Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj27.09.2008, 09:56 (UTC)    
Mesaj konusu: Photoshop Zincir yapımı

Adım1: Her zamanki gibi ilk işimiz yeni bir layer açmaktır sonra Rounded Retangle-Tool ile aşağıdaki şekli çiziyoruz. Radius 75px önerilir.

Adım2: Layer kutusunda bu son eklediğimiz şekli gösteren ufak resmin üzerine CTRL tuşuna basılıyken fare ile birkez tıklayın. Böylelikle şeklimizin hepsi seçilmiş olacak. Ardından Select menüsünden Modify => Contract ‘ı açıyoruz ve 20px yapıyoruz.

Şeklin 20px dışından atarak seçim yapmış olduk.

Şimdi klavyemizden delete tuşuna basarak içini siliyoruz.

Adım3: Zincirin bir halkasını oluşturduk şimdi efektlere ve yanyana dizmeye başlamadan önce bir de yan görünüşünü çizmemiz lazım. Yine yeni bir layer açıyoruz ve Rounded Retangle-Tool ile aşağıdaki şekli çiziyoruz.

İlk şeklimizin olduğu layer’ı seçiyoruz ve sağ tıklayıp Blending Optirons ‘a giriyoruz. Şimdi işin en keyifli kısmına geldik. Efekt zamanı!

Eğer hiç bir detayı atlamazsak böyle bir sonuca ulaşıyoruz:

Efektleri uyguladığımız layer’a sağ tıklayıp Copy Layer Style diyoruz ve yatay şeklimize de Paste Layer Style diyerek efekti ona da uygulamış oluyoruz.

Adım4: Artık bundan sonrası biraz marifet gerektiriyor. Nasıl bir zincir oluşturacağınıza ve nerede kullanacağınıza bağlı olarak istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Diziliş bu şekildedir:

Dediğim gibi bundan sonrası sizin marifetinize kalmış. İşte bir kaç diziliş örneği:

[size=24] www.css-tasarimm.tr.gg

Mesaj02.10.2008, 07:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

Süpermiş wallla Very Happy
Mesaj06.10.2008, 08:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

Wink
Mesaj21.10.2008, 13:17 (UTC)    
Mesaj konusu: tesekkürler

teşekkürler..Güzel bir paylaşım

Mesaj03.05.2009, 13:48 (UTC)    
Mesaj konusu: