Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj10.07.2008, 07:30 (UTC)    
Mesaj konusu: Depresyondan Çıkma Yöntemleri

insanın silkinip kendine gelmesi gerekliliğini vurgulayan yöntemlerdir.
en etkili çözüm meşgul edici aktiviteler bulmak ve her gördüğünüz şeyden sizi depresyona sokan konulara giden bağlantılar oluşturmamaktır.
ikinci favori çözümüm olarak da depresyondayken asla siz anlattıkça duygulanıp ağlayacak, "ben bunu hakedecek ne yaptıığğğm" diye hıçkırıklara boğulurken sana "dur bakalım belki düzelir" diyecek insanlardan uzak durmayı söyleyebiliriz.
belki düzelecekse bile,insanı en kötüsüne hazırlanmaktan daha fazla güçlendirebilecek bir şey yoktur bence.
çünkü karar veremeyecek ve akılcı düşünemeyecek kadar derdine gömülmüş bi insana mantıklı ve hatta sert üslubuyla depresif özneyi ayıltacak insanlar lazımdır.ağladıkça ağlar,depresyondan da çıkamazsınız yoksa.
uykuya kaçmak olayı da bir kenara bırakılmalı,odanızda/evinizde tek başına oturulup müzik eşliğinde depresyonda level atlanmamalıdır.
hiç kimse yoksa çıkılıp tek başına dolaşılmalı,sokaktaki insan izlenmeli,kitapçılarda vakit öldürülmeli,sakinleşir gibi olununca da sizi adam gibi hayata döndürecek birileri aranmalıdır.
içinden çıkılamayacak depresyon yoktur,içinden çıkmak istemeyen depresif ya da içinden çıkmanıza katkıda bulunmayan arkadaş vardır.
esenlikler efendim.

not:saçınızı kestirmeyin.depresyondan çıkarmaz,o tüketim toplumunun bi yalanı.pişman olursunuz.sonra bi de o yüzden üzülmeye değer mi?
not2:illa kestirecekseniz de lütfen bi kuaföre gidin,ayna karşısında kağıt makası profesyonelliğinde makaslarla dalmayın saçlara.yazıktır.
alıntı: http://www.iyabt.com/index.php?option=com_content&task=view&id=387&Itemid=145

En son samsunn tarafından 10.07.2008 07:31:06 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj10.07.2008, 21:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

heç demparasyona girmedim girersem bakarım Very Happy
Mesaj12.07.2008, 08:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

bunları öss sonucunu bkeleyenlere tevsiye ederim............