Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj23.09.2008, 13:49 (UTC)    
Mesaj konusu: modlar baksın

ben şimdi kodek.tr.gg yazınca ilk sırada çıkıordum şimdi google beni sonlara attı sitemle ilgili bir anahtar kelime yazıom googlede çıkıom çıkmasına ama son sayfalarda
bunun nedeni birden siteye yüklenmem olabilirmi yani bir ok siteye link verdirtmek bir çok toplsite kayıt olmak ve bir çok meta tag eklemek ? vb vb
Mesaj23.09.2008, 13:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba,

Bunun olumsuz bir durumu olamaz.
Sitenizi metataglere ne kadar geniş yazarsanız o kadar güzel olur.
Ne kadar link değişimi yaparsanız o kdar iyi olur.
Ancak sizin bu google ile ilgili problemlerinize genel bir cevap verecek olursam;
Google indexleme yapar ve bu indexleme sonucunda siteler ya üste çıkarlar ya da çıkmazlar,bu sizin elinizde olan bir durum değildir.Lütfen biraz sabredip olayları akışına bırakmayı deneyiniz.

İyi eğlenceler..
Mesaj23.09.2008, 13:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

birden yüklendim googleden bir çok ziyaretçi aldım google fark etti hile yaptıgmı ve spam vb gibi şeyler yaptımı samış olabilirmi
Mesaj23.09.2008, 15:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba,
bakın sandbox kurallarına önce site arka sayfalara atılır
bu bir uyarıdır ..
daha sonra aynı seyleri tekrarlarsa
site sandboxa düşer ..
ama sizin sitenizin sebebi bumu bilemiyorum
yani google sitenizi indexliyorda olabilir ..
eğer sandbox konusunda şüpheleniyorsanız okuyunuz :

"Sandbox Nedir?" denildiği zaman öncelikle aklınıza kötü şeyler gelmeli.Sandbox, Google'ın websiteleri indexinde kontrol edebilmesi açısından önemlidir.Tıpkı "Pagerank" gibi sandbox da site değerleri ile ilişkilidir.Pagerank arttıkça sitenizin kalitesi yükseliyor demektir.Ama sandbox'a bir defa düştüğünüzde siteniz aylar boyunca indexlenmeyebileceği gibi kötü amaçlı spam siteleri arasında yerini alır.Eğer SEO'nuza önem veriyorsanız, o zaman sandbox'a düşmek sizin için mümkün olan en büyük kabuslardan biridir..Şu ana kadar korkutucu bir gerçek olarak tanımladık.Ama çok da korkmayın.Sandbox öyle her sıradan sitenin ufak birkaç hatayla düşebileceği bir yer değildir.Pagerankınızın artması için nasıl kriterleri göz önünde bulunduruyorsanız aynı şekilde sandbox'a düşmek de belli kriterler gerektirir.Son cümleyi okuyunca sandbox'a düşmenin marifet gerektireceği kanısına varmayın.Bahsettiğimiz düşme kriterleri tamamen olumsuz kriterlerdir.Yani siteniz belli kriterlerin hepsini karşılayacak kadar dandik bir siteyse, sandbox'a düşme ihtimaliniz hayli yüksek.Peki bu berbat duruma ne gibi siteler düşer?İşte başlıca kriterler:

Spam yapın!(Google'ı kandırmaya yönelik hareketlerde bulunarak, onun gözünde yükseleceğinizi zannedin)
Sitenizi yeni açtıysanız, bol bol link alışverişi yapın, alakalı / alakasız tüm sitelere anasayfanızdan linkler verin
SEO kurallarını hiçe sayın veya SEO'ya aykırı davranışlar sergileyin.
Sağdan soldan alıntı, çalıntı, tamamen alakasız içeriklerin buluşma yeri haline dönüşen yeni açılmış bir siteniz olmalı.
Meta taglerinde alakasız kelimelere bolca yer verin, içeriğinizde de öyle.
Yeni açtığınız bir siteniz varsa, hemen bir sürü şey ekleyerek berbat bir site haline getirin(yukarıdakilere de uyun)

Tüm bunlar sonucu sandbox'a düşmemek için pek sebep kalmadı.Sandbox'a düşmek sitenizin ziyaretçi sayısını düşürür, optimizasyon değeriniz "0" olur, Google indexinden uzunca bir süre banlanırsınız.Yani bir seo uzmanı için tam bir kabus.Google'ın gözünde değerinizi yitirince, artık ondan hiçbir şey beklemeyin.Sandbox'a düştüğünüzde, Google'ın gönlünü almak için link takaslarınızı, alakasız linkleri ve içerikleri, gereksiz kodlamaları, metalardaki gereksiz tanımları, ve muhtemelen sitenizin en altına döşediğiniz arkaplanla aynı renk olan alakasız anahtar kelimeleri kaldırmanız sizin yararınıza olur.Ve SEo'ya biraz daha önem verirseniz sandbox'tan erken çıkma ihtimaliniz söz konusu olabilir.Eğer sitenizin istatistiki ve teknik verilerini takip eden bir webmaster iseniz sandbox, sizin en korkulu rüyanız olmalı.Bundan emin olabilirsiniz.Ama zaten öyle bir webmaster kolay kolay sandbox'a düşmez(işini gerçekten biliyorsa).

iyi eğlenceler Wink
Önceki mesajları göster: