Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj28.07.2008, 09:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

mehtapkilic yazmış:
Hz. Hud (A.S.) ve Ad Kavmi Wink

Selamun Aleykum

Evet Cevap Doğru.

Allahü Teala Ad kavmi üzerine azab yüklü bulutu göndererek buluttan esen bir rüzgarla onları helak etti.

Benim Bildigim Kadaritla Hz. Hud (A.S) dan Sonra Hz İbrahim Hz. Lut Hz. Su'ayb Ve Hz. Musa (AS.) Gelmiştir Doğru Olduguna Emin Degilim

Mesaj28.07.2008, 11:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

namazvebiz yazmış:
mehtapkilic yazmış:
Hz. Hud (A.S.) ve Ad Kavmi Wink

Selamun Aleykum

Evet Cevap Doğru.

Allahü Teala Ad kavmi üzerine azab yüklü bulutu göndererek buluttan esen bir rüzgarla onları helak etti.

Benim Bildigim Kadaritla Hz. Hud (A.S) dan Sonra Hz İbrahim Hz. Lut Hz. Su'ayb Ve Hz. Musa (AS.) Gelmiştir Doğru Olduguna Emin Degilim

tebrikler mehtap hanım
arkadaşlar sizlerde burada bu sorular gibi soru sorabilirsiniz

yeni sorumuz

İslamın ilk şehidi ve şehidesi bir karı-kocadır.Kimdir bu İslamın ilk kadın ve erkek şehitleri?
Mesaj28.07.2008, 13:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

Selamun ALeykum

Sorunun Cevabini Uzun Yazmak İstiyorum.

İlk Muslumanlardan Olan Ammar, Babasi Zengin Bir Tutcarmiş.Mekkede Sevilir Ve Saygı Gösterirlermiş. Ammar ın Hz. Muhammed in Yanina Gittigini Ögrenince Kızar. Ve Ammari Uyarır. Bu Arada Oğluyla Tartışma Esnasinda Kendi Elleriyle Yaptıkları Ve Kendilerine Sağlık Verdigine İnantıkları 1 Put Yere Düşer Ve Kırılır. Put un Adi Aklımda Değil. Ammarin Babasi Ben Yaptım Beni Cezalandir Diye Üzülür. Ammar Put un Parçasından Birini Eline Alır Ve Babasına Donerek : baba Kendisine Faydasi Olayan 1 Seyin Bizlere Nasıl Faydasi Olurki.Babasi Öfkelenir Muhammed Sana Neler Ögretiyo Böyle Diye.Ammar Acıklar : Putlara Tapmamamızı Tahtadan Taştan Yapılan Şeylerin Bizlere 1 Faydasi Olmayacagini.Allahın Tek Oldugunu Ve Herseyden Dahada Cok Bizlere yakın Oldugunu Kız Cocuklarının Canli Canli Gomulmemesi Gerektigini Kızlarında Secip Secipme Hakkı Oldugunu Vs. Anlatır. Babasi Ve Annesi Bundan Çok Etkilenir Ve Hz Muhammed (s.a.v) Me Gitmesine İzin Verir.
Kureyşin Önde Gelenlerini Topların Ve Buna 1 Çözüm Bulunmasi Gerektigini Tartişirlar Ve Bir Karara Varirlar İlk Basta Zatif Müslümanlardan Başlayacaklardir.Mekkedeki Gücsüz Müslümanlari Toplarlar Ve Din Degiştirmeleri İcin İşkence Yaparlar.Aralarında Ammar Annesi Ve Babasida Vardir.Ammarin Babasını Bogarak Öldururler Annesini Mizrakla.Ammarin Gözu Önunde.Ammara Sadece İşkence Yaparlar.

Sorunun Asıl Cevab ida :

Annesinin Adi : Hz.Sümeyye (R.A)
Babasinin Adi : Hz. Yasir (R.A)

Mesaj28.07.2008, 14:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

dogru cevap tebrikler
sorunun cevabını ayrıntılı bir şekilde yazdıgınız içinde teşekkürler

yeni sorumuz

En çok hadis rivayet eden sahabedir. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) ona kedileri çok sevdiği için kedilerin babası ismini verdiği 5374 hadis rivayet eden sahabe kimdir?
Mesaj28.07.2008, 15:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ebu Hureyre

Kolay 1 Soru: Hz Muhammed (S.A.V) Ben Peygamber Olarak Gelmeseydim Hz....... Benim Yerime Peygamber Olarak Gelirdi.

Diye Buyurmustur Resullah. Kimdir Bu Peygamber? Neden Bu Soruyu Sordugumun Acıklamasınıda Cevap Geldikten Sonra Yapıcam

Mesaj28.07.2008, 22:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yüreğimizde yok olmuşluk..
Nerden nereye yolculuk yaptığımızı unutalı çok oldu..
Serbest duygu aşınmaları herhalde,
Gençliğimizin olgunlaşma evresinde bu yaşadıklarımız..
İçimizde bir yerler sızlıyor…
Neye,kime,nereye,hangi toprağa ait olduğumuzun bilinmezliklerinde..

“Güzel günler göreceğiz çocuklar” diyen şairleri özledim..
Özgürlüğün geldiği..
insanca yaşamanın bir ‘ödül’ değil ‘hak’ olduğunu anlatan ozanlar…
Onlar nerde kaybetmişlerdir kendilerini ki ..”
inadına” yazmışlardı!.
Bunları bilemiyorduk tabi,,
Göz yaşlarımızın ne zaman umuda akacağını bilemediğimiz gibi..
Basma perdeli bir ev..
Sıcak..
Şen kahkaha..
Sofranın anlamı güzelliğinde muhabbet..

Hayaller ideallerin arasında..
ikisi de yok..
ikisi de var..

Bir paradokstur gidiyor hayatımızda..
Yolculuğum nereye kadar böyle çetin yollarda olacak..
Taştan sokaklarda çıplak ayaklarla yürümek gibi..
Acı çekiyoruz..
Çektiğimiz acıyı anlatacak bir “ dil” bilmiyorum..
Ağlıyorum,,
Omuzlarım çöküyor..
Kanayan yaralarımı tampon tutmuyor..
Türküler geliyor aklıma..

“Ey hayat sen şavkı sularda bir dolunaysın,
Aslında yokum ben bu oyunda;
ÖMRÜM beni yok saysın”

Hepinizi seviyr Selam ve sevgilerimi yolluyor Başarılar diliyorum

Mesaj28.07.2008, 23:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ömur Yok Saymaz İnsani Dostlar Yok Saymadıkca ....
Mesaj29.07.2008, 04:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

MİRAÇ KANDİLİ

“Âyetlerimizden bir kısmını ona göstermek için kulunu bir gece Mescid-i Haram'dan alıp çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksâ'ya seyahat ettiren Allah, her türlü noksandan münezzehtir. Şüphesiz ki O her şeyi hakkıyla işiten, herşeyi hakkıyla görendir.” (İsra Suresi, 1)

Miraçın ikinci merhalesi de Mescid-i Aksâdan başlayarak semânın bütün tabakalarından geçip tâ İlâhi huzura varmasıdır. Bu safha da Necm Sûresinde şöyle' anlatılır:

“O ufkun en yukarısında idi. Sonra indi ve yaklaştı. Nihayet kendisine iki yay kadar, hatta daha da yakın oldu. Sonra da vahyolunacak şeyi Allah kuluna vahyetti. O’nun gördüğünü kalbi yalanlamadı. Şimdi O’nun gördüğü hakkında onunla mücadele mi edeceksiniz? And olsun ki onu bir kere daha hakiki suretinde gördü. Sidre-i Müntehâda gördü. Ki, onun yanında Me'vâ Cenneti vardır. O zaman Sidre'yi Allah'ın nuru kaplamıştı. Gözü ne şaştı, ne de başka bir şeye baktı. And olsun ki Rabbinin âyetlerinden en büyüklerini gördü.” (Necm Suresi, 7-18.)

DEVAMI
http://sari-alan.tr.gg/M%26%23304%3BRA%C7-KAND%26%23304%3BL%26%23304%3B.htm

YAGMURUN TOPRAGA HAYAT VERDIGI GIBI DUALARINDA HAYAT BULACAGI BU GECEDE DUA BAHCESINDE YESEREN FIDAN OLMAK DILEGIYLE KANDILINIZ MUBAREK OLSUN.
Mesaj29.07.2008, 06:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

Borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bu gece dua edelim.. Allah affeden ve bağışlayandır, unutmayalım.. Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler sevinç yaşlarıyla dolacak.. Kandiliniz mübarek, dualarınız kabul olsun!
Mesaj29.07.2008, 09:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

''Bir Gece, Kendisine Âyetlerimizden Bir Kısmını Gösterelim Diye (muhammed) Kulunu Mescid-i Harâm'dan, Çevresini Mübarek Kıldığımız Mescid-i Aksâ'ya Götüren Allah Noksan Sıfatlardan Münezzehtir; O, Gercekten İşitendir,Görendir. (İsra : 1)
Mesaj29.07.2008, 16:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

namazvebiz yazmış:
Ebu Hureyre

Kolay 1 Soru: Hz Muhammed (S.A.V) Ben Peygamber Olarak Gelmeseydim Hz....... Benim Yerime Peygamber Olarak Gelirdi.

Diye Buyurmustur Resullah. Kimdir Bu Peygamber? Neden Bu Soruyu Sordugumun Acıklamasınıda Cevap Geldikten Sonra Yapıcam

cevap
hz ömer
Mesaj29.07.2008, 17:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sana Hz Ömerle İlgili 2 Sey Anlatmak Istiyorum

1. Hz Ömer 1 Gun Camii ye Gitmek İcin Yola Cıkmıs Ustune Beyaz 1 Elbise Giymiş.Eskiden Kurbanlari Damlarda Keserleşmiş Bunu Biliyordursun. Oluk yaparlarmıs Kan Ordan Akarmıs Asagiya.Hz Ömer 1 Evin Önenden Gecerken Oluktan 2 3 Tamla Kan Gelip Elbisesinin Ustune Damlamiş. Hz Ömerde Olugu Sokmuş Yerinden. Camii Ye Gelmiş Vaaz Verirken Birisi Aglıyomus. Sormus Neden Aglıyosun Diye. Adam Cvp Vermiş : Ya Ömer Senın O Soktugun Olugu Resullah Oraya Yapmışti. Hz Ömer Bu Adami Yanına Elip Ve O Eve Gıder. Adama Emreder : Ben Başimi Yere Koyacam Sende Başima Basip O Olugu Yerine Takacaksın Diye. Adam : Ben Yapamam Nasıl Senin Basına Basarım Ya Ömer Der. Hz Ömer İsrar Eder Ve Adam Hz Ömerin Başina Basarak Olugu Yerine Takar.

2. Hz Ömer Ölmuş. Adamın Biri Hz Ömeri Ruyasında Gormeyi İstiyomus Dua Edıyomus Hergun Ama Goremıyomuş. Aradan 6 Ay Gecmiş Hz Ömer Ruyasina gelmiş. Sormus : Ya Ömer Nerdeydın Bu Zamana Kadar. Hz ömer Cvp Vermiş : Hiç Sorma 6 Ayda Ancak Hesabimizi Verebildik Demiş.

Düşünün Peygamberimiz Ben Size Peygamber Olarak Gelmesem Hz Ömer Gelirdi Dıye Buyurmus Resullahın Yerıne Gelecek Kişi 6 Ayda Hesabini Veriyo Biz Nasıl Verecez...

Mesaj29.07.2008, 17:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

namazvebiz yazmış:
Sana Hz Ömerle İlgili 2 Sey Anlatmak Istiyorum

1. Hz Ömer 1 Gun Camii ye Gitmek İcin Yola Cıkmıs Ustune Beyaz 1 Elbise Giymiş.Eskiden Kurbanlari Damlarda Keserleşmiş Bunu Biliyordursun. Oluk yaparlarmıs Kan Ordan Akarmıs Asagiya.Hz Ömer 1 Evin Önenden Gecerken Oluktan 2 3 Tamla Kan Gelip Elbisesinin Ustune Damlamiş. Hz Ömerde Olugu Sokmuş Yerinden. Camii Ye Gelmiş Vaaz Verirken Birisi Aglıyomus. Sormus Neden Aglıyosun Diye. Adam Cvp Vermiş : Ya Ömer Senın O Soktugun Olugu Resullah Oraya Yapmışti. Hz Ömer Bu Adami Yanına Elip Ve O Eve Gıder. Adama Emreder : Ben Başimi Yere Koyacam Sende Başima Basip O Olugu Yerine Takacaksın Diye. Adam : Ben Yapamam Nasıl Senin Basına Basarım Ya Ömer Der. Hz Ömer İsrar Eder Ve Adam Hz Ömerin Başina Basarak Olugu Yerine Takar.

2. Hz Ömer Ölmuş. Adamın Biri Hz Ömeri Ruyasında Gormeyi İstiyomus Dua Edıyomus Hergun Ama Goremıyomuş. Aradan 6 Ay Gecmiş Hz Ömer Ruyasina gelmiş. Sormus : Ya Ömer Nerdeydın Bu Zamana Kadar. Hz ömer Cvp Vermiş : Hiç Sorma 6 Ayda Ancak Hesabimizi Verebildik Demiş.

Düşünün Peygamberimiz Ben Size Peygamber Olarak Gelmesem Hz Ömer Gelirdi Dıye Buyurmus Resullahın Yerıne Gelecek Kişi 6 Ayda Hesabini Veriyo Biz Nasıl Verecez...

Allah razı olsun paylaşımın için

yüce Allahın razı oldugu kulu hz ömer hesabını altı ayda veriyorsa bizim halimiz ne olur bilmem
tüm duaların kabul oldugu ellerin boş çevirilmedigi bu mübarek gecede
rabbimizden af dileyelim yüce Allahın rahmet ve magfiretine sıgınalım
hep birlikte
Mesaj29.07.2008, 17:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kimi İnsan Vardir Ellerini Göge Acar Allaha Yalvarir :
Allahım Bana Araba Ver Ev Ver İyi 1 universiteye Gideyim Su Kıza Asıgım Onu Bana Nasip Et vs.vs.vs. Gibi Dualar Eder.
Allah Cc bunlarin Dualarını Hemen Kabul Eder.
Cebrail Aleyhisselama Buyurur Hemen Bunun Duasini Kabul Edin Sesini Duymuyayım Bunun .. Diye.

Ama Allah cc Sevdigi Kulunun Duasini Hemen Kabul Etmez. Onun Sesini Sevdigi İcin .. Ben Bu Kulumun Sesini Sevıyorum Bak Zaten Ahireti İcin Bana Yalvariyo Dunya Hayatı Icın gecici Seyler İstemi Benden Tabii Olanları İstiyor. Diye Buyurur.

Dua Etmesini Bilelim Arkadaslar. Allah cc Sevdıgı Kullardan Alalım. Ona Yakısır 1 Kul Olalım. Karsısına Cıktıgımızda Onun Askıyla Yanalım Yuzunu Gordugumuzde Onun Nur Yuzu İcin Aglayalım.Kandıllerde Mubarek Gunlerde İbadetımızı Yapalım. Afetmesı İcin Bizi Dua Edelim.Resullahın Yuzu Suyu Hormetine Bizleri Afetmesini İstiyelım. Allah cc Yolundan Ayılmamızı İsteyelım. Seytanın Vesvesesine Hilelerine Kanmamamızı İsteyelım. Yeterkı İstemeye Bilelim....

Mesaj30.07.2008, 05:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

sorularımız devam ediyor
tüm arkadaşlardan katılım bekliyoruz

yeni soru

Hulefai Raşidin kime denir sırasıyla sayınız?
Önceki mesajları göster: