Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj04.11.2008, 18:20 (UTC)    
Mesaj konusu: Titanik'i batıran buzdağı değildi ! / yILLAR sONRA Kİ gERÇEK

Denizcilik tarihinin en büyük kazalarından olan Titanik kazasının gerçek nedeni ortaya çıktı.

Dün gece yayınlanan bir belgeselde, 'batmaz' denilen Titanic'in aslında buzdağına çarptığı için batmadığı anlatılıyor.

1912'de ilk yolculuğuna çıkarken, gemiye binme ayrıcalığına sahip olanlara herkes imrenmişti. O günlerin en büyük, en lüks yolcu gemisiydi. Üstelik "batmaz" deniliyordu. Bir mühendislik harikası olarak tasarlanmış Titanik, ve İngiltere'den Amerika'ya doğru ilk yolculuğuna çıktı.

Ancak ilk yolculuğu, son yolculuğu da oldu. Amerika'ya iyice yaklaşmışken, bir buzdağına çarpan "Titanik", 2 saat sonra tamamen okyanusa gömüldü.

1523 kişinin hayatını kaybettiği "Titanik faciası" şimdi yeniden gündemde. İngiliz Channel Four televizyonu için hazrılanan "The Unsinkable Titanic" adlı belgesel, denizcilik tarihinin en çok konuşulan kazasının nedeniyle ilgili şok bir iddiayı ortaya atıyor.

Chennel Four'da yayınlanan belgeselde, Titanik faciasının asıl nedeninin geminin bir buzdağına çarpması değil, radyo operatörünün olduğu gündeme getiriliyor.

Belgesele göre radyo operatörü, 25 yaşındaki Jack Phillips, zengin yolcuların yüzlerce mesajını iletmekten bunalmış, ve o gece, faciadan 15 dakika önce Titanik'e sadece 30 kilometre mesafede olan SS Californian gemisinden gelen buzdağı ile ilgili uyarıya çok sinirlenmiş.

SS Californian gemisinin radyo operatörü Cyril Evans, Titianik operatörü Jack Phillips'ten "Kapa çeneni" cevabını alınca öfkelenip yayınını kapatmış.

İşte bu yüzden 15 dakika sonra Titanik'in SOS yardım çağrısını alamayan SS Californian, kaza yerine gitmemişti. Oysa uzmanlara göre, sadece 30 kilometre mesafede bulunan gemi, SOS'e karşılık vererek kaza yerine gitseydi, Titaik'in tüm yolcularını kurtarabilirdi.

İşte bu belgeselle, radyo operatörü Jack Phillips tarafından uyarılar ciddiye alınsaydı Titanik faciasının önlenebileceği, 1523 kişinin iş yoğunluğundan bunalan bir kişinin kurbanı olduğu ve kaza durumunda bile SS Californian'la iyi iletişim kurulsaydı aslında 1523 kişinin kurtarılabileceği savunuluyor.

[/b]
Mesaj04.11.2008, 18:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

bende gazteden okudum bunu gercek degilmiş sadece civi bir şey yüzündemiş oda saglam degil diye büsürü insan öldü
Mesaj04.11.2008, 18:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

İlginç Rolling Eyes

Paylaşım için Teşekkürler Wink

Mesaj04.11.2008, 18:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

htlmkodes yazmış:
bende gazteden okudum bunu gercek degilmiş sadece civi bir şey yüzündemiş oda saglam degil diye büsürü insan öldü

o onların sorunu bizi alakadar eden sadece nedeni Wink
Mesaj04.11.2008, 18:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

galatasarayy yazmış:
İlginç Rolling Eyes

Paylaşım için Teşekkürler Wink

teşekkürler Wink
Mesaj04.11.2008, 18:23 (UTC)    
Mesaj konusu:

dogruda o zamanlar dünyanın en büyük gemisiymiş Laughing
Mesaj04.11.2008, 18:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

htlmkodes yazmış:
dogruda o zamanlar dünyanın en büyük gemisiymiş Laughing

ama o en büyük gemi kim vurduya gitmiş Mr. Green
Mesaj04.11.2008, 18:29 (UTC)    
Mesaj konusu: İnanma

Akadaşlar Böyle LEylere Lütfen İnanmayalım.
Titanic Bir Buz DAğına Çarparak Battığı Kesindir
Mesaj04.11.2008, 18:34 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: İnanma

kraltopliste yazmış:
Akadaşlar Böyle LEylere Lütfen İnanmayalım.
Titanic Bir Buz DAğına Çarparak Battığı Kesindir

kesin kesin bilim adamları da sıkıntıdan böyle bir yalan atmış zaten
Confused kardeşim ne biliyordun orada mıydın adamlar bilimsel yöntemlerele kanıtlamış sen burada kanıtın yok tv filmiş ile konuşuyorsun
Mesaj04.11.2008, 18:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

ewt bnde bgn öğrendim ... Wink Wink

Her Gün En Yeni Ve En Güzel Oyunları SMH Oyun´da Oyna Wink
Mesaj04.11.2008, 18:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

smhoyun yazmış:
ewt bnde bgn öğrendim ... Wink Wink

öğrenmek güzel öğretmek daha da güzeldir kat Wink kımız varssa ne mutlu
Mesaj05.11.2008, 09:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

paylaşim icin teşekkürler Wink

NETTURK DEĞİŞİYOR COK YAKINDA...
Mesaj05.11.2008, 09:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

netturk yazmış:
paylaşim icin teşekkürler Wink

Teşekkür Ederim Allah İzin Verirse İlerleyen Saatlerde Paylaşımlarımız Bir Mani Çıkmazsa Devam Edecektir.Allah'a Emanet Olun.
Mesaj05.11.2008, 10:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=63168
bu haberi ben yazmıştım Wink

Mesaj05.11.2008, 11:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

empirretotalwar yazmış:
http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=63168
bu haberi ben yazmıştım Wink

Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green hiç görmedim iyi bakl ikişside farklı kaynaklar hem benimki resimli Mr. Green iyi kardeşim nie belirtiyon ki yazdıysan yazdın maksat bilgi vermek ikisi de aynı ise no problem senin olsun bende paylaşım çok Wink