Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj01.02.2009, 22:03 (UTC)    
Mesaj konusu: bilgisayarınızda casus olup olmadığı

arkadaşlar bilgisayarınızda casus olup olmadığını çalıştır/cmd/net user yazarak öğreniyoruz.peki bunun doğruluğu kesin mi?bilenlere soruyorum yani o yerde casus yazılım çıkarsa siliyorsunuz.sildikten sonra aynı işlemi denedikten sonra casus çıkmıyor bu kesinlikle bilgisayara başka birinin girmediğini gösteryor değil mi?

ARKADAŞLAR İLK BAŞTA GENEL PROBLEMLERE BU BAŞLIĞI AÇTIM FAKAT CEVAP GELMEDİĞİ İÇİN BURAYA AÇIYORUM YARDIM EDİN LTFN!
Mesaj01.02.2009, 22:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

ayrıca arkadaşlar birisi bilgisayara bağlanmak istemesinin şunlarla alakası olur mu?
FTP
Telnet
HTTP
Mesaj01.02.2009, 22:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

evet bu bir casusdur ama oturup seni takp ediyor diye birsey yoktur
bu her bilgisayarda vardir veya 100% 90 vardir

bunu temizliyebilirsin net user bosluk ve enter basdiktaan sonra karsina soyle birsey cikarsa Support_388945a0 (misafir) casus vardir ama bu casus sana zarar vermez veremez sadece takip eder yasal disi agir analizlerin veya uygulamalarin olursa bu casus seni tespit edip sikayet vs vs ediyor
ama dunyada milyonca pc vardir herkesi takip edemezler

eyer casusu silmek istiyorsan soyle yapacaksin

net user SUPPORT_388945a0 /delete yaziyorsun enter tusuna tikliyorsun ve casus siliniyor

birgun soyle birseyle karsilasdim bir arkadasa bu uygulamayi yaptirdim ve casusu sildikten sonra bilgisayarinda yasanmamis hatalar olustu kac kez format ati ama pc duzelmedi onun tam olarak ne yaptigini bilmiyorum sana yazdigimi ona da soylemisdim yanlislikla bska birseymi sildi bunun garantisini veremem

ben kendim net user SUPPORT_388945a0 (misafir) kaldirdim pc biraz yavasladi reset atim duzeldi

ua1905ua@
Dalga geçerim ama kırmam. Ciddiye alırım ama takmam. Çevremde birçok arkadaşım olabilir ama hepsini dostum yapmam, Biz ışıklı cɑddelerin züppe çocuklɑrı değil! Biz ıssız sokɑklɑrın delikɑnlı yürekleriyiz!!! CW
Mesaj01.02.2009, 22:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

birsey unutum sildikten sonra tekrar net user yazip entere tikladiginda net user SUPPORT_388945a0 karsina cikmazsa silinmis demektir zaten ilk denemede silinir tekrar yapmana gerekyok

bu casus senin bilgisayarindaki herseyi gorebilir takip edebilir nerelere girdigine bakabilir bu yetkisi microsoft tarafindan bu kisilere verilmisdir
standart olarak vardir aslinda bu casus kotu amacli degildir sanal alemde yasa disi islemleri uygulayan kisileri daha kolay yakaliyabilmek icin hazirlanmis bir tuzaktir Wink
Dalga geçerim ama kırmam. Ciddiye alırım ama takmam. Çevremde birçok arkadaşım olabilir ama hepsini dostum yapmam, Biz ışıklı cɑddelerin züppe çocuklɑrı değil! Biz ıssız sokɑklɑrın delikɑnlı yürekleriyiz!!! CW
Mesaj01.02.2009, 22:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

@ua1905ua arkadaşım şu siteye girdim ben internette buldum paylaştım
üstte verdiğim 3 tane ftp,hhttp,telnet de tehlike olduğunu söylüyor ben bu yüzden bilgisayarı 2 kez mybacup dan formatladım.ama aynı hatayı yine gösteriyor ftp falan ne diye baktım bu ağ üzerinde paylaşım mı ne yapıyormuş.bak site şu sende dene sana ne hata verecek.

Aşağıdaki Linke tıklayarak Bilgisayarınızda Hangi PORT lar açık ve kapatma yontemlerini oğrenebilirsiniz... İyi Çalışmalar

linke tıklayın... :

http://www.securitymetrics.com/portscan.adp

işte bu arkadaşım bunda ilk sayfada ev bilgisayarı olduğun için 1.olana tıklıyorsun 10 sanye sonra sana aşağıda test sonucunu gösteriyor.bi denesene.
Mesaj01.02.2009, 22:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

bende ayni hatayi vermedi
ftp php bunlar senin bilgisayarinla alakasi yoktur site serverleriyle alakalidir

anladigima gore viruse kapilmisin virus olarak neyi tespit ediyor aciklarmisin yardimci olayim Wink
Mesaj01.02.2009, 22:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

bir ag uzerinden biri paylasim yapiyorsa senin ip adresini kullaniyor demektir
yani indirdigi dosyalar senin ip adresiyle indiriliyor
senin net sabit dir kesin oylemi??
Önceki mesajları göster: