Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj12.10.2008, 14:12 (UTC)    
Mesaj konusu: Css de anket nasıl yapabilirim ?

ARKADAŞLAR CSS TASATIMINDA ANKETİ YAPIP ANKETİ İSTEDİGİM YERE NASIL KOYABİLİRİM YARDIMCI OOLURSANIZ SEVİNİRİM TEŞEKKÜRLER.....

Düzenleme : ironarchives
Başlıklarınızı Küçük Harfler İle Açınız...

En son futbol-masasi tarafından 12.10.2008 14:49:35 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj12.10.2008, 16:03 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Css de anket nasıl yapabilirim ?

[quote="futbol-masasi"]ARKADAŞLAR CSS TASATIMINDA ANKETİ YAPIP ANKETİ İSTEDİGİM YERE NASIL KOYABİLİRİM YARDIMCI OOLURSANIZ SEVİNİRİM TEŞEKKÜRLER.....

hmm

Şimdi Sen Bir Anket Yapıp İstediğin bir yere koymak istiyorsun sanırım
ancak Anket Değişkenlik gerektiren bir dil ister ve bu css yada html ile yapılamaz.

Bir Hosta Php yada Asp ile Anket İndirip
Kod:
<iframe>....siten.com/anket.php</iframe>
ile ;
yapabilirsiniz.

Üstteki Kod Örnektir.Değişiklikleri yapınız.

Umarım işine yaramıştır.

www.tufangok.blogspot.com

En son webmasteriz tarafından 12.10.2008 16:32:25 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj12.02.2009, 16:59 (UTC)    
Mesaj konusu: css anket

css tasarımında anket extresini etkinleştirdiğim zaman hazırladığım tasarımın altında kalıyor. bu anketi sağa veya sola bir yere almak mümkün mü acaba....
saygılar
Mesaj12.02.2009, 18:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

CSS Sadece sayfadaki özellikleri ayarlayan bir kod dur
3 çeşit css vardır

Dahili css web sayfasını oluşturan html kodlar arasında yazılıdır
Harici css veb sayfasının içine yol belirtilerek çağırılır
Yerel css web sayfasının html kodlarının bir bölümündedir

css in özellikleri

Birkere beliilerek her yazıya ayrı ayrı uğraşmayı gerektirmez ve boşa zaman kaybını engeller

Css sayfada Ne yapar

Css sayfada yazı başlıklarını ve font ları ayarlar örneğin büyüklük renk vs.

Linklere renk belirler linklerin renklerini belirler link rengi, gidilen link rengi, aktif link rengi, rollover(üstüne gelindiğinde) link rengi, gibi bunun yanında büyüklüğüde ayarlar

Sayfanın arkaplan rengini arkaplan resmini tekrarlayıp tekrarlamayacağı gibi özellikleri belirtir..... daha vardır bu kadarısı aklımda kaldı okuldakilerden Very Happy Wink

yani anket yapmana ne css ne html yardım edebilir anketler asp, asp.net, php gibi özel web progralama dilleriyle yazılır onuda yapabilmen için bayağı yol katenmek gerekir.....

Mesaj12.02.2009, 18:42 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: css anket

radyoayvali yazmış:
css tasarımında anket extresini etkinleştirdiğim zaman hazırladığım tasarımın altında kalıyor. bu anketi sağa veya sola bir yere almak mümkün mü acaba....
saygılar
mümkün değildir heralde ama belki bulan olmuştur ben çok denedim olmuyor....

Mesaj12.02.2009, 18:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arrow Sitene Giriş
Arrow Ekstları değiştir
Arrow Ekstra ekle
Arrow ordan anketler bölümünü seçip düzenleyebilirsiniz.

www.arkasiradakiiler.tr.gg
Mesaj13.02.2009, 16:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

ilginize teşekürler ark.lar.
ben sıfırdan bir anket oluşturmaya calışmıyorum.bedava-sitemdeki anketi etkinleştirdim ve ana sayfamda istediğim yerde görüksün istiyorum.....
Mesaj27.08.2016, 17:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

7 yıl olmuş hortlatıyorum kusura bakmayın ama benimde ihtiyacım var. Demek istediğimiz şey Bedava-Sitem ekstralarından zaten anketi oluşturduk. CSS tasarıma sayfanın sağında bir kutucuk açtım oraya anketi eklemek istiyorum. İşte o anketi oraya nasıl ekleyeceğim? Bunu cevaplarsanız sevinirim.
Mesaj21.10.2016, 17:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

@GokdenizCetin: Bu işlemi halihazırda iFrame dışında başka bir yöntemle yapamazsınız. Öncelikle yerleşimden kaynaklı herhangi bir sorun olmaması için anketlerinizi, ekstranın özel ID ve Class etiketlerini kullanarak, sitenin sağında ayarladığınız boşluğa göre düzenlemeli ve sonra da iFrame yöntemiyle oraya yerleştirmelisiniz. Fakat yine de şunu eklemek gerekir ki, iFrame hiçbir zaman bir tasarımcı için istenilir, verimli ve kullanılabilir bir yol değildir; bu yüzden çerçeve kodlamalardan uzak durmanızı öneririm, iyi çalışmalar.