paylaşıyorlar.Yani dediğim gibi adam dosyaları eksik yüklemiş olabilir