Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj05.08.2008, 22:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

Gençken bilgi ağacını dikmezsek, ihtiyarlığımızda gölgesinde barınacak ağacımız olmayacaktır.

CHESTERFİELD

Mesaj06.08.2008, 22:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

Efgan Hocamın sayfasında yer alan aşağıdaki uygulama bizde olsaydı......
http://harikaegitimprojeleri.tr.gg/-Oe-%26%23287%3Bretmene-Karne.htm

Acaba benim karnem nasıl olurdu Question
Mesaj06.08.2008, 22:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

MUTLULUK GÖMLEĞİ

Bir hükümdar amansız bir hastalığa yakalanmıştı. Ülkenin bütün hekimleri saraya geldi, komşu ülkelerin hekimleri de çağırıldı. Ama hastalığa hiçbir çare bulunamadı. Hükümdar, herkesin gözü önünde her gün biraz daha erimeye devam ediyordu.

Umutsuzluk içinde çırpınırken son çare olarak ülkedeki bütün falcıların, büyücülerin bulunup saraya getirilmesini istedi. Adamları ülkede ne kadar adı falcıya, büyücüye çıkmış insan varsa toplayıp getirdiler. Falcılar, büyücüler hükümdara tek tek baktılar, bildikleri bütün numaraları yaptılar, ama hiçbiri herhangi bir iyileşme sağlayamadı.

Hükümdar artık iyiden iyiye umutsuzluğa düşmüşken günün birinde sarayının kapısına bir yaşlı kadın geldi. Bu kadın hükümdarın derdini nasıl çözeceğini bildiğini söylüyordu. Yaşlı kadını hükümdarın yanına götürdüler. Hükümdar yattığı yerden:

"Söyle kadın"diye güç bela konuştu, "neymiş senin çaren?" Kadın bildiği çareyi anlattı:

"Adamlarınız ülkeyi dolaşacak, ülkenin en mutlu adamını bulacak, onun gömleğini alacak ve size getirecek. Siz de bu gömleği giyince iyileşeceksiniz."

Hükümdar derhal emir verdi, adamları hemen ülkeye dağıldı. Önce en zenginlerin kapısını çalmaya başladılar. Ama hangi zenginle gidip konuştularsa onun hiç de tahmin ettikleri gibi mutlu olmadığını gördüler. Aralarından bir iki kişi, mutlu olduğunu söyleyerek, en değerli gömleğini verdi. Hükümdar bu gömlekleri giydi fakat bunların da herhangi bir faydası olmadı. Böylece o gömleklerin sahiplerinin söyledikleri gibi mutlu olmadıkları ortaya çıktı.

Hükümdar köpürüyor, adamları bütün ülkeyi adım adım dolaşıyor, artık zengin fakir dinlemeden mutlu insan arıyor ama mutlu olduğunu söyleyen bir tek kişi bile bulamıyorlardı. Durmaksızın dolaşırken susuz kalan hükümdarın adamlarından birkaçı dökülen bir kulübenin yanından geçmekteydi. Su istemek için yaklaştıklarında içeriden gelen sesi duydular. İçeride bir adam kendi kendine konuşuyordu:

"Ne kadar mutluyum Allahım, benden iyisi yok, karnımı doyurdum, yarın çalışabilecek gücüm de var.. Benden iyisi yok, şükürler olsun!"

Hükümdarın adamları suyu falan unutup hemen içeri daldılar. Bu son derece yoksul kulübede bir adam yere oturmuş, kağıt üzerine serdiği peynir ekmeğin son kırıntılarını ağzına atarken bir yandan da türkü söylüyordu. Hükümdarın adamları:

"Nihayet bulduk" diye adama doğru hamle ettiler ancak yanan tek bir mumun zayıf ışığında adamın üzerinde bir gömlek olmadığını farkettiler...
Mesaj06.08.2008, 22:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

mehtapkilic yazmış:

Öğretmenlerin performanslarını arttırması açısından fevkalade yararlı olurdu.Biz maalesef millet olarak başımızda bekçi olmadan çalışmıyoruz. Bizlere karne verilmesi zorunlu olarak çok çalışma mecburiyetini doğuracak ve iyi bir eğitimci olmamıza neden olacaktır.
Öğretmenlerin tamamına karne verilseydi , en iyi karneyi siz alırdınız sevgili Mehtap öğretmenim.
Tabi Efgan öğretmenimizi de unutmamak gerekir.Yüksek not konusunda tatlı bir rekabetiniz olurdu.
Mesaj08.08.2008, 09:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

dumanmusa yazmış:
mehtapkilic yazmış:

Öğretmenlerin performanslarını arttırması açısından fevkalade yararlı olurdu.Biz maalesef millet olarak başımızda bekçi olmadan çalışmıyoruz. Bizlere karne verilmesi zorunlu olarak çok çalışma mecburiyetini doğuracak ve iyi bir eğitimci olmamıza neden olacaktır.
Öğretmenlerin tamamına karne verilseydi , en iyi karneyi siz alırdınız sevgili Mehtap öğretmenim.
Tabi Efgan öğretmenimizi de unutmamak gerekir.Yüksek not konusunda tatlı bir rekabetiniz olurdu.

Harika siteler
Very Happy
www.harikaegitimprojeleri.tr.gg

www.efgan.tr.gg
Mesaj08.08.2008, 15:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tek KeLimeyLe MüKemmeL
başarıLarıNızın DeVamıNı DiLerim..

Mesaj09.08.2008, 19:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mesaj09.08.2008, 19:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

sonunda www.efgan.tr.gg 'nin tasarımını değiştirdik
Bir bakar mısınız, nasıl olmuş?

Arrow www.efgan.tr.gg
Mesaj09.08.2008, 19:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

efgan yazmış:
sonunda www.efgan.tr.gg 'nin tasarımını değiştirdik
Bir bakar mısınız, nasıl olmuş?

Arrow www.efgan.tr.gg

ciddi Söylüyorum TEk kelimeyle harika ! - iki keilmeyle süper Ötesi Very Happy
Mesaj09.08.2008, 20:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

Selamun Aleykum

Dostlarımızlar Ortak Yapılan Sohbet Sitemize Bekleriz.

Arrow www.tevhidisohbet.tr.gg
Mesaj10.08.2008, 08:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

Selamun Aleykum

Günaydın Herkese

Mesaj10.08.2008, 09:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

Evet Arkadaşlar Herkesi Bekliyoruz.

Arrow www.tevhidisohbet.tr.gg <<<< Resmi Sponsoru [b]www.efgan.tr.gg[/b]
Mesaj11.08.2008, 16:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

Selamun Aleykum

Egitim Genel Kültür Edebiyar İcin Burdan:

Arrow www.efgan.tr.gg

Arrow www.harikaegitimprojeleri.tr.gg

HTML Kodları Eglence Ölçü Aletleri İcin Burdan:

Arrow www.karayizbiz.tr.gg

Ask Sevgi İcin Burdan:

Arrow www.bir-gulus.tr.gg

İslam Ve Din Konuları İcin Burdan:

Arrow www.namazvebiz.tr.gg

Dini Sohbet İcin Burdan:

Arrow www.tevhidisohbet.tr.gg
<<<< Sponsor: www.efgan.tr.gg
Mesaj11.08.2008, 17:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

Efgan Bey, eski tasarımda güzeldi. Ancak yeni tasarım daha güzel olmuş. Çok beğendim...Sanırım CSS ile tasarım çalışması yapmışsınız. Tebrik ederim..

www.efgan.tr.
www.harikaegitimprojeleri.tr.gg

favori sitelerim.....
Mesaj13.08.2008, 20:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

Önceki mesajları göster: