Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj28.10.2008, 12:45 (UTC)    
Mesaj konusu: Oyuncuabi | En İyi Flash Oyun Portalı |

Merhaba,

Oyuncuabiyi ilk açtığımda nasıl yapacağım diye kara kara düşünüyordum. Very Happy Fakat düşüncelerim bir anda değişti. Bir CSS tasarım küçük kodlarla Bedava-Sitem'e uyarlayıp güzel bir tasarım elde ettim. Sitenin tasarımını bitirdim. Şimdi tablolarle boğuşuyorum Crying or Very sad Tablolar bi sola bi sağa kayıyor. Onlarıda düzeltmeye çalışıyorum. Siteme girip oyun oynayabilirsiniz. Sitemde tüm oyunların açıklaması vardır. Eğer sitemi ziyaret ettiyseniz bir giriş sayfası görmüşsünüzdür. Bu Giriş sayfası sitemde 120 oyun ve açıklamaları olana kadar kalmayacaktır.

Bazı arkadaşlar bana şu soruları yönelttiler;

Arrow Soru 1: Sen bu oyunları flash oyun sitelerinden direk yapıştırıyormusun yada uğraşıyormusun?

Bildiğiniz üzere bazı sitelerde flash oyunun yanında bu flash oyunu sitene ekle diye bir yer olur. Ben asla oraları kullanmam. Hatta oyunlara link verirken kullandığım resimleri bile kendim çekiğ küçültüp koyuyorum. Kendim o oyun için sayfa yapıp altına tuşlarını yazıyorum. Kesinlikle copy-padte söz konusu değildir. Sadece flash oyunların linkini internetten alıyorum. Eh buda doğal Rolling Eyes Kendim flash oyun yapamam ya Wink

Arrow Soru 2: Sen bu oyunları nerden indiriyorsun, Bedavasitemin yükleme sistemi varmı vs.?

Arkadaşlar bazı yeni interneti tanıyan arkadaşlar (bir zamanlar bende flash oyun sitelerinin adminlerine böyle sorular sorardım Very Happy ) siteme eklediğim flash oyunları siteme yüklediğimi zannediyorlarda. Öyle bir şey yok Exclamation

Ben sadece flash-oyun sitelerindeki flash oyunun olduğu hosttaki linkini alıp siteme yapıştırıyorum Wink . Fakat yakında kendim ücretli/ücretsiz bir host alarak eğer oyunları aldığım host silinirse diye daha sağlam bir yere taşıyacağım.

Arrow Soru 3: Bu Siteyi nasıl yaptın?

Ücretsiz CSS tasarım dağıtan sitelerdeki css leri düzenledim. Bedava-Siteme uyarladım. Birazda emek işi. Cool

Arrow Soru 4: Bu site bedava mı?

Tabikide. Oyuncuabi Tüm BS Üyelerini ve Ziyaretçilerin oyun oynaması ve eğlenmesi için kurulmuştur.

Dikkat!

Çoğu arkadaş "Bu oyunları nasıl yükledin?, Msn(emesen)imi ekleyip bana nasıl oyun yüklediğini söyler misin?, Bu siteyi nasıl yaptın bizimle kodlarını paylaşsana!" gibisinden soruları bayağı alıyorum.

CEVABI:

1- Ben bu oyunları siteme yüklemedim! Zaten yükleme diye bir seçenek BS( Bedava-Sitem) de yok.
2- Ben bu oyunları farklı flash oyun sitelerinden kaynağı görüntüle ile sadece linkini alıyorum. Tüm oyunların önizleme resimleri ve kullanıcı açıklamaları benim tarafımdan yazılır.
3-Bazı arkadaşların sitemi yaptığım metoddan anladıkları flashoyun sitelerindeki bu siteyi/oyunu sitene eklemek için tıkladan kopyala-yapıştır yapıp 1 dk. da yaptığımı zannediyorlar. KESİNLİKLE BEN ÖYLE BİRŞEY YAPMIYORUM Exclamation
4-Lütfen bu tür şeyleri BS'de sorunuz.

[center]

Son Sözüm;

Sitemiz ziyaret ettiğiniz için teşekkürler... Wink Sitemdeki tüm oyunlara yorum yapabilirsiniz. Sitemdeki tüm oyunların açıkalamaları vardır Cool

[/center]

[center] http://www.oyuncuabi.tr.gg/ [/center]
Önceki mesajları göster: