Forum'da ara:
Ara

Windows' un hangi sürümü daha iyi?
Windows 7
  68%
[ 17 ]
Windows 8
  32%
[ 8 ]
Toplam Oylar : 25

Yazar Mesaj
Mesaj28.05.2015, 14:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

Windows 10 developer sürümü şuan kullanılabilir durumda ama türkçesi var mı bilmiyorum
Mesaj01.06.2015, 08:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

Windows 10 teknik önizleme sürümünün türkçe versiyonu mevcut.
Windows 8.1 stabilite konusunda en iyi sürüm ancak oyun performansı
Windows 7 nin daha iyi durumda.
Mesaj05.06.2015, 13:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mesaj20.06.2015, 17:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

Windows 10, 29 Temmuz 2015' te piyasaya sürülecekmiş.
Mesaj21.06.2015, 15:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

7 daha iyi 8 çok karmakarışık

En son cryloji tarafından 21.06.2015 15:02:58 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj22.06.2015, 09:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

Beyler, öncelikle 16 Mayıs 2015 tarihinde bilgisayarıma Windows 8' i yüklettirip bilgisayar sürümümü yükselttim. Bazıları memnun kalmasa da ben bayıldım. Ama bazıları gerçekten yalan söylüyormuş. "Sağ menü ikide bir çıkıyor." dediler, ama sadece köşelere oku götürünce oluyormuş. "Başlat yok." dediler, ama başlangıç var.

Windows 7' den farkı ne?

Windows 7' de başlat menüsü var. Ama Windows 8' de "Başlangıç" var. Örnek başlangıç menüsünü resimde Başlangıç Menüsü gösterdim. Başlangıç menüsü metro tasarımla hazılanmış. Bu menüye ulaşım hangi sayfa olursa olsun sol alt köşeye okun götürülüp açılan başlangıç resmine tıklanmasıyla oluyor. Veya kılavye üzerinde varya Windows işaretli tuşa tıklamakla gerçekleşiyor. Bu menünün arka plan rengi, arka plandaki süslemeler, menüdeki bağlantılar ve bunların boyutları ayarlanabiliniyor.
Sağ Menü Windows 8' in başka bir özelliği de sağ menü. Bu sağ menü ya okun sol üst kısma götürülüp sol alta kaydırılmasıyla ya da okun sol alt kısma götürülüp sol üste kaydırılmasıyla açılıyor. Bu menüde arama, paylaşım, başlangıç, cihazlar ve ayarlar bağlantıları bulunuyor. Ayrıca bu menüyle birlikte açılan bir pencere de var. Bu pencere de saat, tarih, internetin durumu ve bataryanın durumu gösteriliyor.

Masaüstünde ne değişmiş?

Masaüstü Windows 7' ye göre çok farklı. Öncelikle arka plan arka plana bir resim eklenebildiği gibi yeni bir özellikle slayt konabiliniyor. Tabii bu slayt resim slaytı. Siz sadece resimleri seçip resim değiştirme süresini belirliyorsunuz. Sonra o kendi işliyor. Alt menü de ise durum farklı.
Alt menüde başlat bağlantısı yok. Onun haricinde alt menünün tümü Windows 7' le aynı. Aynı dediysem de bir tek internetin durumunu belirten vb. bağlantılar değişik bir özellikle açılıyor. Yan taraftan arka planını sizin belirlediği bir panel geliyor. Örnek olarak resimde belirttim. Ama hack olmasın diye de wifi adlarını buzladım.
Alt menünün arka plan rengi ise siz tarafından belirlenebiliyor. Bunun için:
Denetim Masası Temayı Değiştir Renk
Oradan belirleyebilirsiniz. Eğer belirlemezseniz, masaüstü arkaplandaki yaygın renginiz alt menüye geçer. Mesela masaüstü arkaplanında bir resim var. O resimde mavi renk baskınsa alt menü arka plan renginiz mavi olur.

Programlar için özel bir sayfa var mı?

Tabii ki de programların bulunduğu özel bir sayfa var. Bu sayfada sadece program listesi bulunuyor. Bu sayfaya erişim ise sağ menüdeki ara bağlantısına tıklamak yeterli.

Bence nasıl?

Bence müthiş. Ben bayıldım. Tavsiye ederim. Umarım memnun kalırsınız.
Mesaj04.07.2015, 00:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

Şüphesiz 10.
Mesaj04.07.2015, 08:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

Windows 10, 29 Temmuz 2015' te çıkacak.
Mesaj05.07.2015, 18:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teknik önizleme kullanılabilir Wink
Mesaj15.07.2015, 13:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

Windows 10' un deneme sürümü çıkmış.
Mesaj15.07.2015, 19:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teknik ön izleme sürümünü tavsiye etmem bir çok hata mevcut tam sürümünü beklemenizi öneririm.Eyer çok kullanmak istiyorsanız sanal bilgisayar oluşturabilirsiniz.Gerçekten çok arızalı developerlar için yapılmış bir sistem kişisel kullanım için ideal değil.Şuanda uzun süreli kullanılabilecek en iyi sistem Windows 8.1 Pro taki Windows 10 çıkana kadar.
Mesaj16.07.2015, 12:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

opencore yazmış:
Teknik ön izleme sürümünü tavsiye etmem bir çok hata mevcut tam sürümünü beklemenizi öneririm.Eyer çok kullanmak istiyorsanız sanal bilgisayar oluşturabilirsiniz.Gerçekten çok arızalı developerlar için yapılmış bir sistem kişisel kullanım için ideal değil.Şuanda uzun süreli kullanılabilecek en iyi sistem Windows 8.1 Pro taki Windows 10 çıkana kadar.

Deneme sürümünü indiren var mıdır ki?
Mesaj17.07.2015, 12:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

@plainlogic ben deneme sürümünü kurdum ,zaten bunun için bir fikir bildirdim yapmadığım birşey için iyi veya kötü bir beyanda bulunmam.Aynı zamanda Windows 10 Mobile versiyonunuda denedim. Donanım çalıştırmasında hiç bir sıkıntı yok,sistem stabiltesi düşük ve programlar düzgün çalışmıyor,bir kaç hafta kaldı çıkmasına bana kalırsa şimdilik 8.1 kurmanızı öneririm Windows 10'u rezerve edip kurabilirsiniz.Şayet ısrar edip kurmak isterseniz sanal bilgisayar oluşturmanızı tavsiye ederim aksi taktirde bazı işlem yaparken sıkıntı yaşabilirsiniz,sonuçta beta sürüm(Teknik Ön izleme).

En son opencore tarafından 17.07.2015 12:57:10 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj17.07.2015, 13:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

opencore yazmış:
@plainlogic ben deneme sürümünü kurdum ,zaten bunun için bir fikir bildirdim yapmadığım birşey için iyi veya kötü bir beyanda bulunmam.Aynı zamanda Windows 10 Mobile versiyonunuda denedim. Donanım çalıştırmasında hiç bir sıkıntı yok,sistem stabiltesi düşük ve programlar düzgün çalışmıyor,bir kaç hafta kaldı çıkmasına bana kalırsa şimdilik 8.1 kurmanızı öneririm Windows 10'u rezerve edip kurabilirsiniz.Şayet ısrar edip kurmak isterseniz sanal bilgisayar oluşturmanızı tavsiye ederim aksi taktirde bazı işlem yaparken sıkıntı yaşabilirsiniz,sonuçta beta sürüm(Teknik Ön izleme).

Haklısın. Ben de indirmeyi düşünüyordum. Ama senin gibi düşünen bazı arkadaşlarım beni bundan iyi ki de caydırdılar. Söylediklerinde ise tamamen haklısın. Yalnız Windows 10 Mobile, Windows Phone üzerine mi yoksa başka bir işletimci üzerine mi indirdin?
Mesaj17.07.2015, 13:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben kısa bir süre önce lumia 1320 aldım microsoft üzerinde developer hesabım mevcuttu bunu güncelleştirme ile telefonuma Windows 10 Mobile güncelleştirmesi geldi bende kurdum ancak sonra pişman oldum.Microsoft Recovery Lumia programı ile 8.1 geri döndüm.

Windows 10 güzel bir işletim sistemi olacağa benziyor beta sürümlerde bu tür sıkıntılar olabilir normaldir mesela ben Mac OS Yosemite kullanıcısıyım ilk yüklediğimde çok fazla kasıyordu şimdi güncelleştirmeler ile durum düzeldi hatta şunuda söyleyebilirim ki Windows 10 Teknik sürümü diyer teknoloji devlerinin işletim sistemlerinin betalarından daha hazır bir şekilde geliyor.Yosemite işletim sistemide kullanıcısıyım ancak çok fazla ısınma sıkıtısı ve şarz problemi yaşıyorum Mavericks'de böyle birşey yaşamadım.

En son opencore tarafından 17.07.2015 13:14:48 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Önceki mesajları göster: