Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj18.08.2014, 21:32 (UTC)    
Mesaj konusu: Yok Olma - Fayecy

YOK OLMA KORKUSU

Her insan kendini daima yarın için hazırlayıp durur. Yarın düğünüm var, der. Yarın okulum var, der. Yarın eğlencelerim var, er. Yarın belki yok olurum, demez. Diyemez. Çünkü kendinden emin. Ve bir o kadar da hırs onu ezip, geçmiş durumda. Yarın belki toprak olurum, diyemez. Çünkü dün dediği şeyleri bugün yaptı. Onun için yarına hazırlıyor kendini. Çünkü şimdilik yok olmayı, ölmeyi hiç mi hiç aklından geçirmiyor. Çünkü yarın yapacak şeyleri var onun. Düğünü var onun çünkü. Eğlenceleri var onun çünkü. Ama hayat o kadar acımasız ki kimseyi beklemez, bekleyemez. Herkes, yarın yapacağım şeyi diyen insanların yok olmasını izleyip durdu. Herkes ölümü izliyor her gün. Ders alması gerekirken, o insanlar tekrar düşünmeye başlamışlardı bile. Bu arada ben yarın belki yok olabilirim.

Peki siz yarın için planlarınız nelerdir?

Faruk ÖNCEL

Mesaj18.08.2014, 21:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel bir yazı.
Fakat kişisel başlıklar bu alanda yasak.
Bu yüzden konuyu gençlere özel bölüme taşıyorum.
Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim. Smile
Kolay gelsin.

- Teknik Destek Personeli
Mesaj18.08.2014, 21:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

İlk olarak Ölüm yok olmak değildir.
İkinci olarak bu erteleme olayı hepimizin hastalığıdır.Kendimizi hep erteleriz.Bu erteleme işi bir paradoksa döndüğü için insana ölümsüzmüşüm hissi geliyor.Halbuki ölüm burnumuzun ucunda.
Hadis-i Şerif'in manasıyla daha iyi anlarız : ''İnsan ne gariptir.Çarşıya gider,Alışveriş için dolanır durur.Halbu ki çarşının içinde hemen yanıbaşında bulunan kefencideki kefen ona biçilmiştir de haberi yoktur.''

Mesaj18.08.2014, 21:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

aktif-dost yazmış:
Güzel bir yazı.
Fakat kişisel başlıklar bu alanda yasak.
Bu yüzden konuyu gençlere özel bölüme taşıyorum.
Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim. Smile
Kolay gelsin.

Bilmiyordum. Teşekkür ederim ayrıca beğendiğiniz için.

700pixel yazmış:
İlk olarak Ölüm yok olmak değildir.
İkinci olarak bu erteleme olayı hepimizin hastalığıdır.Kendimizi hep erteleriz.Bu erteleme işi bir paradoksa döndüğü için insana ölümsüzmüşüm hissi geliyor.Halbuki ölüm burnumuzun ucunda.
Hadis-i Şerif'in manasıyla daha iyi anlarız : ''İnsan ne gariptir.Çarşıya gider,Alışveriş için dolanır durur.Halbu ki çarşının içinde hemen yanıbaşında bulunan kefencideki kefen ona biçilmiştir de haberi yoktur.
''

Evet, ölüm yok olmak değildir. Aslında başlangıçtır. Lakin, insanlarımızın çoğu ölümü bir son olarak gördüğü için böyle yazdım. Ayrıca yorum için teşekkürler.
Mesaj18.08.2014, 21:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

Malesef dediğiniz durum var. Ben de teşekkür ediyorum. Hayırlı geceler
Mesaj19.08.2014, 07:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

@fayecy Kardeşim ellerine sağlık çok güzel bir yazı olmuş.
Mesaj19.08.2014, 10:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

agasu06 yazmış:
@fayecy Kardeşim ellerine sağlık çok güzel bir yazı olmuş.

Sağ ol kardeşim.