Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj04.07.2008, 06:50 (UTC)    
Mesaj konusu: Sifre site email hack hakinda okuyunuz

ilk olarak site veya msn hecklemenin bin tür yolu vardir ama en cok kullanilan yöntemi sizlere anlatmak istiyorum anlatacaklarimi cidiye alirsaniz kolay kolay kimse sitenizi veya msni nizi
h-a-c-k-l-i-y-e-m-e-z

siteler veya emailer nasilmi hackleniyor diyorsaniz gercek diliyle konusmak gerekirse hacker kendine bir gurban secti diyelim nasil secti bedava-sitem sitelerini gezerken bir site hosuna giti ne yapiyor hemen pat diye emailini veya sitesini hecklemyi denemiyor öm den seninle konusmaya basliyor tanistiktan sonra msne giriyorsunuz girdikten sonra hacker size örnek siteniz icin kullanabileceginiz bir dosya göndermek istiyor veyada sizlere bir resim göndermek istiyor sizde acepte bastiginizda ve dosyayi indirdiginizde siz baslarda birsey farketmezsiniz ama dosyanin icinde trojen adli virus bulunmaktadir ve dosyalarin icine gizli atilan bu virus programlar sayesinde sizlerin bilgisayarlariniza bile girebilirler ve sifreleriniz bu yöntemle hacklene bilir kalbi temiz olan veya hacker ler hakinda birsey bilmiyen kisiler sifrelerinin kirildigini farketmez fark etiginde de is isden gecmis olur hackerin atigi yemi yememek gerekir hackerin aslinda fazla yaptigi birsey yok dediyim gibi bir yem atar ve sectigi kurbanin o yemi yiyip yemiyecegini bekler bir örnek daha veriyim bir arkadasiniz size msn üzerinden resim göndermek istedi siz ya kabul ediyorsunuz yada kabul etmiyorsunuz hack iside buna benzer yani hersey kendi elinizde olan birsey hacker kurnazise siz hackerden daha kurnaz olmalisiniz

yani demek istedigim site msn email hacklemenin yeni adresi msn dir msn lere dikat ediniz sifrelerin kirilmasinda en büyük pay sahipi olan kendinizdir hacker degildir

hackerlerin nasil calistigini bilmiyenler sifrelerin kirlmasi icin yaptigi tuzaklari anliyamiyabilir cünki hackerler genelikle kurnaz olurlar ve eyer bir kisi hackerler hakinda bilgi tasimiyorsa hackerlerin isi kolaylasir

sitenizin bagli oldugu msn adreslerinden tanimadiginiz kimseden kesinlikle dosya paylasimi yapmamanizi tavsiye ederim ha yinede yapacam diyorsaniz indirdiginiz dosyalari virus taramasindan geciriniz dosyanin icnde hasar olusturabilecek birseyler varsa dosyayi siliniz ve hardiskinizi virus taramasindan geciriniz

benim size önerim tanimadiginiz veya 1 günde tanidiginiz kimseden msn adreslerinden resim dosya paylasimi kabul etmeyiniz

benim anlatigim sadece hack yöntemlerinden birisi baska yöntemlerde var ama en cok kullanilan yöntem msn üzerinden yapilmaktadir

ha profesyonel hackerlerde var bu hackerler cogunlukla ulasmak istediklerine ulasabilirler ama bu kisilerin msn veya site hecklemeyele isleri olmadigini biliyorum veya böyle kücük islerle ugrasmadiklarini biliyorum cünki profesyonel hackerler ya devlet icin calisir yada interpool icin calisir yada bu internet hukkuk bilmem neleriyle ugrrasir yani hack üzerinde egitim alanlardan bahsediyorum bunlarin sayisida parmakla saysan sayamasin cünki bu kisiler özel egtim gören hackerlerdir onun icin telasa kapilmayin kolay kolay kimse sifrenizi kiramaz bu size bagli olan birsey birde sifrelerinizi 1234567 diye yapmayiniz yada fenerbahce1907 boyle kolay sifreler secmeyiniz örnek sifrelerinizi bu sekilde yapiniz bedava-sitem32b42 yani rakam ve harflerle olusturun sifrelerinizi

saygilar
Mesaj04.07.2008, 06:55 (UTC)    
Mesaj konusu: Başka yöntemde var

Karşı taraf size e-mail gönderiyor.İlgi alanınızı biliyor: örneğin HTML kodlar. Siz e-maile tıkladığınızda bağlantı gidip geliyormuş gibi oluyor. Ama bağlantı gidip gelmemiş siz tekrar üye girişi ve şifrenizi girerken karşı tarafa istemeden e-mail yolluyorsunuz. Benim üye adım ve şifrem budur diye. O arada çok kısa bir zamanınız oluıyor. en kısa zamanda şifrenizi değiştirmek. Ama siz karşı tarafa e-mail yolladığınızı bilmediğiniz için e-mail başka ellerde geziyordur...

Mesaj04.07.2008, 07:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

bence tanimadiginiz nerden geldiyini bilmediyiniz emaileri acip okumak mantiki degil ama bazi insanlar meraklari ugruna hackerlerin tuzagina dusuyor

benim demek istedigim sifre hacklemenin suanki adresi msn üzerinden dir Wink

neden dersen en kolay yol budur cünki hackerler kendini arkadasmis gibi tanitiyor ve sonra birebir isini yapmaya calisiyor cünki msnde direk bir birinizle konusuyorsunuz "bire bir" ve o arada örnek sana diyorki aa bende muhtis bir htm kodu var veya resim var sana gönderiyim sende sadece gönderdiyi dosyayi kabul ederek hackerin tuzagina düsmüs oluyorsun
suanki en cok kullanilan yöntem bu

yine söylüyorum sitenizin bagli oldugu msn adreslerinden tanimadiginiz kisiler ile veya 1-2 gün tanidiginiz kisilerile msn den dosya paylasimi yapmamanizi tavsiye ediyorum ve profil bilgilerinizi gizli tutmanizi tavsiye ediyorum

En son ua-galatasaray-muhabir tarafından 04.07.2008 07:13:33 tarihinde değiştirildi, toplam 2 kere değiştirildi
Mesaj18.11.2008, 20:20 (UTC)    
Mesaj konusu: mail

mailimizin hacklenemeyeceğini söylüyorsun ama çok yanılıyorsun benim tanıdığım 5 6 kişi yapabiliyo mail çökertildikten sonra gerisi hızla gelir Wink Wink Wink
Mesaj19.11.2008, 13:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

Msn adresini hackler ise sitenize index atmaları saniyelerini almaz onun için bu cocuk ca oyunlara kanmayın ve msn sifresini oldugu kadar uzun ve sayı harf ve cesittli ifadelerden olusturun Wink
Mesaj19.11.2008, 13:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

Paylasım İçin Sağol