Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj07.03.2009, 10:32 (UTC)    
Mesaj konusu: tablo yardım

tablo oluşturdum fakat içine yazı yazdıkça tablo büyüor(kenara doğru gidiyor)bunu nasıl sabit hale getiririm
Mesaj07.03.2009, 10:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

tabiki büyüyecek yazdığın yazının boyutuna göre tabloda büyür zaten
Mesaj07.03.2009, 10:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

ama ben şimdi yatay olarak tablo yaptım sonra 8 e böldüm bir tabloyu dolduruyorum hemen harf yazdıkça sağa doğru gidiyor yazıyı küçük büyük farketmiyor bu düzelmezmi,
Mesaj07.03.2009, 12:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu büyüme olayı tablodan değil ,oraya yaptığın içerikten kaynaklanır..içerik boyutun ne kadar artarsa (örn:yazıyı ne kadar çok yazarsan) o oranda tablonda büyüyecektir..
Ayrıca;
8' e böldüğün her kutucuğu eşit miktarda karakterle doldurman lazım aksi halde eşit olmaz..
Örn; Çok yazılan yer büyük oldu diyelim,diğer yerdeki içerik az ...Burada karakter sayısını eşlemek için space tuşuna basarak karekter sayısı kadar boşluk ekleyerek büyük olan kutucuk kadar yer kaplatabilirsin..Dolayısıyla içeriklerin boyutuda eşitlenmiş gibi olur ve tablon düzgün şekilde durur..

iyi eğlenceler..
Mesaj07.03.2009, 17:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

sonuçta dikey yaptığımda bir sorum yok ama yatay yaptığımda yazdığım bir harf kayıyor arada çok fazla bosluk oluyor
Mesaj11.03.2009, 21:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kod:
   <table border="1" cellpadding="0" cellspacing="0" style="border-collapse: collapse" bordercolor="#111111" width="100%" id="AutoNumber1">
        <tr>
          <td width="20%">&nbsp;</td>
        </tr>

</table>

ben sana yanlamasına 5 kutulu tablo ornegı koydum oaran 20 ıkılı olacaksa ellı yaz.

Kod:
  <table border="1" cellpadding="0" cellspacing="0" style="border-collapse: collapse" bordercolor="#111111" width="100%" id="AutoNumber1">
        <tr>
          <td width="50%">&nbsp;</td>
          <td width="50%">&nbsp;</td>

</tr>

</table>

seklınde ayarla yazı yassanda assagı satıra ıner en boy orantılı yazarsan
otomatık boldugu ıcın kayma olur ama yuzde lı ayarlarsan sorun olmaz