Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj09.07.2008, 07:53 (UTC)    
Mesaj konusu: yardımm

arkadaşlar bir sayfa açmak istiyorum ona tıklayınca tasarım değişicek ,yeni menüler olucak birde yeni sayfada açılacak tasarımını değiştirmeyi vede yeni sayfada açmayı biliyorum ama menüleri nasıl değiştirebilirim yardımm edin tam olarak anlatmak istediğimi anlamadıysanız söyleyin birazdaha açıklayıcı olayım

Mesaj09.07.2008, 08:44 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: yardımm

tashanlikoyu yazmış:
arkadaşlar bir sayfa açmak istiyorum ona tıklayınca tasarım değişicek ,yeni menüler olucak birde yeni sayfada açılacak tasarımını değiştirmeyi vede yeni sayfada açmayı biliyorum ama menüleri nasıl değiştirebilirim yardımm edin tam olarak anlatmak istediğimi anlamadıysanız söyleyin birazdaha açıklayıcı olayım

ben anladığım kadarıyla sana yardımcı olmaya çalışayım
1.Belirlemiş olduğun sayfaya ana sayfanki tasarım haricinde tasarım eklemek istiyorsan o eklemek istediğin sayfaya TASARIM KODU ekleyeceksin

2.Yeni sayfada açılmasına gelince navigasyondaki menülere tıklayınca yeni sayfada açılmasını istiyorsan mesela navigasyonda

VİDEOLAR menüsü var editör köşenden sayfalarımı değiştir kısmında videolar sayfasını buluyorsun SEÇENEKLERİ göster diyorsun ordaki EKSTERN LİNK kısmını seçip onun altında NEREYE LİNK YAPILSIN ? kısmınada belirlediğin sayfanın URL sini ekliyorsun

navigasyon haricinde herhangi bir yazı üzerinde yeni sayfa açmak istiyorsan editör köşenden o yazıyı seçip hrefini _BLANK yapacaksın

Benim anladığım bu kadar arkadaşım umarım faydalı olmuşumdur
Mesaj09.07.2008, 08:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

o kadarını bende yapabiliyorumda ımm şöyle söyleyeyim açık olarak şimdi sinop katagorisi olacak ona tıklayınca yeni menü çıkacak yani normal anasayfada örnek olarak videolar,müzikler vs. gözüküyorya videolara tıklayınca yine müzik,video gözüküyor ama ben onu değiştirmek istiyorumm müzik,video çıkmayacakta resim çıkmasını istiyorumm yani örnek olarak

Mesaj09.07.2008, 08:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

tashanlikoyu yazmış:
o kadarını bende yapabiliyorumda ımm şöyle söyleyeyim açık olarak şimdi sinop katagorisi olacak ona tıklayınca yeni menü çıkacak yani normal anasayfada örnek olarak videolar,müzikler vs. gözüküyorya videolara tıklayınca yine müzik,video gözüküyor ama ben onu değiştirmek istiyorumm müzik,video çıkmayacakta resim çıkmasını istiyorumm yani örnek olarak

Evet şimdi anladım yani sadece o sayfayla ilgili menüler oluşturacaksın ama bu dediğin zor bir şey şunları uygulaman gerekir öncelikle o ilgili sayfaya menü gizleme kodu ekleyeceksin o da şu kod

Kod:
<style type="text/css">
            <!--
td.nav {visibility:hidden;}
--> </style> 

ondan sonra o gizlediğin navigasyonun yerine resim koyacaksan şu kodu kullanacaksın

Kod:
<div style="position: absolute; top: 252px; left: 5px; background: white; width: 120px; height: 120px">BURAYA YAZI VEYA KOD EKLENECEK</div>

TOP : Başlık Resimden Aşağı doğru 0lan yerin yüksekliği

LEFT : Navigasyondan sol kısımdan olan uzaklık

Width : GENİŞLİK

HEİGHT : YÜKSEKLİK

NOT: Width ve Height olan yerler standard 120 olarak ayarlanmıştır. Eklemek istediğiniz herhangi kod veya yazıların width ve heigtleri 120 yi geçiyorsa bu kısımları değiştirmeyiniz.Zaten eklediğiniz kod veya yazıya göre bu kısımları kendini genişletecektir.
Mesaj09.07.2008, 08:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

çok sağol vallaha çok işime yaradı

Mesaj09.07.2008, 09:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

tashanlikoyu yazmış:
çok sağol vallaha çok işime yaradı

sende sağol arkadaşım o dediğini ben bir başka sitemde yapmıştım reklam gibi olmasında www.kahraman-ede.tr.gg de bu uygulamayı yaptım örneğine bakabilirsin Wink