Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj28.01.2009, 21:51 (UTC)    
Mesaj konusu: Alt sayfaların Gözükmemesi için ne yapabilirim?

"red genel çok sevilen" tasarımımı kullanıyorum.

Örneğin "Resimlerim" anasayfasının alt sayfaları olarak oluşturacağım ayyıldız resimleri çiçek resimleri doğa resimleri vb kategorilerin yada alt sayfaların "Resimlerim" ana sayfasına tıklandığında bu anasayfanın altında
( açılan buton şeklinde )gözükmemesi için ne yapabilirim.

Yardım ederseniz sevinirim...
Mesaj28.01.2009, 22:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

tam anlayamadım ama anladığım kadarıyla alt sayfa yapmak istiyorsunuz ama bunun menüde gözükmemesini istiyorsunuz bunu yapmanın bi yolu yoktu ama css tasarımında yazıyı menüye koymazsın olur biter Wink
Mesaj28.01.2009, 22:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

saklı sayfalar ekstrasını kullanabilirsin...

Önce bu ekstrayı ekstralardan aktifleştir..
Daha sonra yani bir sayfa aç özelliklere tıkla sadece loginler görsün ve kaydet görülmesini istemediğin sayfalarıda bu sayfanın alt sayfası yapp...

bitti:D

Yakında bukonuyu sitemizde açıklayacağız..
Mesaj29.01.2009, 10:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

1-Örnek vererek yine anlatayım red tasarımında diyelim ki "BAĞIMSIZ TÜRK DEVLETLERİ" diye bir sayfa oluşturdum.
2-Daha sonra Azerbaycan Kırgızistan Kktc... sayfalarını da oluşturarak "BAĞIMSIZ TÜRK DEVLETLERİ" ana sayfasının alt sayfaları olarak belirledim YADA KAYDETTİM.
3-BAĞIMSIZ TÜRK DEVLETLERİ sayfasına-ya da butonuna- tıkladığımda açılan sayfada KKTC Kırgızistan ... gibi alt sayfalara link verdiğim bir sayfa oluşturdum.
4-fakat aynı zamanda bu alt sayfalar da BAĞIMSIZ TÜRK DEVLETLERİ BUTONUNUN altında açılarak sitemin nasıl desem yükseklik olarak uzamasına yol açıyor. Bu sayfaların gözükmemesinin bir yolunu sormuştum. Saklı sayfalardan bu alt sayfaların gözükmemesini sağladığımda bu alt sayfalara verdiğim linkler (BAĞIMSIZ TÜRK DEVLETLERİ butonuna tıkladığımda açılan sayfadaki linkler) de çalışmıyor.

BAĞIMSIZ TÜRK DEVLETLERİ (anasayfa) tıkladığımda
kktc (alt sayfa) gözükmemeli
kırgızistan(alt sayfa)gözükmemeli
özbekistan(alt sayfa)gözükmemeli

BAĞIMSIZ TÜRK DEVLETLERİ (anasayfa) ya tıkladığımda açılacak sayfada zate bu alt sayfalara ulaşacak linkler verdim altsayfaların buton şeklinde tekrar açılıp sitemin bir nevi yüksekliğini uzatmasını istemiyorum. saklı sayfalardan gözükmemesini sağladığımda ise verdiğim linkler çalışmıyor.
Mesaj29.01.2009, 10:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kod:
<style type="text/css">
<!--
td.nav {visibility:hidden;}
--> </style>

Şu kodu görükmesini istemedigin sayfa isminin yanına yapıstır kaydet Smile
Mesaj29.01.2009, 10:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

al kardeşim burda herşey açıkca yapılmış Wink

Mesaj29.01.2009, 10:19 (UTC)