Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj24.09.2008, 20:33 (UTC)    
Mesaj konusu: Domain Çeşitliliği

Neden sadece bir domain adını alalım ? com olanların neredeyse tümü alınmış durumda çoğu kişi adını alamayacaktır, bence com, com.tr, net, org gibi tüm adları alabilelim sadece bir tane ile sınırlamayalım ben com almayı düşünmüyorum org veya net daha yakın geliyor ama şu anda sanki alacaklarmış gibi herkes oyunu com a kullanmış.
Mesaj24.09.2008, 23:07 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Domain Çeşitliliği

ustliste yazmış:
Neden sadece bir domain adını alalım ? com olanların neredeyse tümü alınmış durumda çoğu kişi adını alamayacaktır, bence com, com.tr, net, org gibi tüm adları alabilelim sadece bir tane ile sınırlamayalım ben com almayı düşünmüyorum org veya net daha yakın geliyor ama şu anda sanki alacaklarmış gibi herkes oyunu com a kullanmış.

herhalde net ve org da eklenir Wink
Mesaj24.09.2008, 23:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bir tane ile sinirlanacagini kim söyledi Wink

Bakalim istege göre hareket edecegiz.
Mesaj26.09.2008, 13:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

selin yazmış:
Bir tane ile sinirlanacagini kim söyledi Wink

Bakalim istege göre hareket edecegiz.

1 tane uzantıyla sınırlanmasa iyi olur.

Ankette com 1. sırada götürüyor ancak net isteyende çok fazla.

Şahsen ben com isterim.En fazla 3 domain uzantısı olabilir Wink

Tabii duruma görede değişiklik gösterir..
Mesaj26.09.2008, 13:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

Alıntı:
ama şu anda sanki alacaklarmış gibi herkes oyunu com a kullanmış.

Herkesin Görüşü Farklıdır .

Demokratik Bir Ortamda Anket Ortamında Oylama Sonucunda Comda Gelebilir Digeleride .

Mesela Ben '' Com '' Derim Sen '' Net-Org '' Vs Vs ..

Halk İçinde Şu Sözde Vardır .

'' Cogunluk Ne Derse O Olur . ''

Çok Dogru Bir Söz .

Azınlıgın Istemesıyle Azınlık Oluşur .

Çogulugun Olmasıyla Cogunluk .

İyi Günler . Wink
Mesaj26.09.2008, 20:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hiç kazanç sağlamayacak şekilde de olsa bence com, net, org ve com.tr uzantılarının hepsi olmalı. Kâr az veya hiç olmayabilir ama bu hizmet dolaylı şekilde birşeyler kazandırır. Arkadaşlarında dedikleri gibi anlamlı .com alanadı bulmak zor ama bulanlar için çok iyi bir fırsat. Bulamayanlar net ve org alanadına yönlenecek. Ticari olarak site işi yapan kişiler ise .com bulamadıkları zaman hiç olmazsa .com.tr yönelebilirler.