Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj01.01.2009, 12:17 (UTC)    
Mesaj konusu: Geri dönüşüm kutusu gitti

ben geri dönüşüm kutusunun içindeki bazı dosyaları tamamen silmek isterken yanlışıkla geri dönüşüm kutusunu sildim.Masaüstünden gitti geri nasıl getirebilirim?
Mesaj01.01.2009, 12:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba..
Geri Dönüşüm Kutusu’nu geri yüklemek için Grup İlkesi Nesne Düzenleyicisi’ni kullanın
Sistem yöneticisi, Masaüstü’nde Geri Dönüşüm Kutusu’nu (veya “Tüm Simgeler”i) gizlemek için bir Grup İlkesi ayarı kullandıysa, Geri Dönüşüm Kutusu simgesini geri yüklemek için sistem yöneticisine başvurmanız gerekebilir.

Not Aşağıdaki yordam yalnızca Windows XP Professional’da çalışır.

Sistem yöneticisi, Grup İlkesi Nesne Düzenleyicisi’ni (GPEDIT.msc) kullanabilir veya Masaüstü’nde Geri Dönüşüm Kutusu simgesini geri yüklemek için (Grup İlkesi Nesne Düzenleyicisi yoluyla oluşturulan) Geri Dönüşüm Kutusu kayıt defteri bilgisini el ile kaldırabilir.
• Geri Dönüşüm Kutusu’nu geri yüklemek üzere Grup İlkesi Nesne Düzenleyicisi’ni kullanmak için:
1. Başlat’ı ve ardından Çalıştır’ı tıklatın, Aç kutusuna GPEDIT.MSC yazın ve Tamam’ı tıklatın.
2. Kullanıcı Yapılandırması’nın altında, Yönetim Şablonları’nı tıklatın ve ardından Masaüstü’nü çift tıklatın.
3. Geri Dönüşüm Kutusu simgesini masaüstünden kaldır’ı çift tıklatın.
4. Ayar sekmesini, Yapılandırma Yok’u ve ardından Tamam’ı tıklatın.
• Geri Dönüşüm Kutusu’nu geri yüklemek üzere Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni kullanmak için:
1. Başlat’ı ve ardından Çalıştır’ı tıklatın.
2. Aç kutusuna regedit yazın ve Tamam’ı tıklatın.
3. Aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulun:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\NonEnum
4. 3. adımda bulduğunuz kayıt defteri anahtarını ve ardından sağ bölmede aşağıdaki kayıt defteri DWORD değerini tıklatın
{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}
5. Düzen menüsünde, Sil’i ve ardından Evet’i tıklatın.
6. Kayıt Defteri Düzenleyicisi’nden çıkın.

Geri Dönüşüm Kutusu simgesi Masaüstü’nde yeniden görüntülenir.

İyi Eğlenceler..
Önceki mesajları göster: