Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj29.01.2009, 18:02 (UTC)    
Mesaj konusu: Gazanfer Özcan yoğun bakımda

Usta oyuncu Gazanfer Özcan, önceki gece saatlerinde rahatsızlanarak yoğun bakıma alındı.

Sağlık durumu henüz netlik kazanmayan Gazanfer Özcan, geçtiğimiz aylarda da rahatsızlanmış ve sahneye ara vermek zorunda kalmıştı.

Halen yoğun bakımda olan Özcan`ın yanından sevenleri hiç ayrılmıyor.

Etikhaber

Mesaj29.01.2009, 18:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

Geçmiş Olsun!. Crying or Very sad

Forumda BonJuan-62 yerine ismimle yani "Deniz" diye hitap edilmesini tercih ederim!.Very Happy
Mesaj29.01.2009, 18:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

Allah acil şifalar versin
Mesaj29.01.2009, 19:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

Üzüldüm ya Allah Acil Şifalar Versin
Mesaj29.01.2009, 19:45 (UTC)    
Mesaj konusu: slm

gercekten cok uzucu bir haber inşallah en kısa zaman da iyileşir Crying or Very sad Crying or Very sad
Mesaj29.01.2009, 20:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

maşallah sohbet forumu gibi olmuş. Magazine kaçmıyormu? yoksa ben mi yanlış anlıyorum? anlayamadım Smile Wink Very Happy
Mesaj29.01.2009, 20:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

osscanavari yazmış:
maşallah sohbet forumu gibi olmuş. Magazine kaçmıyormu? yoksa ben mi yanlış anlıyorum? anlayamadım Smile Wink Very Happy

Yav Sen Nediyon Be Gülüncek Birşeymi Yaptıgını zannediyorsun Terbiyesiz Mad
Mesaj29.01.2009, 20:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

osscanavari yazmış:

Sevmiyor olabilirsin ama konuya saygın olsun Exclamation

Mesaj29.01.2009, 20:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bir tiyatrosever ve eski bir tiyatro oyuncusu olarak,hayatını tiyatroya adamış hatta bizzat hayatını tiyatroda sürdüren yani tiyatroda uyuyup kalkan.yaşayan bu büyük insanın,üstadın birazcık daha tanıtımını sağlamak lazım.Allah şifa versin,yanlış ülkede doğmuşlardandır kendisi.Çünkü avrupada bir ülkede doğsaymış oscarlık bir insan.

Gazanfer Özcan

Doğumu
27 Ocak 1931 (1931-01-27) (77 yaşında)
İstanbul, Türkiye
Mesleği Tiyatro ve sinema sanatçısı
Etkin yılları 1952-
Eşi Gönül Ülkü
Gazanfer Özcan, (d. 27 Ocak 1931). Tiyatro ve sinema sanatçısı.

İlkokulu Cihangir Firuzağa İlkokulu'nda, ortaokulu Beyoğlu Ortaokulunda, liseyi ise Vefa Lisesi'nde tamamladı. Lisedeyken oynadığı "Hisse-i Şayia" adlı oyundaki Bican Efendi rolüyle tiyatroyla tanıştı. Şehir Tiyatroları'nın Çocuk Bölümü'ne katıldı. 1955 yılında Komedi Tiyatrosu'nda oynanan Mahallenin Romanı oyunu tiyatro yaşamının dönüm noktası oldu. Bu oyunda rahatsızlanan Reşit Gürzap'ın yerine sahneye çıkıp başarılı olunca kadroya girdi. 1962 yılına kadar hem çocuk tiyatrosunda, hem yetişkin oyunlarında görev aldı. 1962 yılında Gönül Ülkü ile evlendi ve "Gönül Ülkü - Gazanfer Özcan Tiyatrosu"nu kurdu. 1950'li 1960'lı yıllarda çok sayıda sinema filminde de rol alan Gazanfer Özcan, uzun bir süre sinemaya ara verdikten sonra 2000 yılında çevrilen Komiser Şekspir filmi ile sinema ya döndü. Pek çok dizide de rol aldı. Kuruntu Ailesi adlı dizideki Hüsnü Kuruntu rolü ile tanındı, pek çok yapımda ailenin babası rolünü üstlendi. Avrupa Yakası adlı dizideki Tahsin Bey rolü ile de "baba" rolünü sürdürdü.

1998 yılında Kültür Bakanlığı'nca verilen Devlet Sanatçısı unvanını almıştır.

En son cunobag tarafından 29.01.2009 20:50:26 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj29.01.2009, 20:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

onlinerapbyceyhun yazmış:
osscanavari yazmış:

Yav Sen Nediyon Be Gülüncek Birşeymi Yaptıgını zannediyorsun Terbiyesiz Mad

Lütfen ama Lütfen terbiye sınırşlarını aşmayın o adam ona mı gülşüyor bak bakyım bi Evil or Very Mad bu konuya anlam veremediği için gülüyor ama suç bende ya kusura bakma anlasaydın böyle bir seviyesiz konuşma yapmazdın demi k.bakma