Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj03.09.2008, 15:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

tasarimedia yazmış:
royalportal yazmış:
net-tr yazmış:
Neyse Arkadaslar Gercekten Uzatmak Istemıyorum

Bazılarının Cem Yılmaza , Bazılarının Dıger Sowmenlere Sevgısı Begenısı Olabılır

Sıyaset Gıbı Oldu Bu Sowmenlerın Mevzusu

Konu ModLar Tarafından Temızlenırsede Iyı Olur Dıye Dusunuyorum

Insallah Sızde Buna Bır Anlayıs Gosterırsınız , Konu Uzamaz

Sımdıden Tesekkurler Wink

modların silme yetkisi yok diye biliyorum.
selin hanımın bazı duyurularında öyle yazıyor.
temizlenme yerine yeni arkadaşlara yorum imkanı bırakalım ve herkeze saygı duyalım.

iyi eğlenceler.

uyelerin silme yetkisi yoktur

modlarin ve yoneticilerin vardir

iyi eylenceler

silme yetkisi yok diye biliyorum.
bunu selin hanım kendisi forumda söyledi.
artık silme yetkisi sadece bende var dediğini hatırlıyorum.
modlarında konuları taşıdığını hatırlıyorum.

Mesaj03.09.2008, 15:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

inceleyiniz Cool
http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=39870

Mesaj03.09.2008, 15:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

peeeh tartıştıgınız şeye bak Razz

Hepside birbirinden ünlü komedyenler...ama şu bir gercek ki şahan son zamanlarda ününe ün katdı...

Recep evedik filimi türk sinema tarhinde bir rekora imza attı...toplamda 5 milyon izleyici...ayrıca dvd ve vcd'leride içine katarsak ortalama filimi 20 milyon kişi izledi...

Çok ilginçtir ki en son reklamları bile reyting rekorları kırıyor...
Düşenebiliyorusunuz turkcell'in tavugu adlı reklam bazı dizilerden bile fazla izleniyor...

YANİ SON 2 YILIN EN POPÜLER SOWMENİ SAHANDIR...

ama benim için hepsi birbirinden komik Razz

hadi selametle
Mesaj04.09.2008, 18:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

recep ivedik bir yüz karasıdır.komedinin bile bir seviyesi vardır.ama recep ivedik bu seviyeyi yıkmış ve tabana vurmuşur.Ne kadar sözlerimi eleştirsenizde bu doğrudur.Malesef türk halkının beğenileri recep ivedikleredir.Tabi ki herkesin değil herkes üstüne alınmasın.Ama recep ivedik Türk Sinemasına leke sürmüş bir filmdir.Üstelik en çok izlenen filmler arasına girmesi Türk halkının çoğunluğunun espiri anlayışının ne kadar farklı olduğunun göstergesidir.ben kendi adıma konuşuyorum ne cem yılmaz ne şahan en iyisi geleneksel türk tiyatrosudur.(hacivat karagoz , meddah...) bunların hepsi özentidir. ve insanları gerçek mizah olmayan (belden aşağı) mizah anlayışıyla etkilemeye çalışmaktadır.
Mesaj15.02.2009, 06:26 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: TurkceLLe İvedik İmajı

[quote="pazarlamaca"][b]Recep İvedik ile Turkcell reklamları birçok kişi tarafından eleştirildi. Ahmet Hakan Recep İvedik karakterinin özdeşleştiği bir ürünü kullanmak istemediğini belirterek aslında çok da ciddiye alınmaması gereken kişisel bir tepki verdi. Ali Saydam ürün imajıyla kullanılan oyuncunun uyumsuzluğuna dikkat çekerek bu karakterin ürünün algılamasını aşağı çekeceğini söyledi.

Recep İvedik nasıl bir filmdir? Bence iğrenç
Senaryo çok basittir vs.
Bence bu filmdeki çoğu öğe oldukça başarısız olmasına rağmen bu kadar başarısızlığın arasında ilginç bir biçimde başarılı bir karakter ortaya çıkıyor. Bunun nedeni Türklere has olan davranışların ön plana çıkarak kendisini konuşulur kılması gibi nedenler olabilir ama sonuçta bu süreç ortaya Recep İvedik karekterini ortaya çıkarmıştır.

Bir espri normal olamaz. Olağanın dışına çıkması , bir dereceye kadar rahatsızlık yaratması , bir saldırıda bulunması vs. gerekir. Buradaki saldırıya bakarak “ saldırgan “ bayrağını bu espirinin etrafındaki her olaya ve kişiye taşımak yanlış olur.

Bence reklam son derece başarılı ve Turkcell bundan sonra da “kıro cell “ olmaz.

Şöyle bir açıdan da bakabiliriz ; Filmde Recep karekteri insanı tiksindirebilecek davranışlarda bulunuyor. Ancak , bu hareketler bu karakterle özdeşleştirilmeyip nihayetinde insanların sempati duyduğu bir kahraman çıkıyor. Eleştiriler haklı olsaydı Recep figürü iğrençliğin temsili olması gerekirdi. [/b][/quote]
Önceki mesajları göster: