Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj17.08.2008, 18:47 (UTC)    
Mesaj konusu: bir çeşit enterasan soru ????

şimdi bu sitede mesela ben çok degişik bir yazı çeşidi buldum internetten indirdim bu yazı tipi normalde pclerde yok yani
diyelimki bunu bir html sitesi tasarladım frontpageden onda bu yazı tipini kullandım ve bunun kodusu siteye ekledim bu yazı tipini herkes görebilirmi ?
bence göremez yazı tipi yoksa olmadıgından eski varsayılan yazı tipiylemi degiştirilir yoksa nasıl olacak??? Rolling Eyes
ArrowŞekilli NicklerArrowYaptıgımOyunlar ArrowÜrünlerimArrowYaptıgımProgramlarArrowresimlerArrowSiteni ekleArrowChat/SohbetArrow3D GaleriArrowBen_Kimim?ArrowDost DestekçilerArrowForumArrowAdınıza GöreAşkArrowDestekOlArrowFalCrying or Very sadCrying or Very sadCrying or Very sadNeden mi?Crying or Very sadCrying or Very sadCrying or Very sad
Mesaj17.08.2008, 18:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

bedava sitemde 6 çeşit yazı türü vardır... ama bu başka yazı türlerinin çalışmayacagı anlamına gelmez...

kod kullanarak ve kodunu alarak başka yazı türünü sitende kullanabilirsin...

kopyala yapıştır yaparsan olmaz...mutlaka kod kullanman gerekiyor...

gerekli bilgiyi bulursam burada paylaşırım
Mesaj17.08.2008, 19:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

net-muratt yazmış:
bedava sitemde 6 çeşit yazı türü vardır... ama bu başka yazı türlerinin çalışmayacagı anlamına gelmez...

kod kullanarak ve kodunu alarak başka yazı türünü sitende kullanabilirsin...

kopyala yapıştır yaparsan olmaz...mutlaka kod kullanman gerekiyor...

gerekli bilgiyi bulursam burada paylaşırım

ozaman bu yazı türünü normalde nasıl kullanıyorki benim pcdekini upload etmedim ya Very Happy
üstelik yazı tipinin adı normalde farklıda olabilir yani yoksa bütün yazı tipleri biryerde önceden uploadmı edilmiş anlamadım Rolling Eyes
ArrowŞekilli NicklerArrowYaptıgımOyunlar ArrowÜrünlerimArrowYaptıgımProgramlarArrowresimlerArrowSiteni ekleArrowChat/SohbetArrow3D GaleriArrowBen_Kimim?ArrowDost DestekçilerArrowForumArrowAdınıza GöreAşkArrowDestekOlArrowFalCrying or Very sadCrying or Very sadCrying or Very sadNeden mi?Crying or Very sadCrying or Very sadCrying or Very sad
Mesaj17.08.2008, 19:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

şu şekilde yapabilirsin...

öncelikle kullanacagın yazı türünü belirle

örnek vereyim bedava sitemde olmayan bir yazı türü: system

önce yazımı yazıyoruz...

bedava sitem

kodu şu şekilde olacak

Kod:
<p><font face="Verdana">bedava sitem</font></p>

bu yazıyı verdana yazı türüyle yazık...bu yazı türü bedava sitemde var...

şimdi kodda ufak bir degişiklik yapacagız...

verdana yazan yere bedava sitemde olmayan bir yazı türünü yani systemi yazacagız

aynen şu şekilde

Kod:
<p><font face="system">bedava sitem</font></p>

bu şekilde system yazı türünü kullanmış olduk sitemizde...

yazı türlerini paint de metin arac cubugunda test ederek sitende kullanabilirsin...

paint'de onlarca yazı türü bulunmakta...isimini aşagıdaki kırmızı yere yazman yeterli...

<p><font face="YAZI TÜRÜ BURAYA">bedava sitem</font></p>
Mesaj17.08.2008, 19:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

anlatabilmişimdir umarım Wink
Mesaj17.08.2008, 19:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

ama olmayan yazı türünü nereden kullanıyorki ?
sonuçda bendenim pcde olan yazı türü internet ortamında bir yerdenmi kullanılıyor anlamadım
benim pcde frontpageden gösterir çünkü bende var ama normal internet ortamında böylebir yaz ıtürü yokki üstelik sadece ismini yazmamız yeterli oluyor bunu nasıl buluyorki benim pcdenmi kullanıyor ama öylede olmazki Question
Mesaj17.08.2008, 20:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

arkadaşım yüzlerce yazı türü var...sana özel bir yazı türü yok ki....

internetde araştır bul...

yada senin istedigin yazı türüne yakın bir yazı türünü bul ismini koda yaz...o kadar...

ya ben anlamadım... ya sen anlatamadın....
Mesaj17.08.2008, 20:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mesaj17.08.2008, 20:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

uzun olmasın Razz
Mesaj18.08.2008, 02:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

net-muratt yazmış:
uzun olmasın Razz

murat kardeş bunun lüzumsuz bi insan olduğu belli cevap vermeye bile değmez ne sorduğunu bile bilmiyor
Mesaj20.08.2008, 14:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

sitene-reklam yazmış:
net-muratt yazmış:
uzun olmasın Razz

murat kardeş bunun lüzumsuz bi insan olduğu belli cevap vermeye bile değmez ne sorduğunu bile bilmiyor

arkadaşım sen herkese takılmasan olmazmı?
özelliklede bana

şimdi anlatıyorum

diyelimki ben bir yazı türü oluşturdum

örnekyazıtirpi

adı bu
şimdi bunu ben kendi pcmdeki html editorundan bu yazı turunu kullanrak yazı yazdım
bu sayfanında kodunu internet ortamına sundum ozaman bu yazı türünü ziyaretçiler görebilirmi?
bence imkansız ama bilmiyorum
ben görebilirim çünkü bu yazı tipi benim pcede var windowsun fonts klasöründe var ama bu herkeste yok o yuzden o kişilerde görebilecekmi bu yazı türünü ?
yine anlamadıysanız farklı bir şekilde izah etmeye çalışacagım çok enteresan bir soru oldugundan karışık yani anlatması
Very Happy
Mesaj20.08.2008, 15:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

O yazı tipi bizde olmadığı için göremeyiz. Mesela ben Çince bir siteye girmeye çalışıyorum ama yazı tipi bende olmadığı için sayfadaki yazılar kare şeklinde oluyor. Uyarı çıkıyor. Desteklenmeyen yazı tipi. Düzgün görebilmek için Yükle gibi otomatik uyarı veriyor Windows. Her ziyaretçine bunu yükletemezsin.
Mesaj20.08.2008, 15:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba,

Bir öneride bulunmakl istiyorum..

biraz uğraştırı ama kuıllanmak istediğiniz yazı tipini kullanabilirsiniz..

yazacağınız yazı tipini sitenizin arkaplan renginde yada içerik bölümünüzün arkkaplan renginde bir resmin üzerine yazacağınız yazıyı yazın ve resmi sitenize yerleştirin.. Böylelikle karşı tarafa hiç bir yazi tipi türü yükletmek zorunda kalmazsınız ve yazılarınız sorunsuz şekilde görülebilir Wink
dediğim gibi bununla uğraşmayı göze alabiliyorsanız bu yöntemi kullanabilirsiniz ki yukarıda söylenen yöntemler işe yaramazsa Wink

İyi eğlenceler.. Wink

Mesaj20.08.2008, 15:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

Zaten tek yöntem bu olmuş oldu
yani teorik olarak resim koyacagım
mesela benim sitemde başlıktaki yazı tipi çok farklı bir yazı tipi ben bu yazı tipini indirmiştim yani kimsede yok
bu yazı türüyle yazdım şimdi ziyaretçiler bunu nasıl görüyor merak ettim
normal yazı tipindemi (varsayılan yazı tipi yada arial vs..) yoksa boşlukmu görüyorlar yoksa karefalan karmaşık şeylermi görüyoarlar bunu nasıl ögrenebilirim?
Mesaj20.08.2008, 16:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

merhaba

bir arkadaşınızdan sitenize girip nasıl gördüğünü sorabilirsiniz.. ama bu başlıktan değil Wink (msn, öm vs)
bende yazı tiplerinin hepsi yüklü Smile

o yüzden nasıl yazdıysanız öyle görürüm..

iyi eğlenceler...