Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj21.01.2009, 18:38 (UTC)    
Mesaj konusu: Online Oyun

acaba tr.gg olsa bile online oyun yapılabilir miyiz.??
Mesaj21.01.2009, 18:40 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Online Oyun

krallikler yazmış:
acaba tr.gg olsa bile online oyun yapılabilir miyiz.??

evet..
Mesaj21.01.2009, 18:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

peki nasıl

yardım lütfen
Mesaj21.01.2009, 19:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

TR.GG' de online oyun Confused
Hiçbir sitede rastlamadım... Ama tabikide .js, .css dosyalarını upload edecek bir host' a sahipseniz olabilir galiba...

Mesaj21.01.2009, 19:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

Js ve css dosyalarınla olmuyor.
Bedava-sitem'de yapmanız mümkün değil. Bunun için php,asp,ftp gibi destek scriptleri olmalıdır.
Ancak içini js dosyaları.
Tasarımının bir kısmınıda css dosyalarınla yapabilirsiniz.
Kurulumun veri tabanı php,asp..
Mesaj21.01.2009, 19:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

Biraz hayal gücüyle güzel birşeyler çıkartabilirsiniz. Örneğin; saklı sayfalar yaparsınız ve üyelikle oyuna başlanır, daha sonra java kodları kullanarak bir geri sayım sayacı yaparsınız ve zaman dolunca diğer siteye yönlendirir. ve Böylece oyun ilerler. Tabi Kaynağı görüntüleyip hile yapanlarda mutlaka olacaktır. Onun içinde kaynağı görüntüle özelliğini iptal kodunu kullanırsınız. Kazananında bannerını anasayfanızda yayınlarsınız, olur biter. Tabi bir travian gibi olmaz ama güzel bir eğlence olabilir.

Mesaj21.01.2009, 19:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

@iconlar

Tabikide benim kastettiğimde buydu TR.GG ile kolay oyunlar yapabilirsiniz html tabanlı. Tabikide travian gibi oyunlar html taban ile yapılamadığı için B-S ilede yapılamaz. Eğer bir hosta sahipseniz php, asp gibi scriptleri kurup travian gibi oyunlar yapabilirsiniz...

Mesaj21.01.2009, 19:17 (UTC)    
Mesaj konusu: cevap

peki geri sayım aracı nasıl ekleniyo
Mesaj21.01.2009, 19:25 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: cevap

bescolin yazmış:
peki geri sayım aracı nasıl ekleniyo

Kod:
<SCRIPT                                                                                                                                                            LANGUAGE="JavaScript">

<center><strong><font color="#000000" size=3px>Yeni yıla</font></strong> <script language="JavaScript">
TargetDate = "01/01/2009 00:00 AM";
BackColor = "gray";
ForeColor = "white";
CountActive = true;
CountStepper = -1;
LeadingZero = true;
DisplayFormat = "%%D%% Gün, %%H%% Saat, %%M%% Dakika, %%S%% Saniye.";
FinishMessage = "2009'A HOSGELDINIZ!!!";
</script> <script language="JavaScript" src="http://scripts.hashemian.com/js/countdown.js"></script> <b><font color="#000000" size=3px>Kaldı!!</font></b> </center> <a href="  " _fcksavedurl="  ">Geri Sayım  Kodu</a></div>   </form>

Koddaki bazı yerleri kendinize göre değiştirin.
Mesaj21.01.2009, 20:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

@c-aptain

Tekrar merhaba. Dediklerinize katılıyorum. Eğer asp veya php script kodlarıyla oyun yazabilen arkadaşlar varsa host konusunda yardımcı olabileceğimi söylemek isterim.

Mesaj21.01.2009, 20:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ayrıca bu oyun kayıtla yapılacaksa üyelere veritabanı oluşturmak için MySQL gerekli.Yani bu tür oyunları BSde yapma ihtimalin %0.01 Very Happy
Önceki mesajları göster: