Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj29.08.2008, 13:51 (UTC)    
Mesaj konusu: 48 yıllık sır !!

Sigaradaki 48 yıllık sır

29 Ağustos 2008 Cuma 16:21
Sigaradaki en tehlikeli madde 48 yıl saklandı. Bu element 2 yıl önceki bir suikastte gündeme gelmişti.
Fransız Le Figaro gazetesine göre, Philip Morris, RJ Reynolds, Bristish American Tobacco gibi sigara devleri, tütün yaprakları, sigara ve tütün dumanında bulunan radyoaktif ve kanserojen polonyum 210 elementinin (210Po) varlığını 1960’lı yıllardan bu yana bilinçli olarak gizliyorlar
.

ÇALIŞMALARIN YAYIMLANMASI YASAKLANDI

ABD’li bilimadamlarının sigara üreticilerinin gizledikleri söylenen bin 500 belge üzerinde yaptığı araştırmaya göre, polonyum 210 elementinin kanserojen yapısı bilinmesine rağmen, ekonomik çıkarlar nedeniyle her şey gizlendi, yapılan laboratuar çalışmalarının yayımlanması da yasaklandı.

Alfa radyasyonu yayan polonyum 210 elementinin solunum yoluyla akciğer kanserine neden olduğu biliniyor. Bilimadamları günde 30 sigara içmenin yılda 300 akciğer rontgeni çektirmekle eşdeğer olduğunu söylüyorlar.

AJANI POLONYUM 210 ELEMENTİ İLE ZEHİRLEMİŞLERDİ

Sigaranın içinde bulunduğu kanıtlanan polonyum 210 elementi, 2006 yılında eski KGB ajanı Alexander Litvinenko’nun Londra’da zehirlenerek öldürülmesiyle de gündeme gelmişti.

Gazete bu iddiayı, bilimsel Amerikan Halk Sağlığı Dergisi’nin Eylül sayısında yayımlanan bir araştırma analizine dayandırıyor
Mesaj29.08.2008, 14:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

paylasim icin tesekkurler.
Mesaj30.08.2008, 05:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkürler
Mesaj30.08.2008, 10:26 (UTC)    
Mesaj konusu: Sigara

Daha herkes sigara içmeye devam etsin.
Göz göre göre ölüme itiyorlar kendilerini.
Sadece bununla öldürmüyor sigara.
İçindeki tüm maddeler birer ölüm sebebi.
Allah'a şükür sadece dayım içiyor Ankara'daki akrabalarımdan.
O da yanımızda değil.
Balkona çıkıp içiyor.
Bu bilgi için sağol.
Çıkarı için sigara,tütün ürünleri,alkol ürünleri ve özelliklede üstüne basıyorum uyuşturucu ürünleri üreten firmaların kendileri o gizli element ile zehirlensinler.

Hiç bir gençte bu illetlere başlamasın,başlamış olanlar ise hemen bıraksın hastahanelere başvursun diyorum...

Hoşçakalın...

Mesaj30.08.2008, 10:50 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Sigara

eglencevebilgidunyasi yazmış:
Daha herkes sigara içmeye devam etsin.
Göz göre göre ölüme itiyorlar kendilerini.
Sadece bununla öldürmüyor sigara.
İçindeki tüm maddeler birer ölüm sebebi.
Allah'a şükür sadece dayım içiyor Ankara'daki akrabalarımdan.
O da yanımızda değil.
Balkona çıkıp içiyor.
Bu bilgi için sağol.
Çıkarı için sigara,tütün ürünleri,alkol ürünleri ve özelliklede üstüne basıyorum uyuşturucu ürünleri üreten firmaların kendileri o gizli element ile zehirlensinler.

Hiç bir gençte bu illetlere başlamasın,başlamış olanlar ise hemen bıraksın hastahanelere başvursun diyorum...

Hoşçakalın...

hocam gerçekten çok güzel açıklamışsınız her kelimesine katılıyorum..