Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj16.09.2008, 22:01 (UTC)    
Mesaj konusu: Şu ipliği iğneye geçirir misin oğlum....

.........dedi yaşlı adam genç oğluna, "şu ipliği şu incecik iğneye geçirir misin oğlum,öyle inceki iğne hem göremiyorum görsem de ellerim titriyor,bir türlü deliğini bulduramıyorum"...
Oğul eline iğneyi aldığında aklı yılların ardındaydı,o kendisine tokat atarken titremeyen eller hala sımsıcak yanağındaydı sanki.O zamanlar alkonden bile titremezdi babasının elleri,bedeni sarsılırdı o kadar.Ama havada hışım gibi yüzüne inen o eller asla titremezdi.Asla titreyerek vicdanına dokunmazdı onun.Suçu neydi ? Ya pantolonunu kirletmişti top oynarken,ya düşüp dizini incitmişti yada böyle sıradan birşeydi işte...
Annesini küçücükken kaybettiğinde babasını da kaybetmişti işte böyle.Titrek elleri kalmıştı şimdi geriye.Kimse savunmamıştı O'nu bu titreyen ellere karşı.Hiç kimse "neden,neden dövüyorsun bu masumu" dememişti."Çocuk bu,tabii ki kirletecek üzerini,tabii ki düşecek incinecek yaralanacak sağı solu".. dememişti.
...."şu ipliği şu incecik iğneye geçirir misin oğlum,öyle inceki iğne hem göremiyorum görsem de ellerim titriyor,bir türlü deliğini bulduramıyorum"
İşte şimdi böyle olmuştu.İplik inceydi,iğne inceydi.. ve artık hayatı da ipinceydi O'nun ve babasının.Kim farkındaydı bunun ? Babasının etrafında dolaşan hemşireler mi,içki masasında ona dost olan arkadaşları mı yada bu yaşlılar evindeki diğer elleri tirreyen ve ipliği iğnenin deliğinden geçiremeyen diğer ettiğini bulanlar mı ? Hiçbiri,hiçbiri farkında değildi bunun.Oysa hepsinin hayatı ipinceydi artık.
Bir gün kendisi de oğluna bu cümleyi kuracak mıydı acaba.Ama oğluna hiç vurmamıştı ki.Hep konuşmuştu onunla.Çünkü oğlu bir insandı ve konuşabilmekteydi.Konuşma kabiliyetine sahipti oğlu,neden dövsündü ki.Yaptığı ne kadar kötü bile olsa konuşarak çözümleyebilirlerdi.Dayak niyeydi,hakaret bağırış niyeydi.Hayır hayır,bir gün kendisi bu cümleyi oğluna söylemeyecekti.O ipliği iğneye değil boynuna geçirmeye niyetlense bile bunu oğluna göstermeyecekti.Oğlu ellerinin titrediğini asla görmeyecekti.

Yaşlı adam yırtık pantolunu elinde kucağındaki iğne ve ipliğe bakarken oğlunun gözyaşlarını farketti.Sanki oğlunun o anda tüm bunları düşündüğünü hissedivermişti.Sanki O da şu anda bunları düşünüyordu.Ve sanki o anda oğlunun da elleri titriyordu.Ama sebep faklıydı.
Oğlunun gözündeki yaşları silmek istedi titreyen elini uzatarak,başı yere eğik olan oğluna uzanacakken havada takılı kaldı eli.Gitmiyordu bir türlü oğluna o el.Nasıl ki yıllardır hiçbir zaman oğluna şefkatle dokunamamışsa,nasıl ki hiç ama hiç O'na sarılamamışsa,nasıl ki Oğlunu sevdiğini O'na gösterememişse şimdi de öyle uzanamıyordu eli ve takılı kalıyordu havada.İstiyordu oysa tüm bunları.Kendi babasının kendisine yapmadığını O oğluna yapmak istiyordu.... sadece istiyordu,istemek yapmaya yetmiyordu...istemek...yapmak..becerebilmek...

Genç adam gözyaşları içerisinde çıktı yaşlılar evinden,sanki bu son gelişiydi buraya,bunu hissediyordu.Aklında takılı bir cümle ile kararsız adımlarla uzaklaşıyordu bu köhne yerden, "şu ipliği şu incecik iğneye geçirir misin oğlum,öyle inceki iğne hem göremiyorum görsem de ellerim titriyor,bir türlü deliğini bulduramıyorum".

Lütfen sevdiklerinize sevginizi göstermekte gecikmeyin.Sarılmak istiyorsanız sarılın,seviyorsanız seviyorum deyin,bir an sonra geç kalabilirsiniz.Bir an sonra artık O veya onlar olmayabilir.Veya bir an sonra siz olmayabilirsiniz.Gecikmeyin,keşkeler insanların hayatlarında telafisi mümkün olmayanlardır.
Hiçbir iplik sevgi ile bakılıp dokunmadan hiç bir iğneden geçmez.
Unutmayın.
Sevgiler.
Mesaj16.09.2008, 22:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

güzel paylaşım saol Wink
Mesaj16.09.2008, 22:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

Elimizdekinin kıymetini kaybettikten sonra anlıyoruz ancak.. ne üzücü.. Crying or Very sad

Bir arkadaşım annesini seneler önce kaybetmiş. Sohbet esnasında annemle yapacak öyle çok şeyimiz vardı ki dedi. Öyle çok konuşacak şey..

Ne anne-babamızın kıymetini nede sahip olduğumuz sevgilerin kıymetini biliyoruz. Hep erteliyoruz.. Sonra da hayıflanıp keşke diyoruz..

Bize hatırlattığınız için teşekkürler Hocam..
Mesaj17.09.2008, 05:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba,
en çok korktuğum şey sevdiklerime bişey olması
onların incimesi ...
biliyorum çok seviyorum içimden birşeyler kıpır kıpor ediyor gidip onlara dokunabilmek
canım,gülüm diye sarılabilmek için ...
bazen rahatlıkla yapıyorum bunu
bazen onun bana karsı olan tavırlarından yapamıyorum
yapasım gelmiyor ..
aradan kısa bir süre geçiyor yine basarıyorum yine basarıyorum ..
anladımki ne kadar sana kötü davranılsada hep senin iyiliğin için
senin hatalarından dolayı ..
zaman varken tüm sevdiklerinize doya doya sarılın
zaman geçince olan olunca kalbinizde bir iğne asılı kalmasın Sad
teşekkürler hocam harika bir paylaşım olmuş
bu duyguları yeniden yasamak insana huzur veriyor Razz
Herkese iyi eğlenceler Wink

En son marasultraslan tarafından 17.09.2008 05:32:14 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj17.09.2008, 06:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

paylasım için tesekkürler hocam

gerçekten o kadar iyi vurgulamışsınızki

su üç günlük yalan hayatta başkalarını inciltmeye onları üzmeye

çaba sarfetmek yerine keske hep sevdiklerimize sarılabilseydik

ama aslında hepmiz bunun böle olmaması gerektiğinin farkındayız öle değilmi

hepimiz birgün toprak olucağımızın farkındayız eee peki o zman neden

hala sarılmıyoruz. Hep siz size atılıacak 1 adımı mı bekleyeceksiniz içinizdeki

sarılma duygusunu zatedene kadar

NEDEN İLK ADIMI ATMAYI DENEMİYORSUNUZ - (Sarılın arkadaslarr)
Mesaj17.09.2008, 08:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba,
Ben bunu yeni başlık aç tıkladıktan sonra o anda yazdım.Herhangi bir yerden alıntı değildir.Peki nedir bunu bana yazdıran.Pişmöanlıklar mı,yapamadıklarım mı,belki de..
Ama asıl neden bu değil.
Etrafımda öyle çok insan var ki bu şekilde..
Keşkelere düşen,nedenlerin için de boğulup giden,O gittikten herşey bittikten sonra "seviyorum,ne olur bir şans daha" diye haykırıp kendini yıpratan.
Arka balkonumdan aşağıya bakıyordum.
Her zaman birbiriyle kavga eden bir köpek ile kedi vardı arka bahçelerden birinde.
Ne zaman balkona çıksam o bahçede 4-5 dakika onları seyrederdim.
Gördüğüm hep aynı şeylerdi,küçük köpek saldırı pozisyonu almış,köpekten biraz daha iri olan kedicik tüylerini kabartmiş,ön ayakları ile arka ayakları arasındaki mesafe daralmış,o da saldırdı saldıracak.
Aslında bir oyundu bu,ikisi de birbirine saldırmazdı hiç.
Bu gün baktım kedi yoktu..
Köpek bir köşede yatmış, başını ayaklarının üzerine koymuş sanki ağlıyordu.Canı sıkılıyordu belliydi.
Kedi belki geri gelecekti ama işte balkondan geri dönerek pc nin başına oturduğumda bana verdiği duygular üsttekileri yazdırdı.

Beklemeyin arkadaşlar.Sevdiğinizi söylemek için ve göstermek için O'nu kaybetmeyi beklemeyin.
Sevgiler.
Mesaj17.09.2008, 08:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

Keşkeler için Bazen Çok Geç Olmuş Oluyor ...

Çok güzel paylaşım Emeğine Sağlık Wink
Mesaj17.09.2008, 08:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

teşekkür etmekten başka yazabileceğim bir şey yok ellerinize sağlık @bjkertugrul1989
Mesaj17.09.2008, 09:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

cunobag yazmış:
Merhaba,
Ben bunu yeni başlık aç tıkladıktan sonra o anda yazdım.Herhangi bir yerden alıntı değildir.Peki nedir bunu bana yazdıran.Pişmöanlıklar mı,yapamadıklarım mı,belki de..
Ama asıl neden bu değil.
Etrafımda öyle çok insan var ki bu şekilde..
Keşkelere düşen,nedenlerin için de boğulup giden,O gittikten herşey bittikten sonra "seviyorum,ne olur bir şans daha" diye haykırıp kendini yıpratan.
Arka balkonumdan aşağıya bakıyordum.
Her zaman birbiriyle kavga eden bir köpek ile kedi vardı arka bahçelerden birinde.
Ne zaman balkona çıksam o bahçede 4-5 dakika onları seyrederdim.
Gördüğüm hep aynı şeylerdi,küçük köpek saldırı pozisyonu almış,köpekten biraz daha iri olan kedicik tüylerini kabartmiş,ön ayakları ile arka ayakları arasındaki mesafe daralmış,o da saldırdı saldıracak.
Aslında bir oyundu bu,ikisi de birbirine saldırmazdı hiç.
Bu gün baktım kedi yoktu..
Köpek bir köşede yatmış, başını ayaklarının üzerine koymuş sanki ağlıyordu.Canı sıkılıyordu belliydi.
Kedi belki geri gelecekti ama işte balkondan geri dönerek pc nin başına oturduğumda bana verdiği duygular üsttekileri yazdırdı.

Beklemeyin arkadaşlar.Sevdiğinizi söylemek için ve göstermek için O'nu kaybetmeyi beklemeyin.
Sevgiler.

hocam siz harikasınız biz bunu her zman söylüyoruz ama siz ısbatlıyorsunuz Wink
Mesaj17.09.2008, 11:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

teşekkurler...
Mesaj17.09.2008, 11:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

teşşekkürler size hocam çok teşşekkürler

Mesaj17.09.2008, 12:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

harıka olmus sevdıklerımızın kıymetını bılmelıyız
Mesaj17.09.2008, 13:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

" keşkelerle dolu sonbaharın demindeyim."

çok güzel bir paylaşım olmuş.
teşekürler.

Mesaj17.09.2008, 15:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

karrfm yazmış:
harıka olmus sevdıklerımızın kıymetını bılmelıyız

kesinlikle ve eğer bir hata yaptıysanız yani kaybettiyseniz onu eğer kazanmak için uğraşın asla pes etmeyin @bjkertugrul1989
Mesaj17.09.2008, 17:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

çok güzel bir paylaşım Hocam...teşekkürler

böyle paylaşımların atrması dilegiyle...
Önceki mesajları göster: