Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj04.11.2016, 17:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

o zaman kusura bakmayın yanlış yazmışım ' Pek fazla kişi kalmamış ' yazmalıymışım Smile
Mesaj04.11.2016, 19:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

belenmedia yazmış:
o zaman kusura bakmayın yanlış yazmışım ' Pek fazla kişi kalmamış ' yazmalıymışım Smile

Kusurluk bir şey yok. Smile
Herkes kendi tercihini yapıyor.
Rakiplerimizden her zaman önde olduğumuzu çok rahat bir şekilde gönül rahatlığı ile söyliyebilirim. Wink
Pek fazla kişi kalmamış gibi bir kelime kullanılıyorsa artık ya kullanıcılar iş, güç, okul, nedeniyle aktif olamıyorlar sadece öyle forumda geziniyorlar.
Ya da artık ne yazık ki, bazı kullanıcılarımız kendisini çok fazla geliştirmemiş olmasına rağmen para verip domain - host alarak site açıyorlar.
Böyle yapanlara saygım sonsuz ama en azından burada veya farklı bir yerlerde bilgi bakımından donanıma sahip olmaları gerektikleri için çok fazla acele etmelerini doğru bulmuyorum.
Malesef burada o kadar çok yardım sever arkadaşlarımız olmasına rağmen onlar ile iletişimini sıkı tutmayıp sadece heves uğruna uzantısı com, net, org, görünsün diye site açanlar var.
Siteyi açmaktan çok bir amaç olması lazım ilk başta ve bu amaç için çabalanacak bilgiye sahip olmak lazım bunlar olmayınca yuvadan uçup gitmek gerçekten komik oluyorlar.
Razz

- Teknik Destek Personeli
Mesaj04.11.2016, 20:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

@aktif-dost
yukarıda yazdıklarınıza bir kaç kelimede ben eklemek istiyorum.
Sitenin uzantısı tr.gg, blogspot, blogcu veya tk diye bazıları fazlaca abartıyorlar.
Bir türlü derdimizi anlatamadık gitti.

Geçen gün bir reklam firmasıyla bu konuda uzunca bir mail attım.kısaca reklam yayıncısı olmak için.Olumsuz yanıt geldi.Bu konuda hazırladığım bir makale vardı.orada kendilerinde bahsetmek istediğimi, onay vermeme nedenlerini sordum.
Gözlerime inanamadım.Jet hızıyla mail geldi.Hemde Amerikadan firmanın kurusundan.Uzun bir mail ile şunlar şunlar noksan diyordu.Ve ilk sırada ise sitemizin uzantısı bedava olmasından söz ediliyordu.

Tabi bende aynı şekilde uzunca bir karşılık yazdım.Sitenin bedava olmasının sektörde abartıldığını belirttim içeriklerimin büyük çoğunluğunun arama motorunda ilk sayfada çıktığını ekledim.Ve arama motorlarında ziyaretçi bir sitenin url adresinin paralımı ücretsiz mi olduğuna bakmadıklarını bunları sadece webmaster ve reklam yayıncılarının takıntı haline getirdiği özetlemeye çalıştım.Ve reklam için bu ikna edici mailden sonra test amaçlı onay aldım.
Eğer bu onaylanırsa Reklam Tarihinde bir ilke imza atmış olacağız Wink
merak edenler LİNK KURALLAR GEREĞİ KALDIRILMIŞTIR. @AKTİF-DOST tıklayın

En son isacotur tarafından 05.11.2016 14:13:20 tarihinde değiştirildi, toplam 2 kere değiştirildi
Mesaj05.11.2016, 08:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

isacotur yazmış:
@aktif-dost
Sitenin uzantısı tr.gg, blogspot, blogcu veya tk diye bazıları fazlaca abartıyorlar.

Geçen gün bir reklam firmasıyla bu konuda uzunca bir mail attım.kısaca reklam yayıncısı olmak için.Olumsuz yanıt geldi.Bu konuda hazırladığım bir makale vardı.orada kendilerinde bahsetmek istediğimi, onay vermeme nedenlerini sordum.
Gözlerime inanamadım.Jet hızıyla mail geldi.Hemde Amerikadan firmanın kurusundan.Uzun bir mail ile şunlar şunlar noksan diyordu.Ve ilk sırada ise sitemizin uzantısı bedava olmasından söz ediliyordu.

Tabi bende aynı şekilde uzunca bir karşılık yazdım.Sitenin bedava olmasının sektörde abartıldığını belirttim içeriklerimin büyük çoğunluğunun arama motorunda ilk sayfada çıktığını ekledim.Ve arama motorlarında ziyaretçi bir sitenin url adresinin paralımı ücretsiz mi olduğuna bakmadıklarını bunları sadece webmaster ve reklam yayıncılarının takıntı haline getirdiği özetlemeye çalıştım.Ve reklam için bu ikna edici mailden sonra test amaçlı onay aldım.
merak edenler LİNK KURALLAR GEREĞİ KALDIRILMIŞTIR. @AKTİF-DOST tıklayın

Makaleni okudum biraz içim burkuldu okurken ama yorum kısmına fikrimi yazdım Wink

Bundan sonra hep yek, hep tek başıma

En son biryaziatolyesi tarafından 05.11.2016 14:14:23 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj05.11.2016, 14:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

isacotur yazmış:
@aktif-dost

merak edenler http://isacotur.tr.gg/Bedava-Siteme-Hangi-Reklam-Yayincisi-Onay-Verir.htm tıklayın

Moderatör olduğumdan dolayı söylemiyorum.
Fakat tr.gg diğer sitelerden sizin verdiğiniz örnekler blogspot, blogcu veya tk kat kat iyi olduğuna iddasına girebilirim. Smile
Buradaki sistem ekstralar editör kolaylık diğer reklamını youtube vs. bir sürü yerde yayan sitelerde yok.
Herşeyi geçiyorum bedava-sitem 2007'den bu zamana kadar hizmet verirken diğer siteler ne zamandan beri var?
Ayrıca o siteler açıldığından bu zamana kadar ne kadar ziyaretçilerine kolaylık sağlamışlar? Wink
Yani burada birde şöyle bir durum var. Bir sorunuz olduğunda support'a mail attığınızda hemen 2 veya 3 gün süre ile size yardımcı olunabiliyor.
Forumda desen moderatör ekibimiz var. Tüm olanaklar sağlanmış durumda burada herşey düşünülmüş ve toplam 8 ülke'de bedava-sitem var.
Yani o yüzden buranın kıymetini değerini lütfen bilelim burada yetişen kendini geliştiren insanlar nankörlük etmesinler.
Genelde bir çok kullanıcı buradan gidip farklı siteleri deneyerek memnun kalmayıp buraya geliyor neden? Çünkü burası gerçekten çok farklı.

@isacotur
Bu arada yazdığım yazının üstüne görüşlerini bildirmişsin kardeşim.. Yalnız bunu yaparken link belirtmişsin.. Bu reklama giriyor.. O linki kaldıracağım.. Bu gibi ettiğimiz sohbetlerde link vermek yerine isteyen bana mesaj atsın bu konuyla ilgili linki vereyim gibi söyleyebilirsin.. Link paylaşımı yasak biliyorsun.. Wink Tabiki kötü bir amaçla bunu yaptığını söylemiyorum.. Söz konusu açıldığı için paylaştığını düşünüyorum.. Smile

Mesaj05.11.2016, 17:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

@aktif-dost Aykut abiye katılıyorum. Burası gerçekten iyi ve köklü bir platform değerini bilmek lazım.

Hayırlı akşamlar bu arada (:

Mesaj05.11.2016, 21:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

agasu06 yazmış:
@aktif-dost Aykut abiye katılıyorum. Burası gerçekten iyi ve köklü bir platform değerini bilmek lazım.

Hayırlı akşamlar bu arada (:

Hayırlı akşamlar kardeşim.
Nasılsın? & Nasıl gidiyor? Smile

Mesaj06.11.2016, 11:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

@aktif-dost İyi sayılırım abi buna da şükür ufak tefek sıkıntılar stresler var ama en azından sağlıklıyım elhamdülillah (: Sen nasılsın, umarım iyisindir (:
Mesaj06.11.2016, 18:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

agasu06 yazmış:
@aktif-dost İyi sayılırım abi buna da şükür ufak tefek sıkıntılar stresler var ama en azından sağlıklıyım elhamdülillah (: Sen nasılsın, umarım iyisindir (:

Çok iyiyim.. Şükürler olsun.. Kimin derdi yok ki ufak tefek olur onlar.. Allah kimseye kaldıramayacağından fazla yükü sırtına vermez.. Allah büyüktür.. Herşey düzelir.. Smile

Mesaj06.11.2016, 20:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hayırlı geceler Nasılsınız Smile
Mesaj06.11.2016, 23:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

brisin yazmış:
Hayırlı geceler Nasılsınız Smile

Hayırlı geceler. Smile
İyi sağol, sen nasılsın? Wink

Mesaj07.11.2016, 16:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

aktif-dost yazmış:
Moderatör olduğumdan dolayı söylemiyorum.
Fakat tr.gg diğer sitelerden sizin verdiğiniz örnekler blogspot, blogcu veya tk kat kat iyi olduğuna iddasına girebilirim. Smile
Buradaki sistem ekstralar editör kolaylık diğer reklamını youtube vs. bir sürü yerde yayan sitelerde yok.
Herşeyi geçiyorum bedava-sitem 2007'den bu zamana kadar hizmet verirken diğer siteler ne zamandan beri var?
Ayrıca o siteler açıldığından bu zamana kadar ne kadar ziyaretçilerine kolaylık sağlamışlar? Wink
Yani burada birde şöyle bir durum var. Bir sorunuz olduğunda support'a mail attığınızda hemen 2 veya 3 gün süre ile size yardımcı olunabiliyor.
Forumda desen moderatör ekibimiz var. Tüm olanaklar sağlanmış durumda burada herşey düşünülmüş ve toplam 8 ülke'de bedava-sitem var.
Yani o yüzden buranın kıymetini değerini lütfen bilelim burada yetişen kendini geliştiren insanlar nankörlük etmesinler.
Genelde bir çok kullanıcı buradan gidip farklı siteleri deneyerek memnun kalmayıp buraya geliyor neden? Çünkü burası gerçekten çok farklı.

Kolaylığını bir kenara koyarsak, eğer arkadaşın amacı para kazanmaksa bunun imkansız olduğunu öğrenmesi gerekiyor. Bakın, zamanında gerek reklamlar olsun, gerek hizmetleri olsun her şeyiyle dört dörtlüktü. (Şu zamana kadar CSS tasarımı nedeniyle birçok kişiye küçükten başlayarak aç gözlülüğü meydana getirdi. Bu sayede diğer dillere el atmış olduk, birer yazılımcılar çıktı. Ya da birer tasarımcılar vb. çıktı.) Zamanında yanlış hatırlamıyorsam sadece üstte bir banner vardı, ki biz onu bile çok görürdük. Daha sonra sanırım altta ve sağda bir reklam geldi. Son zamanlarda eski sitelerde meydana gelen pop-up reklamda çabası. Sanırım bir ara Google pop-up reklamlı sitelere ban cezası getirmişti. (Yanlış hatırlamıyorsam %87 ihtimal doğrudur.) Bu kişi sitesine girmeyebilir; ama binlerce yararlı içeriği olan bir siteye böylece reklam basmak doğru olmuyor.

Demek istediğim şu ki, eğer reklam amacıyla tr.gg kullanıyorsa bu kadar reklam varken bunun imkansız olacağını söylüyorum. Sizin blogspot'tan daha iyi dediğiniz şey Google'ın ta kendisinin servisi. Ayrıca reklamı olmaması bir avantaj oluyor. Kullanım açısından kolaylığı nedeniyle de bir artı daha kazanıyor. Bir ayrıca daha koyarak, adsense almanızın daha kolay olduğunu söylüyorum. Blogu oluşturduktan sonra gerekli şartlara uyuldukça adsense kazanmamanız için bir sebep yok. Wordpress biraz karışık gelebilir, blogspot ise 7 yaşındaki bir çocuğun yapabileceği bir servis. Burada bedava-sitemi falan kötülemiyorum. Sizin yazdığınız yazıya çamur falanda atmıyorum, olabilir yanlış anlaşılma falan yaşanabilir.

Her webmaster bu işe her ne kadar "Yok be, para için açmadım" dese bile ileride az çok bir gelirinin olmasını istiyordur. Sonuçta kim istemez ki? Bu bir meslektir, bu yaptıklarımızı meslek edinmiş kişiler mevcut. Ayda gayet mükemmel geliri olan webmaster tanıyorum. Bu sadece 1 kişi değil, bu kazanca sahip olan birçok webmaster var.

Arkadaşın amacı eğer gerçekten gelirinin olmasıysa (Bunlardan önce sitesine ayar vermesi gerekmekte. Bunu şimdilik bir kenara atalım.) bunu bedava-sitem'de yapamaz. Tabii link kısaltma servisleri hariç. Onunda verdiği miktar belli. Ayda 2-3TL kazanırsa ne mutlu ona. İyi akşamlar. Smile
Mesaj07.11.2016, 17:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

aktif-dost yazmış:
agasu06 yazmış:

Çok iyiyim.. Şükürler olsun.. Kimin derdi yok ki ufak tefek olur onlar.. Allah kimseye kaldıramayacağından fazla yükü sırtına vermez.. Allah büyüktür.. Herşey düzelir.. Smile

Allah iyilik versin abi (:
Aynen öyle her şey düzelecek İnşallah

Mesaj07.11.2016, 19:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hayırlı akşamlar cümleten
Mesaj07.11.2016, 20:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

belenmedia 45 e selamlar
Hayırlı Geceler