Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj10.07.2008, 19:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

javabankan yazmış:
yorum var siz bu kafadan daha çok çağdaş olmaya çalışırsınız geleceğiniz ancak ömrünüzün sonuna kadar olur devletin askerine silah sıkanları bu ülkeye kahraman gibi göstermek ne haddinize

Devrımın Ne Demek Oldugunu Soylermısın ßana !
Mesaj10.07.2008, 19:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

ARKADAŞIM DİĞER ARKADAŞIMIZ DEVRİMİ PKK ZANEDİYOR İŞTE BİLMİYOR YORUM YAPIYOR İNSANIN MORELİNİ BOZUYOR! Mad
Mesaj10.07.2008, 19:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

devrim nemi

1-Kurulu bir hükümetin veya politik sistemin zorla ve tamamen yıkılması

2-Toplumsal yapıda aniden meydana gelen, genellikle şiddetle yaratılan, radikal ve yaygın değişiklik

beni cahil zannetmeyin arkadaşlar deniz gezmişin hayatından yusuf aslanın hayatından bir çok örnek veririm size onların sahtekar bir gerici olduklarına
sizler boş insanların hayatından koşmayın asıl devrimci gerçek devrimciler

BAŞBUĞ ATATÜRK

eğer bu insanlar asıl devrimci olmasalardı bu devle gerçekten büyük devlet olamazdı o üç hain yüzüne onların zamanı bu ülkeye zehir oldu

dönün bu sevdadan birçok güzel iş varken devrimci sözünden nefret ederim
Mesaj10.07.2008, 19:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

arkadaşım sen deniz yusuf hüseyine mi hain diyorsun! bence sen git bi güzelce hayatları nıne yaptıklarını interneten bul oku'eğer hain olsalardı televizyonlar onu anmazdı Razz Wink Arrow
Mesaj10.07.2008, 19:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

Devrim Nedir ?

Devrim, Belli bir alanda hızlı, köklü ve nitelikli değişiklik. İnkılap. İhtilal. Toplumsal değişimlerin insan iradesiyle hızlandırılması devrimleri oluşturur.

Kitle halindeki bir toplumsal hareketin başlatılmasının söz konusu olduğu, varolan bir rejimi şiddet kullanımı sonucunda başarıyla yıkarak yeni bir hükümet biçimi oluşturan bir politik değişme süreci. Bir devrim, coup d’etat hükümet darbesi’dan ayrı tutulmalıdır, çünkü devrimde bir kitle hareketi ile politik sistemin bütününde önemli bir değişmenin gerçekleşmesi söz konusudur. Bir coup d’etat, iktidarın silah yoluyla, ancak hükümet sistemini kökten bir biçimde değiştirmeden varolan politik liderlerin yerine geçecek olan kişiler tarafından ele geçirilmesine göndermede bulunmaktadır. Devrimler, varolan politik otoritelere meydan okuyan (anarşi), ancak yine politik sistemi bütün olarak dönüştürmekten çok otoriteyi temsil eden kişilerin yerlerine başkalarının geçirilmesini hedefleyen başkaldırılardan da ayrı tutulmalıdır.

12 Eylül 1980 sonrasında, sakıncalı bir terim olduğu gerekçesiyle devrim yerine ihtilal ve inkılap sözcükleri kullanılmaya başlanmış, yeni basılan ders kitaplarında devrim sözcüğü eski karşılıklarıyla değiştirilmiştir.Ama inkılap sözcüğü yanlış kullanımlarda farklı anlam alabiliyor.

Mesaj10.07.2008, 19:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

javabankan yazmış:
devrim nemi

1-Kurulu bir hükümetin veya politik sistemin zorla ve tamamen yıkılması

2-Toplumsal yapıda aniden meydana gelen, genellikle şiddetle yaratılan, radikal ve yaygın değişiklik

beni cahil zannetmeyin arkadaşlar deniz gezmişin hayatından yusuf aslanın hayatından bir çok örnek veririm size onların sahtekar bir gerici olduklarına
sizler boş insanların hayatından koşmayın asıl devrimci gerçek devrimciler

BAŞBUĞ ATATÜRK

eğer bu insanlar asıl devrimci olmasalardı bu devle gerçekten büyük devlet olamazdı o üç hain yüzüne onların zamanı bu ülkeye zehir oldu

dönün bu sevdadan birçok güzel iş varken devrimci sözünden nefret ederim

Bunu Unutma Ki..

Atatürk, Türk tarihinin 20. yüzyılda yetiştirdiği en büyük devrimci...
Mesaj10.07.2008, 19:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

kimse yoğurtuna eşki demez arkadaşım git sende roj tv den abdullah öcalanı(oda hain) dinle ben görmedimki trt bunları ansın ben
Mesaj10.07.2008, 19:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

javabankan yazmış:
kimse yoğurtuna eşki demez arkadaşım git sende roj tv den abdullah öcalanı(oda hain) dinle ben görmedimki trt bunları ansın ben

Ben Devrimci Degilim..

Pkk Diye Elesdırdıgın Devrımcılık ..

Nıye Boyle Elesdırıyorsun !

Bunu Yapan Sana Bunları Ogreten Annen , Baban..

Yaşasın LAİK TÜRKİYE
Mesaj10.07.2008, 20:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

siz laikliği dinsizlik olarak düşünüyorsunuz sizin amacınız boyunuzdan yüksek laiklikmi ALLAH(C.C.)nun emri olan baş örtüsünü çıkarttırmak laiklikmi bu siz laikliği oyun gibi görüyorsunuz sizin yüzüne bu devlet laiklik diye uğraştı durdu mecliste laiklik yandaşı partiler bilim adına ilim adına bir tane kanıt getirmedi hep laiklik hep laiklik bumu türküyenin sorunu küçük beyinler küçük işlerle uğraşır
Mesaj10.07.2008, 20:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

javabankan yazmış:
siz laikliği dinsizlik olarak düşünüyorsunuz sizin amacınız boyunuzdan yüksek laiklikmi ALLAH(C.C.)nun emri olan baş örtüsünü çıkarttırmak laiklikmi bu siz laikliği oyun gibi görüyorsunuz sizin yüzüne bu devlet laiklik diye uğraştı durdu mecliste laiklik yandaşı partiler bilim adına ilim adına bir tane kanıt getirmedi hep laiklik hep laiklik bumu türküyenin sorunu küçük beyinler küçük işlerle uğraşır

Atatürkun Anneside Başörtü Takıyordu Ama Siz İyice Abarttınız Basortüyü..

Ama Senın Asıl Amacın Bellı İmiş..

Ama Bunu UNUTMA Ki..

Size Ve Sizin Gıbılere İNAT Olsun ki..

TÜRKİYE HEP LAİK KALACAK

Bu Kadar Abartıya Bu Gencler IZIN VERMEYECEK !

En son net-tr tarafından 10.07.2008 20:03:15 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj10.07.2008, 20:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

bak sen bazı yerlerde tıkandın Atatürk'ü bukadar örnek alıyorsunuz bakın anneside başörtüsü takıyormuş ondan örnek alsanıza buyrun ayrıca benim kurallarımı Atatürk koymaz benim kuralların Allah(c.c.) tarafından indrilmiştir orada ne yazarsa odur eğer buna karşı geliyorsan sen müslüman değilsin yok müslümanım diyorsan sen başörtüsüne karşı gelmezsin
Mesaj10.07.2008, 20:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

javabankan bence sen devrimin ne olduğunu öğrenmek istemiyorun bak kardşim git nerrede4 araştırırsan araştır devrim kötü bi şey değil dir bunu bi net-tr dediği gibi atatürkte büyük bi devrimciydi....ve che ....
Mesaj10.07.2008, 20:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

javabankan yazmış:
bak sen bazı yerlerde tıkandın Atatürk'ü bukadar örnek alıyorsunuz bakın anneside başörtüsü takıyormuş ondan örnek alsanıza buyrun ayrıca benim kurallarımı Atatürk koymaz benim kuralların Allah(c.c.) tarafından indrilmiştir orada ne yazarsa odur eğer buna karşı geliyorsan sen müslüman değilsin yok müslümanım diyorsan sen başörtüsüne karşı gelmezsin

Sanane Basortuye Karsı Degılız Ama Bunu Sİyasete Atılanlara KARSIYIZ !

Siyasete Atmaya Devam Edin Sonunuz Ne Olacak Bakalım ..!
Mesaj10.07.2008, 20:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

1. si bu iş siyasete atılmadan önce yasaklandı akp zamanından önce
2.si sonumuzu görüyoruz sizinde sonunuzu görüyoruz sonumuz ne olacak devrimmi yapacaklar hahaha Laughing
Mesaj10.07.2008, 20:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaşlar Lütfen Tartışma Ortamı Yaratmayalım.Ayrıca Fazla Derinlere İnmeyin,Bu İş Uzar Gider.
Önceki mesajları göster: