Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj20.08.2008, 16:37 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: kod için

volkantas yazmış:
iyide bende niye olmuyor

tablo kodunda bulunan <td> katmanını bul ve daha sonra o katmanı şu şekle getir : (yanlız o katman arkaplan resmi eklemek istediğin olacak)

Kod:
<td background="resim url" ..... kodun devamına dokunma..
Mesaj20.08.2008, 16:46 (UTC)    
Mesaj konusu: lütfen

daha fazla ayrıntılı anlatırmısın
Mesaj20.08.2008, 16:52 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: lütfen

volkantas yazmış:
daha fazla ayrıntılı anlatırmısın

ayrıntısına gerek yok Razz

nereye resim eklemek istiyorsan oraya "deneme" yaz tabloda daha sonra koda bak.
kodda deneme yazan yeri bul ve o yazıdan hemen önce <td ile başlayan bir yer göreceksin işte tek yapman gereken oraya background="resim url" eklemek olacak.
Mesaj20.08.2008, 16:53 (UTC)    

<table style="width: 324px; height: 337px">
<tbody>
<tr>
<td background="http://www.el-aziz.net/data/thumbnails/968/iris-susen-cicegi.jpg">/</td>
<td>&nbsp;</td>
</tr>
</tbody>
</table> kod bu şekilde çıktı ne yapayım resmi koydum, büyük resim koyunca hiç çokmıyor böylede 8-10 şekilkiz oldu yardım edin lütfen
Mesaj20.08.2008, 16:58 (UTC)    
Mesaj konusu: yapamadım

kusura bakmayın yapamıyorum yardım için saol kod işme yaramıycak
Mesaj20.08.2008, 17:00 (UTC)    
Mesaj konusu: yardım

kodda gerekli düzenlemeleri yaparak vere bilirmisiniz
Mesaj20.08.2008, 17:04 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: yardım

volkantas yazmış:
kodda gerekli düzenlemeleri yaparak vere bilirmisiniz

tam resim boyutuna göre ayarladım.
buyurun:

Kod:
<table style="width: 109px; height: 89px">
    <tbody>
        <tr>
            <td background="http://www.el-aziz.net/data/thumbnails/968/iris-susen-cicegi.jpg">/</td>
        </tr>
    </tbody>
</table>
Mesaj20.08.2008, 17:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

merhaba
daha başka hazırlayacağınız şablonunun resim eklemek istediğiniz sütununa imleci getirip editörün resim ekle seçeneğinden resim ekleyerek yapabilirsiniz.
iyi eğlenceler
Mesaj20.08.2008, 17:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

turkmayasi yazmış:
merhaba
daha başka hazırlayacağınız şablonunun resim eklemek istediğiniz sütununa imleci getirip editörün resim ekle seçeneğinden resim ekleyerek yapabilirsiniz.
iyi eğlenceler

şablon arkplan resmi için dediğiniz yöntem uygulanamaz.
Mesaj20.08.2008, 18:25 (UTC)    
Mesaj konusu: dostum

allah razı olsun sen beni anlamışın ama ben kendimi sana anlatamamışımSurprised resmi büyük olarak sayfayı kapatacak resmin bügük hali burda:http://www.el-aziz.net/img5037.htm kodda küçük olanı vermişim.resim kodunu degiştirdim göstermedi.koddaki rakamlarla oynadım gene OLMADI beceremiyom işte!
Mesaj20.08.2008, 18:27 (UTC)    

yardım edersin degilmi? bidaha ugraştırmıcam....
Mesaj20.08.2008, 18:28 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: dostum

volkantas yazmış:
allah razı olsun sen beni anlamışın ama ben kendimi sana anlatamamışımSurprised resmi büyük olarak sayfayı kapatacak resmin bügük hali burda:http://www.el-aziz.net/img5037.htm kodda küçük olanı vermişim.resim kodunu degiştirdim göstermedi.koddaki rakamlarla oynadım gene OLMADI beceremiyom işte!

bak arkadaşım şöyle yapmayı denesene:
şimdi resme sağ tıklayıp boyutuna bak yani genişlik ve uzunluk buna göre tabloyuda yap aynı genişlik ve uzunlukta.
daha sonra resmi koyma yöntemiyle koyarsın.
Mesaj20.08.2008, 18:41 (UTC)    
Mesaj konusu: iş o degil

tabloda ana sayfayı kaplıyacak büyüklükte resmi fon olarak kullanmak daha öncaki kod olluyo ama resim ufak olduguna sayfayı kaplamıyor tablo büyütülünce resim çogalıyor enson dedigini yaptım ama resmin üzerine yazı yazıp linkleyemiyom
Mesaj20.08.2008, 18:54 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: iş o degil

volkantas yazmış:
tabloda ana sayfayı kaplıyacak büyüklükte resmi fon olarak kullanmak daha öncaki kod olluyo ama resim ufak olduguna sayfayı kaplamıyor tablo büyütülünce resim çogalıyor enson dedigini yaptım ama resmin üzerine yazı yazıp linkleyemiyom

eğer tabloya arkaplan resmi koyabilirsen tek yapman gereken yazı yazmak olucak.
onuda normal bidliğin gibi yapıcaksın zaten.
nasıl linklenemiyor anlayamadım Confused
Mesaj21.08.2008, 15:23 (UTC)    
Mesaj konusu: aynen öyle

anlattıgını sayende yapabildim hepsi oluyor allah razı olsun sadece o resim sayfamı kaplamıyor tablo bügüdügünde resim sayısı artıyor tek resim olsun istiyorum.sorun sadece bu bunu aşamıyorum.digerleri oluyor.
Önceki mesajları göster: