Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj15.12.2008, 21:53 (UTC)    
Mesaj konusu: Atatürk'ün Gençlikten İsteği

Yetişecek çocuklarımıza ve gençlerimize tahsilin hududu ne olursa olsun, en evvel, her şeyden evvel Türkiye'nin istiklaline, kendi benliğine, milli geleneklerine düşman olan unsurlarla mücadele etmek lüzumu öğretilmelidir."
"Sizler, yani yeni nesil Türkiye'nin genç evlatları, yorulsanız dahi beni takip edecekseniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir."19 Mayıs
"Gençler, siz almakta oldugunuz terbiye ve irfan ile, insanlık meziyetinin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli sembolü olacaksınız."
"Yetişecek çocuklarımıza ve gençlerimize görecekleri öğrenimin sınırı ne olursa olsun ilk önce Türkiye’nin bağımsızlığına, kendi benliğine milli geleneklerine düşman olan bütün unsurlarla mücadele etmek gerektiği ögretilmelidir."
"Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz tesis ettik, onu ila ve idame edecek sizsiniz."
"Herşeye rağmen muhakkak bir nura dogru yürümekteyiz. Bende bu imanı yaşatan kuvvet, yalnız aziz memleket ve milletim hakkındaki payansız muhabbetim değil; bugünün karanlıkları, ahlaksızlıkları, şarlatanlıkları içinde sırf vatan ve hakikat aşkıyla ziya serpmeğe ve aramaya çalışan bir gençlik gördüğümdendir."

Mustafa Kemal ATATÜRK...
Mesaj16.12.2008, 12:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

Anlatımınız İçin Teşekürler Çok Güzel Bir Anlatım Olmuş Başarılarınızın Devamını Dilerim...
Mesaj01.01.2009, 12:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

odev-arsivleri yazmış:
Anlatımınız İçin Teşekürler Çok Güzel Bir Anlatım Olmuş Başarılarınızın Devamını Dilerim...
Mesaj01.01.2009, 17:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkürler .. !!
Mesaj01.01.2009, 17:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel Paylaşım.Teşekkürler.
Önceki mesajları göster: