Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj15.08.2008, 11:06 (UTC)    
Mesaj konusu: photoshopta Alevli yazı yapmak ...

Photoshop'ta plug-in kullanmadan alev/ateş yapma. Bu adımları takip ederseniz aşağıdaki gibi bir resim ortaya çıkaracaksınız.

NASIL YAPILIYOR?

Arka plan rengi siyah olan yeni bir PS sayfası oluşturun. Yeni sayfayı oluştururken alev için yeterli boşluk bırakmaya dikkat edin. Rahat çalışmak için 640x480 gibi standart bir sayfa kullanabilirsiniz. "Type Tool" ile beyaz font kullanarak istediğiniz yazıyı yazın. Ben "ALEV"i seçtim (Font: TFF Sultan, Boyut:100 piksel).

ALEV layer'ını kopyalayın (duplicate). Yeni layer (ALEV copy) seçili haldeyken "Edit > Transform > Rotate 90 degrees CCW"yi tıklayın.

"Filter > Stylize > Wind (Wind From Right)" tıklayın. Daha büyük alev için aynısını tekrarlayın. Aşağıdakini elde etmek için Wind'i 3 kez kullandım.

"Edit > Transform > Rotate 90 degrees CW" tıklayın ve "ALEV" layer'ı ile üstüste gelecek şekilde ayarlayın.

"Filter > Distort > Ripple" tıklayın, "default" ayarları kullanın.

"ALEV" layer'ını gizleyin ve "Smudge Tool"u seçin. Brush:25, Strength %70 olarak ayarlayın. Bu kısım nasıl alevler istediğinize bağlı. "Smudge Tool"u kısa vuruşlarla(!) kullanın, keskinliği yok edin ve dalgalı bir görünüm kazandırın. Beğendiğiniz hale getirene kadar devam edin.

"Layer > New Adjustment Layer > Colour Balance" seçin. Açılan pencerede şu ayarları girin:
Shadows: 11, 0, -23
Midtones: 88, 0, -100
Highlights: 0, 0, -37

Bu ayarları değiştirerek istediğiniz renkte alev elde edebilirsiniz.

"ALEV" layer'ını görünür hale getirin ve "ALEV", "ALEV copy"nin üstünde olacak şekilde layer'ları yer değiştirin. Yazı rengini siyaha çevirin. "Blending Options"tan "Outer Glow"u seçin, "default" ayarları kullanın. Son olarak layer penceresinde "Overlay"i seçin.

Ve sonuç

Mesaj15.08.2008, 11:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

valla su photoshopta ne harikalar var.. ellerine sağlık sefer abi.. Wink
Mesaj15.08.2008, 11:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

sanalyavuz yazmış:
valla su photoshopta ne harikalar var.. ellerine sağlık sefer abi.. Wink

saolasın Wink
Önceki mesajları göster: