Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj24.07.2008, 12:47 (UTC)    
Mesaj konusu: Explorer Giriş Sayfanız Değişmiyor mu?

Explorer Giriş Sayfanız Değişmiyor mu?

Explorer Giriş Sayfanızı Değiştiremiyormusunuz?

Explorer’imizin giriş sayfası yukarıdaki resimde görüldüğü gibi istenmeyen bir web adresi tarafından ele geçirilmiş ise, ve IE ayarlar menüsündeki ana sayfa giriş pencereleri yine bu istenmeyen web adresi tarafından yukarıdaki gibi kilitlenerek değiştirilemez konuma getirilmiş ise, hiç panik yapmanıza gerek yok. Aşağıda anlatılanları adım adım uygulayacak olursanız, explorer giriş sayfanızın yönetimini tekrar geri alabilirsiniz.

Sırasıyla Yapılması Gerekenler :

Öncelikle BAŞLAT menüsünden ÇALIŞTIR uygulamasını başlatınız. Ardından açılan pencereye ”gpedit.msc” yazarak ”Grup İlkesi” isimli menüye geliniz. Daha sonra ”Kullanıcı Yapılandırması” sekmesini > Yönetim Şablonları > Windows Bileşenleri altında bulunan ”İnternet Explorer” bölümüne kadar ulaşınız. Tüm bunları yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki pencere gelecektir.
Bu menünün sağ tarafında bulunan ” Giriş Sayfası Ayarları Değişimini Devreden Çıkar” seçeneğini mouse ile çift tıklatınız.

"Giriş Sayfası Ayarları Değişimini Devreden Çıkar” seçeneğini tıkladıktan sonra karşımıza yukarıdaki pencere çıkacaktır. O penceredeki ”Devre Dışı” seçeneğini işaretleyip TAMAM butonuna tıklayarak ”Grup İlkesi” menüsünden çıkınız. Hepsi bu kadar...
Sponsor aranıyor...Çok iyi bir photoshop'cu aranıyor...Rap işlerimle ilgili resimler yazılar yapabilecek biri aranıyor...Eğer yapabilecekseniz ve bunları ciddiye alan varsa mail adresimden bana ulaşsın : snack_tin( at )hotmail.com İlginizi bekliyorum...(Fiyat msn'de konuşulacaktır.)
Önceki mesajları göster: