Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj14.04.2009, 15:41 (UTC)    
Mesaj konusu: LğTfen YARDIm.. ARamaktan Öldüm.. :S

ya arkdaslar CSS tasarımın arka plan resmini sabit yapamıyorum kodu bilen varsa yazarsa sevnirim.

ARka plan resmini tam sayfa yapmak istiyorum .benim monitorum 17' ekranı ark plan resmi tamam tam ekran oluyor ama 19' bir monitorde ark plan resmi tekrarlı halde bulunuyor.Monitörün boyutuna göre değişiyor.NAsıl 17' tede 19 ' monitordede tam ekran gözükür ark plan resmi?
Mesaj14.04.2009, 15:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

mesela bende 1280x1280 bi resim var bunu sitenin arkaplanı yapmak istiyorum ve sitenin boyutu neyse arkaplanda kendini ona göre ayarlıcak ona göre gözükücek bunu nasıl yapabilirim?
css dışında yap demeyin 20 sayfayı teker teker editlemek zorunda kalırım ama cssle olmaz öle yapman lazım derseniz öyle nasıl yaparım söylerseniz sevinirim [Smile]

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler [Smile]
Mesaj14.04.2009, 15:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

arkaplan resminin iki farklı ekran çözünürlüğünde de tam ekran görünmesi pek mümkün görünmüyo bana.ama tekrarlı şekilde görünmesini basit bi kodla engelleyebilirsin:

body {
background: url(resminadresi) no-repeat center center black
}

bu kodla resmi ortaladık ve kenarlardaki boşluklar siyah renkte (black yazan yere white yazarsan beyaz olur vs.)
böylece sende tam ekran görünürken daha büyük monitörde tekrarlı yerine ortalı görüncek.
Önceki mesajları göster: