Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj03.09.2008, 04:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

BUDA BUGÜNKÜ MAKALE EKLERSİN KARDEŞ.. Wink

Sizi Durduran engel:Atalet

Size soracağım şu sorulara kendi kendinize bir cevap verin bakalım.

*Başarılı olmak istiyormusunuz?

*Başarılı olmak için neler yapmanız gerektiğini biliyormusunuz?

*Başarılı olursanız neler kazanacağınızı,Başarısız olursanız neler kaybedeceğinizi biliyormusunuz?

Peki bunları bildiğiniz halde neden hala harekete geçmiyorsunuz? Neden bildiklerinizi uygulamıyorsunuz?Neden hala istediğiniz yerde değilsiniz?

Şaşırdınızmı? Sizi durduran şeyin ne olduğunu merak ediyormusunuz?

Sıkı durun açıklıyorum.Sizi durduran şey ATALET

Sadece sizi değil milyonlarca kişiyi,binlerce şirketi ve onlarca ülkeyi durduran şey atalet.

Atalet halindeki bir kişi; mutlaka yapması gerektiği bir işi bilir.Bunu yaparsa neler kazanacağınıda bilir.Yapmazsa neler kaybedeceğinide bilir.O işi yapmayıda ister.Ama yapamaz.

İşte bu durumdaki bir kişi Atalet halindedir.Size ataletli bir öğrenciden örnek; Öğrencinin sınava hazırlanması gerekir.Çünkü üç gün sonra sınavı vardır.Ama çalışmak istemez.Belki ister ama içinde bir his onu engeller.

Bu ve bunun gibi daha yüzlerce ataletli kişi örneği vardır.Ataletini yenmiş bir kişi başarılı olmak yolundaki en büyük engelini imha etmiş olur.Sizde ataletinizi yenmek ve ondan kurtulmak istiyorsanız yarınki yazımızı bekleyin.
Mesaj03.09.2008, 04:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

siteniz çoook güzel olmuş başarılarınızın devamını dilerim ellerinize saglık kolay gelsin Very Happy

Oyun Dünyasının YENİ ADI http://www.ctgamer.com
Mesaj03.09.2008, 08:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ellerine Saglık FayBegm(Ben Memo)Garzan
Mesaj03.09.2008, 09:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

Siteniz güzel de çok fazla yazı var.Ben okumaktan sıkılırım Wink
Mesaj03.09.2008, 10:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sevgili gelepsi kardeşim bu güzel makaleni yayınlamak zevktir. Teşekkür ediyorum. Kodöğreniyorum sitesinin admininide elbette saygıyla karşılıyorum herkes okumayı sevmeyebilir ama internet siteleri herzaman eğlence ve görsel içermek zorunda değildir sitemiz eğlence ve gündemin yanı sıra; bilgi ve genel kültür sitesidir. Sitemiz hakkındaki yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum edebi yazılarınızı bekliyorum

Mesaj03.09.2008, 13:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

Evet arkadaşlar edebi yazılarınızı bekliyorum

Mesaj04.09.2008, 05:31 (UTC)    
Mesaj konusu: buyur kraliyet kardeş

KİŞİSEL ATALETİ YENMEK

Evet sevgili okurlarımız bir önceki makalemizde ataletin tanımından bahsetmiştik.Şimdi ise ataletten nasıl kurtulucağınızı öğreneceksiniz.

Ataleti gerçekten yenmek istiyorsanız irade gücüne sahip olmanız gerekir.İrade gücü kişinin kendini yönetebilmesidir.Yani siz kendi kendinize söz geçirebiliyorsanız irade gücünüz yüksek demektir.

Fakat kendinize söz geçiremiyorsanız irade gücünüz zayıf demektir ki buda atalete işrattir..

Buna örneğin; Sabah kalktığınızda dişinizi fırçalamanız gerekiyor,fakat erindiğiniz için fırçala(ya)mıyorsunuz.İşte bu durumdaki bir kişinin irade gücü zayıf demektir.

Bundan nasıl kurtulurum diyorsanız."Kalk ve Yap" politikasını izleyin.Yani kendinize emir verin.Olduğunuz yerde durmayın bişeyler yapın.Tevfik Fikretin dediği gibi ;

Uğraş,didin,düşün,ara,bul,koş,atıl,bağır
Durmak zamanı geçti çalışma zamanıdır.
"KALK VE YAP"

Şimdi size atalete neden olan on önemli inanç ve düşünce örneği vereceğim.Herhangi bir durumda bu on inançtan bir kaçına sahipseniz ataletinizin o alanda yoğun olduğunu düşünebilirsiniz.

1-Değişmezlin İnancı:"böyle gelmiş böyle gider"
2-Etkisizlik İnancı:"ben kim oluyorumki"
3-Gereksizlik İnancı:"yapsamda ne değişicekki"
4-Yararsızlık İnancı:"bunu yapmanın kimseye faydası yok"
5-Erteleme İnanı:"daha sonra yapabilirim"
6-Anlamsızlık İnancı:"bunu yapmamı istemem çok saşma,aptalca"
7-Kontrolsüzlük İnancı:"bunu yapabilmek insanın elinde değil"
8-Yetersizlik İnancı:"ben bunu yapmak için henüz yeterli değilim"
9-Mükemmelliyetçilik İnancı:"en iyisini yapıncıya kadar hiç bir şey yapmamalıyım"
10-Başaramam İnancı:"Ben bunu başararamam ve hayal kırıklığı yaşarım yada yaşatırım.

Ayrıca sizi etkileyen güzel ve özlü sözleri bir kağıda yazıp odanızın duvarına asınız.Her hayal kırıklığına uğradığınızda bu sözlere bakarak kendinize gelirsiniz.

Bunun yanısıra yine beyaz bir sayfanın başına "Kimin için ve ne için ataletten kurtulmak istiyorum" diye bir başlık atın ve bunun altına aklınıza gelen bütün cevapları yazın.Bu gerçekten ataletten kurtulmak isteyip istemediğinizi gösterecek.Yani bir tür samimiyet sorunu.

Sizlere diyebileceklerim bu kadar.Eğer dahada fazla bilgi almak isterseniz Mümin Sekman'ın "Kişisel Ataleti Yenmek" adlı kitabını tavsiye ederim.Smile
Mesaj04.09.2008, 15:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

gelepsi kardeşim yeni makalen için teşekkür ederim bunuda okudum çok güzel olmuş yayınlıyorum

Mesaj05.09.2008, 11:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

kraliyetailesi yazmış:
gelepsi kardeşim yeni makalen için teşekkür ederim bunuda okudum çok güzel olmuş yayınlıyorum

10 dk. sonra yeni makalemi yayınlayacağım buradan alırsın.Sırf senin için yazdım.Fazla yazasım yoktu.10 dk. da yazdım. Wink Mr. Green
Mesaj05.09.2008, 11:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tebrik Ederim Çok Güzel Bir Düşünce
Mesaj05.09.2008, 11:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

gelepsi yazmış:
kraliyetailesi yazmış:

10 dk. sonra yeni makalemi yayınlayacağım buradan alırsın.Sırf senin için yazdım.Fazla yazasım yoktu.10 dk. da yazdım. Wink Mr. Green

Allah razı olsun ne diyim ellerine sağlık kardeşim Rolling Eyes

Mesaj05.09.2008, 12:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

MOTİVASYON

Günlük yaşantımızda gücün önemi olduğu kadar motivasyonun önemide çok büyüktür.
Motivasyon bireyin hareketlerinin arkasında bulunan psikoloji dilinde güdü adı verilen güçtür. Davranışa enerji sağlayan organizmanın içindeki ve çevredeki güçler olarak tanımlanır.
Motive olabilmeye en basitinden bir örnek vermeye kalkarsak bir sporcuyu düşünübeliriz.Bir maçta gol atar iyi oynar başka bir maçta kötü oynar.
Bu tamamen sporcunun oyuna motive olabilmesine bağladır.Eğer sporcu dış güçlerin odağı olup kendini maça veremezse başarılı olamaz.
Ama kendini motive edebilirse o maçta başarı sağlayabilir.
A Milli takım teknik direktörü Fatih Terim her maça çıkmadan önce oyuncuları maça motive etmeye çalışırdı.Çünkü sadece antrenmanla bu işin olmayacağını bilir.
Kendinizi bir işe motive etmek istiyorsanız iki seçeneğiniz vardır.Birincisi kendi kendinizi motive edersiniz ikincisi ise psikoloklara gidebilirsiniz.
Sizin için en faydalısı kendi kendinizi motive etmeniz olacaktır.Çünkü hergün psikoloklara gidemezsiniz fakat her gün kendi kendinizi motive edebilirsiniz.
Kendini motive edebilmenin en etkili yöntemlerinden birisi özlü sözlerdir.Yanınızda,odanızda,iş yerinizde sizi etkilyen sözleri bulundurabilirsiniz.Her başarısız işinizin arkasından bu sözlere bakarak kendinizi motive edebilirsiniz.
Kendi kendinize motive edici öğütler verebilirsiniz.Mesela,"Olsun,Birdahakine daha fazla çalışırım vs." sözler.
Motivasyon hakkında daha fazla bilgi için ilerleyen makalelerimizi bekleyin.
Mesaj05.09.2008, 12:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kardeş yazılar hakkında ayrıntılı olarak yorumlarını bekliyorum.Saygılar
Mesaj05.09.2008, 16:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

gelepsi yazmış:

Sevgili kardeşim yazıların gerçekten çok güzel kaç yaşındasın sen?

Mesaj05.09.2008, 17:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

kraliyetailesi yazmış:
gelepsi yazmış:

Sevgili kardeşim yazıların gerçekten çok güzel kaç yaşındasın sen?

kardeş istersen benim msn ekle öyle konuşalım.
Önceki mesajları göster: