Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj13.08.2008, 08:18 (UTC)    
Mesaj konusu: Monitörümle ilgili bir sorun

arkadaşlar benim monitör bugün acayip sesler çıkarmaya başlladı cızz diye seler bunun nedeni ne olabilir monitörü kapattıktan sonra bu cızz sesi devam ediyor sonra kesiliyor ileride büyük bir sorun olurmu pc 4 yıllık
Mesaj13.08.2008, 08:21 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Monitörümle ilgili bir sorun

nett-oguzhann yazmış:
arkadaşlar benim monitör bugün acayip sesler çıkarmaya başlladı cızz diye seler bunun nedeni ne olabilir monitörü kapattıktan sonra bu cızz sesi devam ediyor sonra kesiliyor ileride büyük bir sorun olurmu pc 4 yıllık

bu konuyu bilgisayar yardım merkezinde açmalıydınız ama neyse..

bu monitörürün fazla kullanılması veya monitör icindeki bazı kablolardan kaynaklnıyordur. siz pc nizi 1 saat kadar dinlendirin sonra geçer... Wink

Mesaj13.08.2008, 08:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

kablolardan kaynaklandığını sanmıyorum öyle olsayddı yanık kokusu gelrdi ses çok çıkmıyor ama rahatsız ediyor iğrenç tiz bir ses
Mesaj13.08.2008, 08:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

nett-oguzhann yazmış:
kablolardan kaynaklandığını sanmıyorum öyle olsayddı yanık kokusu gelrdi ses çok çıkmıyor ama rahatsız ediyor iğrenç tiz bir ses

o zaman monitörü biraz dinlendir..
Mesaj13.08.2008, 12:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ekran kartın ATI ise HD audıo secenegını aygıt yonetıcısınden kapatmalısın. Tabı DVI veya HDMI cıksını kullanıyorsan... Nvıdıa kullanıyorsan boyle bır sorun olmamalı cunku Nvıdıa ekran kartında HDMI sesı aktarmak ıcın ses kartıyla ekran kartı arasında ufak bır kablo ile bağlantı yapmış olman lazım.