Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj10.06.2017, 03:25 (UTC)    
Mesaj konusu: Poc's Beta | Yeni Sistem, Yeni Arayüz, Yeni Bir İlk...

Herkese hayırlı Ramazanlar. Yazın gelmesi ile kolları sıvadık, Bedava-Sitem için çabalamaya devam ediyoruz. Yaklaşık bir buçuk haftadır canla başla çalıştığımız güzel bir siteyi, yeni bir sistemi sizlere tanıtmak gurur verici. Saatten de anlayacağınız gibi gece gündüz demeden uğraştık, umarız başarılı bir şekilde bu işten çıkarız.

Biraz hikaye tarafına bakacak olursak, Poc's 2014 yılında Bedava-Sitem sitelerini Alexa sıralamasına göre sıraya dizen ve bunu kullanıcılara listeleyen basit bir arayüzü bulunan site olarak yayın hayatına girdi. Kısa zamanda onlarca kullanıcı sitesini Poc's ana sayfasına kaydettirdi ve sıralamayı takip etti. Bu sistem gayet güzel ve bu alanda oluşturulan ilk siteydi.

Daha sonra Poc's bir link kısaltma servisi olarak karşımıza geldi. Bedava-Sitem şartlarında olmayacağı için uzaktan bir site yardımı ile Bedava-Sitem kullanıcıları için açılmış, çalışan ilk link kısaltma servisi oldu. İlki kadar etkili olmasa da -sanıyorum ki bedava-sitemin kullanıcı kaybetmesi etkilidir- bu sistem de kullanıcılarını memnun etti.

Şimdi ise bir Backlink ve WhoIs sitesi olarak karşımızda. Backlink sistemini ve önemini hepimiz biliyoruz. Bu tür siteler Bedava-Sitem içerisinde de olmak üzere internette çok yaygın. Fakat WhoIs sistemleri bizlerin sitesini neredeyse hiç tanımıyor. Biz de Bedava-Sitem kullanıcıları için bir WhoIs sistemi oluşturduk. Bu sistem hem bizlere siteleri kategorize etmeye hem de sitelerin bilgilerini öğrenmemize yardımcı olacak. Poc's ziyaret eden kullanıcıların da aradığı siteyi kolay şekilde bulması bu sistem ile pek tabii çok basit olacaktır.

Sistem kullanıcıların kendi sitelerini eklemelerine, siteleri kategorize etmeye, backlink sağlamaya, çeşitli bilgilerini göstererek WhoIs olayını Bedava-Sitem'de kullanmaya, sitelerin kendini tanıtmasına, ziyaretçilerin baktığı site hakkında yorum yaparak değerlendirmesine olanak sağlıyor. Bu özellikler şuanda Beta programımız içerisinde yer almakta. Beta programımız bitene kadar yeni özellikler eklemeye ve geliştirmeye devam edeceğiz.

Yakın zaman önce başladığımız bu sistemin tasarımsal olarak neredeyse sonuna geldik. Sırada ise içerik ve geliştirilebilir özellikler var. Sizlerin de yorumları ve destekleri ile bu yolda hızlı adımlar atacağımıza, en kısa zamanda aktif tüm Bedava-Sitem sitelerini bu sisteme koyabileceğimize inanıyoruz.

Sistemimiz en fazla 6 siteye aynı anda premium ayrıcalığına izin veriyor. Premium konusuna değinecek olursak; Premium kazanan kullanıcıların siteleri 1 ay boyunca ana sayfamızın en üst kısmında ve footer kısmımızda bulunan link bölümünde yer kazanacaktır.

Siteleri kendimiz ekliyoruz, gözümüzden kaçan veya ekleyemediğimiz olabilir. Bunları fark ettiyseniz "Site Ekle" sayfasından gönderebilirsiniz. Site hakkında yazısını göndererek sitemizdeki sayfanızı özelleştirebilir, ziyaretçilere siteniz hakkında bilgi verebilirsiniz. Vermediğiniz durumda hakkında yazısı eklenmeyecektir.

Premium seçimleri çekiliş ile olacak, site açıklama yazısı gönderen kullanıcılar arasında düzenlenecektir.

Beta programımız bitene kadar her türlü yeniliğe açığız. Sizler de destek verebilir, backlink ve whois özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Siteniz ekli değil ise eklemek için "Siteni Ekle" sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz.

Güncelleme: Derecelendirme Sistemi

Site profil sayfasının altında bulunan kutuda bulunan derecelendirme sistemi, değişik kriterlerle siteleri değerlendirmeye yarıyor. "Site isminin içerik ile uyumu, site tasarımı, site içeriği ve seo puanı" ile değerlendirilen siteler bu kriterlerden aldıkları puanın ortalaması olarak Poc's Derecesi elde ediyor.

Seo puanını, gerçek hesaplıyor ve çıkan sonucu en yakın tam sayıya yuvarlayarak 10'a bölüyoruz. Örneğin seo puanı 82 çıkan bir sitenin sitemizde gösterilen puanı 8'dir. 88 çıkan bir sitenin ise 9.

En sonda ise kriterlere göre çıkan puan toplamının ortalamasını Poc's Derecesi olarak adlandırıyoruz. Poc's Derecesi hem siteleri daha kolay sıralamamıza yardımcı olacak hem de site hakkında bilgi alan ziyaretçileri yönlendirecektir.

Güncel Poc's Derece Sıralaması (İlk 3):

1. CryEngine3
2. SalihToy
3. TasarımEntegre

Site isimlerine tıklayarak puanlarını ve derecelerini öğrenebilirsiniz.

Not: Yardımlarını esirgemeyen TasarımEntegre'ye ve BilgeDoktor'a teşekkür ederim.

TAKLİTLER ASLINI YÜCELTİR Wink

En son Pocs tarafından 12.06.2017 19:31:20 tarihinde değiştirildi, toplam 3 kere değiştirildi
Mesaj10.06.2017, 08:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

Açıkçası ben çok beğendim. Tebrik eder, başarılarının devamını dilerim..
Mesaj10.06.2017, 11:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu bana biraz eski zamanları hatırlattı. Belki herkes hatırlamayabilir ama
"Webjury" sitesinin sahibi Bora abi vardı. O da aynı bu şekilde bi sistem
kurmuştu ama onun sistemi tam olarak backlink sistemi değil daha çok
sitelere puan veren bi sistemdi. Orada ki puanlamamı yükseltmek için
epey uğraşıyordum.

Bence sistem tasarımlarıyla, her sayfanın kendine özel profilleriyle oldukça
güzel olmuş. Umarım daha iyi yerlere doğru yolculuğun sürer. Eline sağlık hocam Smile

Mesaj10.06.2017, 11:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

başarılar dilerim kardeşim siten güzel olmuş.
Mesaj10.06.2017, 12:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

candroid yazmış:
Açıkçası ben çok beğendim. Tebrik eder, başarılarının devamını dilerim..

Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim. İnşallah sizlerle beraber başarılarımız daim olur.

Mesaj10.06.2017, 12:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

creative-blog yazmış:
Bu bana biraz eski zamanları hatırlattı. Belki herkes hatırlamayabilir ama
"Webjury" sitesinin sahibi Bora abi vardı. O da aynı bu şekilde bi sistem
kurmuştu ama onun sistemi tam olarak backlink sistemi değil daha çok
sitelere puan veren bi sistemdi. Orada ki puanlamamı yükseltmek için
epey uğraşıyordum.

Bence sistem tasarımlarıyla, her sayfanın kendine özel profilleriyle oldukça
güzel olmuş. Umarım daha iyi yerlere doğru yolculuğun sürer. Eline sağlık hocam :)

Üstadlarımız çok, saymakla bitmez :) Sitenin Bedava-Sitem'de ilk dediğim tek yönü whois hizmeti vermesi. Onun dışında benzerleri/aynıları çok. Tasarımımızı beğendiğinizi söylemeniz ayrı bir mutluluk sebebi. Sizleri de beğendirebildiysek ne ala :) Teşekkürler güzel dilekleriniz için.

En son Pocs tarafından 10.06.2017 12:43:49 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj10.06.2017, 12:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

tasarimci-amca2 yazmış:
başarılar dilerim kardeşim siten güzel olmuş.

Sizi de bu zamanlarda forumda bir konuya yazıyor görmek, o konunun sahibi olmak inanın gurur verici. Çok teşekkür ederim yorumunuz için.

Mesaj10.06.2017, 13:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

Siteyi genel olarak beğendim.
Başarılar..
Mesaj10.06.2017, 13:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

zaccurd yazmış:
Siteyi genel olarak beğendim.
Başarılar..

Yorumunuz için çok teşekkürler.

Küçük Bir Not: Siteler otomatik eklenmeye devam ediyor, gözden kaçan site varsa "Site Ekle" sayfasından gönderebilirsiniz. Otomatik eklenen sitelerin profil kısmında hakkında yazısı bulunmayacaktır. Eklemek için özel mesaj atabilirsiniz.

Mesaj10.06.2017, 14:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

Dostum sitenin eski zamanlardaki halini de hatırlıyorum. O zamanlar ki konusu ve tasarımı da güzeldi. Şimdi de güzel olmuş. Tebrik ederim dostum. Başarılarının devamını dilerim Smile.

Ayrıca bir şey de belirtmek istiyorum. Sitenin sağ reklamını yanındaki çizgiyle hizalayacak şekilde hafif aşağıya alabilirsen daha güzel olur. Simetri hastalığım var biraz galiba gözüme takıldı direk Very Happy. Belki tarayıcıdan veya bilgisayar ekranının büyüklüğünden dolayı bende öyle gözüküyordur. Sen yine de bir kontrol et kardeşim Very Happy. Tekrardan başarılar.

Arrow Ana Sayfa; http://weblue.tr.gg/
Arrow İletişim; http://weblue.tr.gg/Iletisim.htm
Arrow Ziyaretçi Defteri; http://weblue.tr.gg/Ziyaretci-Defteri.htm
Mesaj10.06.2017, 14:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

weblue yazmış:
Dostum sitenin eski zamanlardaki halini de hatırlıyorum. O zamanlar ki konusu ve tasarımı da güzeldi. Şimdi de güzel olmuş. Tebrik ederim dostum. Başarılarının devamını dilerim :).

Ayrıca bir şey de belirtmek istiyorum. Sitenin sağ reklamını yanındaki çizgiyle hizalayacak şekilde hafif aşağıya alabilirsen daha güzel olur. Simetri hastalığım var biraz galiba gözüme takıldı direk :D. Belki tarayıcıdan veya bilgisayar ekranının büyüklüğünden dolayı bende öyle gözüküyordur. Sen yine de bir kontrol et kardeşim :D. Tekrardan başarılar.

Yorumun için çok teşekkürler. Eskisini de belki tekrar bu siteye monte etmeye çalışabiliriz. Önemli olan istemek ;) Sağ reklam da istediğin ayara getirdim :).

Mesaj10.06.2017, 15:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

Dostum sağ reklam hala aynı. https://i.hizliresim.com/jWL2Qj.png

Arrow Ana Sayfa; http://weblue.tr.gg/
Arrow İletişim; http://weblue.tr.gg/Iletisim.htm
Arrow Ziyaretçi Defteri; http://weblue.tr.gg/Ziyaretci-Defteri.htm
Mesaj10.06.2017, 15:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

weblue yazmış:
Dostum sağ reklam hala aynı. https://i.hizliresim.com/jWL2Qj.png

Tekrar bakar mısın? Şuan olmuş olması lazım.

Mesaj10.06.2017, 16:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güncellemeler:

• Reklam alanları doldurulmaya başlandı.
• Premium siteler tamamlandı.

Siz de karşılıklı reklam vermek için iletişime geçebilirsiniz. Detaylar: https://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=238486&highlight=

Mesaj10.06.2017, 18:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

Başarılar
Site ve proje güzel.
İşlevleri de beğendim.
Önceki mesajları göster: