Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj06.09.2014, 15:14 (UTC)    
Mesaj konusu: Yeni Başlayanlara Özel Logo Yapımı [ Resimli

AA Logo 2014 programıyla logo yapmayı anlatacağım.
Adımları iyi takip ederseniz kolay bir anlatım yapacağım için kavrama sıkıntısı olmayacaktır. Yapamadığınız yer olursa yorumdan sorularınızı sorabilirsiniz.

İlk olarak AA Logo 2014 programını buraya tıklayarak indiriyoruz. Rar şifresi : ibrahmgun.tr.gg dir [reklam amacı yoktur , ilk sitemde paylaştığımdan öyle kaldı] .İndirdiğimiz programı yükleyip açıyoruz.
Program deneme sürümüdür. Bu yüzden logoları kaydetmek isteyince satın almanızı isteyecektir. Aksi halde kaydetmeyeceğinden biz de buna çözümü bulduk. Anlatımı takip edince göreceksiniz

Karşımıza yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi hazır logo templateleri (şablonları) çıkacak. Oradan kendinize göre bir logo bulacağınızdan eminim oradan birini seçiyoruz. Ben en kötü olanı seçtim size iyileri kalsın seçtim.

Resimde de ayrıntılı bir şekilde yazdım. Buradan da aktarıyorum. Program gerçekten harikulade tasarlanmış. Yazının fontundan dolgusuna her şeyi kişiselleştirebiliyoruz. Resimde de gördüğümüz gibi " Styles " açılır menüsünden düzenlemeleri yapabiliriz. Sağda kırmızı ile işaretlediğim yer ise dolgu renkleri. Solid color haricinde yandaki yön butonlarıyla kaydırarak diğer dolgu türlerine ulaşabiliriz.

İşlemlerimizi tamamladıktan sonra başta da söylemiştim. Logoyu kaydetmiyor diye şimdi PrintScreen yapıyoruz yani ekran görüntüsü alıyoruz. Paint'ten resimdeki gibi kesiyoruz. ( kesik çizgilerle belirtilen şekilde ) ve onu Paint'e yapıştırıp kaydediyoruz. Şimdi geldik zurnanın zart dediği yere Hepimiz biliriz arka planı transparan yapan programlar vardır. Photoshop gibi mesela Elinde photoshop olanlar buradan anlatımlara ulaşabilirler. Elinde photoshop olmayanlar için ise buraya tıklayarak PhotoFiltre programını indiriyoruz. rar şifresi : ibrahmgun.tr.gg 'dir. Zaten kurulu bir şekilde hazırladım.PhotoFiltre'yi açtıktan sonra File -> Open 'den Paint'ten kesip yapıştırdığımız logomuzu açıyoruz. Resimde kırmızı ile gösterdiğimiz butona bastıktan sonra karşımıza Tolarence değeri gelecektir. Oradaki değer sabit olmuyor genelde ben 30 yaptım siz de kendinize göre ayarlayıp önizleme yaparsınız zaten. Başka logolarda değişiyor arkadaşlar değer Son olarak Save As'tan png olarak kaydediyoruz.

Ve logumuzun son hali
Mesaj06.09.2014, 18:43 (UTC)    
Mesaj konusu: s

Yararlı bir anlatım Smile Teşekkürler
Mesaj06.09.2014, 22:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

bunu arıyordum teşşekürler
Mesaj06.09.2014, 22:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

@kodcudost
@tredgo
Ben teşekkür ederim Smile Yararımız dokunduysa mutlu olurum Wink
Mesaj07.09.2014, 00:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel bir anlatım olmuş.
Emeğine karşılık olarak bir yorumda bulunmayı çok görmedim. Smile
Bir yorumda ben bulunmak istedim.

İyi başarılı bir anlatım olmuş.

Bu anlatımlarının devamını bekliyoruz. Razz
Kuşkusuz bir çok kullanıcı bu tür anlatımlardan faydalanacaktır.
Gerçekten başarılı buldum, ellerine ve yüreğine sağlık. Wink

- Teknik Destek Personeli
Mesaj07.09.2014, 01:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sözlerin için teşekkürler Aykut ..
Elimden geldiğince bildiklerimi aktarmaya çalışacağım inşAllah Smile
Mesaj07.09.2014, 20:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

SAĞOLASIN...

Yeni LOGOmu tasarlıyorum
Mesaj08.09.2014, 16:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

Önemli değil . Wink
Mesaj08.09.2014, 17:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

Smile
Mesaj10.09.2014, 10:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

VOSA TV için yaptım.

E-mail:
index( at )vosa.esy.es
index( at )vosa.url.ph
Mesaj11.09.2014, 09:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

@varolmayisorgulayanadam bunu '' Kendi Eserlerinizi Tanıtmaya Hazırmısınız '' bölümünde paylaşınız . Burada arkadaşımız güzel bir anlatım yapmış , bizde onu değerlendiriyoruz yorumlarımızı belirtiyoruz ..

Anlatım güzel olmuş tebrik ederim ama bu programda logonun son durumunda sanki etrafında biraz parazit oluyor yanlışmıyım ?

Mesaj11.09.2014, 09:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

Demo olduğu için kaydedilmedi yine Smile

Mesaj11.09.2014, 12:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

Demo olduğu için kaydedilmez evet

Açıklamada yazılmış 'Resim ekranı açıkken klavyeden 'print screen' ile ekranı çekiyorsun sonra paintê yapıştırıp ordan kesiyorsun ondan sonra resmi photofiltre ile transparent yapıyorsun'

Ama bence logo vs. işler ypamak için Photosohop ideal
Mesaj11.09.2014, 12:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben grafikerliği bıraktığım için photoshop dahil 7 programı sildim. Şimdi acil bir şey gerektiğinde çok bekliyorum Very Happy Geri dönmek istemiyorum .s

Mesaj11.09.2014, 13:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

Alıntı:
logonun son durumunda sanki etrafında biraz parazit oluyor yanlışmıyım ?

Hızlı alelacele yaptığımdan olsa gerek , evet var. Tolarance ayarından olsa gerek.

Alıntı:
Ama bence logo vs. işler ypamak için Photosohop ideal

Zaten bunun aksini idda eden yok Smile Burada belirtilen photoshopun olsa bile bu templateler gibi fikirler ortaya çıkaramayanlar için yararlı olabilir. Sen yapıyorsun diye herkes yapacak diye bir şey yok ayrıca.

İyi çalışmalar.
Önceki mesajları göster: