Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj13.10.2016, 19:00 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: resimler

isacotur yazmış:
rahmiyeliler yazmış:
Arkadaşlar, sorun devam ediyor. admin Tarık'a mail attım bana ekran görüntüsünü gönderdi ona göre resimler görünüyor fakat buradan baktığımızda resimler görünmüyor. İ.E, mozilla ve chrome de durum aynı, (her 3 tarayıcının da çerez silme işlemini yaptım. chrome u yeniden yükledim).bende bazı arkadaşların sayfalarına baktım bir kısmının resimleri görünüyor ama resimler web.me.com a yüklü değil başka resim barındırıcı siteler mesela isacotur.tr.gg nin sayfası, resimler görünüyor fakat resimler web.me com değilde imgim.com'a yüklü... Acaba sorun Türkiye ile mi ilgili bu konuda fikri olan varmı ?. Türkiye'den giriş yapıp ta sayfalarında sorun olmayan arkadaşlar yazarsa sorun daha iyi anlaşılabilir..

@rahmiyeliler
Sitemde bulunan tüm resimleri imgim.com kaydetip siteme yükledim.Tabi bu sorun düzelmeden önce.Çünkü devletle olan işlerin ne zaman halledileceği belli olmadığı için.Ve yarın tekrar benzer bir sorunlua karşılaşmamak için oraya kaydettim.Eğer tarayıcınızdaki çerezleri sildiğinizde bile hala göremiyorsanız eğer bir sorun var demektir.Admine mail atmanızda fayda var ve ekran görüntüsünü de göndermenizi öneririm.Artık sorunu BTK ile kendi aralarında çözmeleri geriyor.

rahmiyeliler yazmış:
@isacotur
teşekkürler
Mesaj13.10.2016, 19:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

Resim görüntüleyemenler: Lütfen kullandığınız tarayıcı verilerini, geçmişini ve çerezlerinin tamamını silin. Sorunun yarına kadar devam ettiğini tespit ederseniz, mail atın detaylı sayfa incelemesi yapın. LÜtfen VPN, DNS değişikliği gibi işlemleri tekrar kontrol edin. Bu ayarların standart ayarda olması ile birlikte deneyin.

Şair de eklemiş:
Açtığın her yaradan, hesap sorar "Yaradan"
Mesaj14.10.2016, 16:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkürler Tarık abi. Hadi hayırlı uğurlu olsun (:
Mesaj17.10.2016, 00:06 (UTC)    
Mesaj konusu: resimler

Resimler konusunda sorunu olan arkadaşlar,
Sayın adminler,

resim sorununu hala benim gibi çözemeyen arkadaşlar mesele tarayıcı verileri, çerezler falan değil, sorun başından beri düşündüğüm gibi, img.vebme.com ile ilgili...
Nasıl mı Şöyle ; Bir örnek ile anlatayım..

Benim ana sayfamda kayıtlı bir resimin url'si şöyle ;
img.webme.com/pic/r/rahmiyeliler/rahmiye-yeni2.jpg
Bu resime tıkladığınızda img.webme.com sunucusuna bağlanıyor diyor ama bağlanamıyor. Yani resimler görüntülenemiyor.

şimdi ben aynı url'yi 2 rakamını ekliyorum ve şöyle oluyor ;
img2.webme.com/pic/r/rahmiyeliler/rahmiye-yeni2.jpg
ve resimler görünüyor..

ne dersiniz sorun tarayıcılarla mı ilgili yoksa img.webme.com ile mi ? Sanırım bu sunucuda bir sorun var admin arkadaşlar bir bakarmısınız lütfen...
Mesaj17.10.2016, 15:56 (UTC)    

rahmiyeliler yazmış:
Sayın adminler,

resim sorununu hala benim gibi çözemeyen arkadaşlar mesele tarayıcı verileri, çerezler falan değil, sorun başından beri düşündüğüm gibi, img.vebme.com ile ilgili...

Bu resime tıkladığınızda img.webme.com sunucusuna bağlanıyor diyor ama bağlanamıyor. Yani resimler görüntülenemiyor.

ve resimler görünüyor..

ne dersiniz sorun tarayıcılarla mı ilgili yoksa img.webme.com ile mi ? Sanırım bu sunucuda bir sorun var admin arkadaşlar bir bakarmısınız lütfen...

Çok ilginç bir durum ve benimde kafam karıştı
img.webme.com
img2.webme.com uzantılı kısmına nasıl fark ettiniz?
Rolling Eyes
Mesaj17.10.2016, 17:49 (UTC)    

isacotur yazmış:
rahmiyeliler yazmış:
Sayın adminler,

ve resimler görünüyor..

Çok ilginç bir durum ve benimde kafam karıştı
img.webme.com
img2.webme.com uzantılı kısmına nasıl fark ettiniz?
Rolling Eyes

rahmiyeliler yazmış:
asıl çözemediğim resimler img.webme.com a yüklenmiş, nasıl oldu da img2.webme.com yapınca resimler göründü. tarayıcı sorunu olmadığı açık
Mesaj17.10.2016, 17:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

@rahmiyeliler: Bahsettiğiniz durum, terim adıyla 'loading balance' olarak anılan basit bir sunucular arası yük paylaştırma uygulamasıdır. img.webme.com yazınca ana servera, img2.webme.com yazınca ikinci servera bağlanırsınız. Firmanın sunucu adedince bunlar çoğalabilir, img3.webme img4.webme diye... Bu durum (isteğinizin ikinci server tarafından yanıtlanması) bir sunucu hatası değildir.
Mesaj17.10.2016, 18:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

@slobada üstad, bir sunucu hatası falan aradığımız yok resimler görünmüyor ve hala görünmemeye devam ediyor... çözüm arıyoruz....
Akşam img2.webme.com üzerineden görünen resimler şu anda yine görünmez oldu yani img.webme.com. img2.webme.com ikisinde de resimler görünmüyor. ne öneriyorsun ?
Mesaj17.10.2016, 18:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

@rahmiyeliler: Yanlış anlaşılmasın, sizi sorun aramakla bağdaştırmadım. Sorununuzun sunucu hatası olmadığını söyledim sadece. Hak verirsiniz ki, sorun doğru anlaşılmadan çözüm bulunamaz, özellikle de teknoloji konusunda... Konuya gelince, yukarıdaki mesajlarınızda vermiş olduğunuz img bağlantılarını kontrol ettim, sorunsuz bir şekilde resimleriniz görüntülendi. Başka arkadaşlar da resimleri görüntülediklerini belirtmişler. Bu durumda öncelikle kullandığınız tarayıcıyı varsayılana güncellemenizi veya olmazsa resim görünürlüğü gibi ayarlarınızı kontrol etmenizi tavsiye edebilirim. Bunlar, sorununuza çözüm olur umarım.
Mesaj17.10.2016, 19:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

slobada yazmış:
@rahmiyeliler: Yanlış anlaşılmasın, sizi sorun aramakla bağdaştırmadım. Sorununuzun sunucu hatası olmadığını söyledim sadece. Hak verirsiniz ki, sorun doğru anlaşılmadan çözüm bulunamaz, özellikle de teknoloji konusunda... Konuya gelince, yukarıdaki mesajlarınızda vermiş olduğunuz img bağlantılarını kontrol ettim, sorunsuz bir şekilde resimleriniz görüntülendi. Başka arkadaşlar da resimleri görüntülediklerini belirtmişler. Bu durumda öncelikle kullandığınız tarayıcıyı varsayılana güncellemenizi veya olmazsa resim görünürlüğü gibi ayarlarınızı kontrol etmenizi tavsiye edebilirim. Bunlar, sorununuza çözüm olur umarım.

rahmiyeli yazmış:
teşekkürler üstad eyvallah, birde format atalım bakalım
Mesaj17.10.2016, 19:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

rahmiyeli yazmış:
bu sunucular konusunda fark ettiğim bir husus daha var işe yararmı bilmem ama bakın ben şu anda on-line'yim ama bakın sayfada kapalı of-line görünyorum buda mı tarayıcı sorunu... http://www.imgim.com/sıradısıresim.jpg
Mesaj18.10.2016, 04:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

@rahmiyeliler: Şu bir gerçek ki, sorunu hala tam olarak bilmiyoruz fakat genel olarak sunucu veya bilgisayar hatasından çok internet ve tarayıcı hatası gibi duruyor. Ayrıca bir tavsiye verecek olursam, eğer Google Chrome kullanıyorsanız, tarayıcınızı değiştirmenizi öneririm, çünkü Chrome halihazırda işlemcileri en çok yoran tarayıcı ve kullanıcıları da sıklıkla multimedya sorunlarıyla (resim video görüntüleme vb) karşılaşmakta. Dediğim gibi, şu an sorunu doğru olarak bilmiyoruz, yaptığımız varsayımlar üretmek. Sunuculara istek gönderdiğinizde bazen yanıt aldığınızı bazen almadığınızı söylüyorsunuz. Modem ve sunucu arasında bir iletişim kopukluğu olabilir. Bu yüzden bilgisayar yerine modeme format atmayı deneyebilirsiniz, modemde istenmedik bir filtreleme olmuş olabilir. Umarım sorunu daha net anlayabiliriz.
Diğer mesajınıza gelince; bu Online-Offline özelliği, bazı kesimlerce Bilişim Çağı olarak nitelendirilen günümüz dünyasında hala tam olarak çözülememiş bir özellik. Bu sorunu bilişim dünyasının en önde gelen firması olan Microsoft'un yazılımlarında dahi görürsünüz. Mesela Skype yüklersiniz fakat çevrimiçiyken çevrimdışı gözükür ve hiçbir özelliği kullanamazsınız. Bunun tam tersi de olur bazen. Mesela telefonunuza Facebook Mobile yüklersiniz, bu kez de çevrimdışıyken bile çevrimiçi gözükürsünüz ve arkadaşlarınız size çevrimiçi diye mesaj atarlar ve sonra 'çevrimiçiydin neden cevap vermedin' gibi sorularla karşılaşırsınız. Neyse, bu işin website değil de yazılım kısmıydı -ki önde gelen firmaların bile bu Online-Offline özelliğinin çalışma prensibini hala tam olarak oturtamadığını göstermek için söyledim. Işin website boyutuna gelince ise, yazılımlardaki durumun ne kadar iyi olduğu anlaşılıyor. Örneğin forumlarda bazen şöyle oluyor, aynı anda bir başlıkta online, bir başka başlıkta offline gözüküyorsunuz. Neyse lafı fazla uzatmayalım, dediğim gibi bu durum hala tam oturtulabilmiş değil. Kısacası sözde Bilişim Çağı'nın kanayan yarası, tıpkı onlarca yıldır bir gram dahi ilerlemeyen sıkıştırma teknolojisi gibi... Selamla.
Mesaj18.10.2016, 05:14 (UTC)    
Mesaj konusu: resimler

yani sonuç olarak siteleri kapatın çekin gidişn mi diyorsunuz.
Her şeyi denedik kendi bilgisayarımızda bazen görünürlük yakalıyoruz AMA KISA SÜRELİ
YASAKLI SİTELERDEN GİRİYORSUN legal değil çözümde değil
Bütün bunları biz izleyicilerimize nasıl anlatacağız.
Kısaca teknik terimlerden anlamam sorun BEDAVA SİTEM İN RESİM YÜKLEME AMBARINDA,
çARE SİZDE ???????????
Mesaj18.10.2016, 05:15 (UTC)    

aglarca2007 yazmış:
yani sonuç olarak siteleri kapatın çekin gidin mi diyorsunuz.
Her şeyi denedik kendi bilgisayarımızda bazen görünürlük yakalıyoruz AMA KISA SÜRELİ
Kısaca teknik terimlerden anlamam sorun BEDAVA SİTEM İN RESİM YÜKLEME AMBARINDA,
çARE SİZDE ???????????
Mesaj18.10.2016, 05:18 (UTC)    

aglarca2007 yazmış:
aglarca2007 yazmış:
yani sonuç olarak siteleri kapatın çekin gidin mi diyorsunuz.
çARE SİZDE ???????????
SİTELERİMİZİN SAYFALARINDA dışarıdan yapıştırdığım resimler var bunları görüp stenizde resimler görüntüleniyor demeyin lütfen.
Önceki mesajları göster: