Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj04.06.2020, 09:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

gizliilimler yazmış:
Kaldıracağın şey, reklam kodu değil, tek bir sayfada iki html sayfası gibi alan açan bu fazladan taglar. Eğer bu tagları ve bu tagların arasındakileri kaldırdıysan sorun kalmaması lazım.

Kaldırdım. Sorun devam ediyor.
Mesaj04.06.2020, 09:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

sunephecocuk yazmış:
gizliilimler yazmış:
Kaldıracağın şey, reklam kodu değil, tek bir sayfada iki html sayfası gibi alan açan bu fazladan taglar. Eğer bu tagları ve bu tagların arasındakileri kaldırdıysan sorun kalmaması lazım.

Bahsettiğiniz tagları kaldırdım sonuç yine aynı. Ben tasarımı tamamen kaldırdığımda bahsettiğim reklam gözüküyordu.
Mesaj04.06.2020, 09:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hala sayfanda iki tane <html> tagı var. Aşağıdaki kodları kaldırmayı dene;

Kod:
<!doctype html>
<!--[if lt IE 7 ]><html lang="en" class="no-js ie6"> <![endif]-->
<!--[if IE 7 ]><html lang="en" class="no-js ie7"> <![endif]-->
<!--[if IE 8 ]><html lang="en" class="no-js ie8"> <![endif]-->
<!--[if IE 9 ]><html lang="en" class="no-js ie9"> <![endif]-->
<!--[if (gt IE 9)|!(IE)]><!--><html lang="en" class="no-js"> <!--<![endif]-->
<meta charset="utf-8">
<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=edge,chrome=1">
<meta name="author" content="Sunephe Adam"><meta name="robots" content="noindex">

Tagların arasındakileri kullanmak niyetindeysen, bunu yeni bir <html> tagı açarak değil, bedava-sitem ekstrelerindeki Kendi <head> içeriği bölümüne kopyalayarak yap ve <!doctype html> tagını kullanmadan.

gizliilimler.org / 4kitap.tr.gg / mehmetakifardic.tr.gg

En son gizliilimler tarafından 04.06.2020 09:15:34 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj04.06.2020, 09:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

gizliilimler yazmış:
Hala sayfanda iki tane <html> tagı var. Aşağıdaki kodları kaldırmayı dene;

Kod:
<!doctype html>
<!--[if lt IE 7 ]><html lang="en" class="no-js ie6"> <![endif]-->
<!--[if IE 7 ]><html lang="en" class="no-js ie7"> <![endif]-->
<!--[if IE 8 ]><html lang="en" class="no-js ie8"> <![endif]-->
<!--[if IE 9 ]><html lang="en" class="no-js ie9"> <![endif]-->
<!--[if (gt IE 9)|!(IE)]><!--><html lang="en" class="no-js"> <!--<![endif]-->
<meta charset="utf-8">
<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=edge,chrome=1">
<meta name="author" content="Sunephe Adam"><meta name="robots" content="noindex">

Tagların arasındakileri kullanmak niyetindeysen, bunu yeni bir <html> tagı açarak değil, bedava-sitem ekstrelerindeki Kendi <head> içeriği bölümüne kopyalayarak yap ve <!doctype html> tagını kullanmadan.

Bu kodlara ait tüm bölümü tamamen sildim şuan. Tasarım üstü kodunu. Ben tasarımı tamamen sildiğimde bu sorun yaşanmaya devam ediyor.
Mesaj04.06.2020, 09:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

Şimdi sorunun senin kodlarında mı yoksa tarayıcına bulaşmış bir trojandan dolayı mı olduğunu kontrol etmek için diğer tr.gg sitelerine de bak. Onlarda da yine iki reklam birden görüyor musun? Eğer diğer sitelerde de aynı sorunu yaşıyorsan, anti-trojan programlarıyla tarayıcılarında bir trojan olup olmadığını kontrol et.

Mesaj04.06.2020, 09:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

gizliilimler yazmış:
Şimdi sorunun senin kodlarında mı yoksa tarayıcına bulaşmış bir trojandan dolayı mı olduğunu kontrol etmek için diğer tr.gg sitelerine de bak. Onlarda da yine iki reklam birden görüyor musun? Eğer diğer sitelerde de aynı sorunu yaşıyorsan, anti-trojan programlarıyla tarayıcılarında bir trojan olup olmadığını kontrol et.

Desteğiniz için teşekkürler. Başka bir siteye girdiğim zaman reklam sorunu yaşamıyorum. Sadece sunephecocuk'a özgü bir şey. Farklı cihaz ve tarayıcı ile kontrol ettim. Ama sorun tüm tasarımı kaldırsam bile devam ediyor. Yukarıda bir arkadaş bazı sitelerdede aynı reklamı gördüğünü belirtmişti. Sorunu tam olarak anlamıyorum ama benlik bir durum değil sanırım.. O reklamı kodlarla kaldırmaktan başka bir çözüm yok büyük ihtimal.

En son sunephecocuk tarafından 04.06.2020 09:39:45 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj04.06.2020, 10:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu konuda yazabileceğim son şey, Google'nin son 2-3 aydır getirdiği yeni reklam stili. Aşağıdaki shot, benim websitemden. Resmi bilgisayarına indirip kontrol et. Tek bir sayfada tam 5 reklam göreceksin. Bu reklamların hepsi benim. Ama benim yerleştirdiğim Google reklam kodu sadece 3 tane. Kalan 2 reklam (biri soldaki ana menünün hemen altında, diğeri ise sağdaki son eklenenler listesi ile siteiçi arama motorlunun hemen arasında.) ise kodlarını ben yerleştirmediğim halde Google, otomatik olarak kendi atıyor. Reklam yerleştirmek için o an nereyi uygun bulduysa. Hatta bu reklamlar hiç ummadığım yerlerde, paragraf aralarında çıkıyor ve hatta çoğu kez tasarımımı bozuyor. Şahsen ben bundan rahatsız değilim. Sonuçta Google, bunu benim websitemden daha fazla kazanmam için yapıyor.

Ama premium olmayan websiteleri için bu oldukça rahatsız edici. Çünkü Webme şirketi de Google reklamlarını yayınlıyor. bedava-sitem reklam kodları, sadece en üstte ve sağda olduğu halde, Google, fazladan reklam atayabilir. Bu yüzden tr.gg websitelerinde 2'den fazla Google reklamı çıkabilir.

Mesaj08.06.2020, 10:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

clean-deneme yazmış:
Bende görüyorum üstte kayan reklam var.
Ancak şunu söyleyebilirim yalnız sende böyle gözükmüyor.
Rast geldiğim bazı sitelerde de bu reklam sorunu mevcut.

Bedava-Sitem, bazı kullancıların sayfalarında Google Adsense olarak reklam gösteriyor.
Dolayısıyla hangi Google Adsense reklamlı sayfaya girerseniz girin sorun devam edecek.
Eskiden kullanıcılar Bedava-Sitem in reklamlarını görmek yerine Adsense olarak görüntü olsun isterdi. Sanırım artık kimse istemeyecek.
Örnek; @ciz-dizayn ın sitesinde @sunephecocuk taki gibi Adsense reklamı var.
Yukarıda kayan reklamsa selam duruyor (:
Çözüm yolu bakmıyorum 10 sayfayla bir site kuracağını sanmam.
Premium alırsan zaten sorun ortadan kalkar.
Reklamı sayfalarda yayınlatan webme.
Sorun direkt webmeyle alakalı.
İyi çalışmalar (:

En son clean-deneme tarafından 08.06.2020 10:53:42 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj08.06.2020, 18:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

[quote="clean-deneme"][quote="clean-deneme"][b]Bende görüyorum üstte kayan reklam var.
Ancak şunu söyleyebilirim yalnız sende böyle gözükmüyor.
Rast geldiğim bazı sitelerde de bu reklam sorunu mevcut.[/b][/quote]

[b]Bedava-Sitem, bazı kullancıların sayfalarında Google Adsense olarak reklam gösteriyor.
Dolayısıyla hangi Google Adsense reklamlı sayfaya girerseniz girin sorun devam edecek.
Eskiden kullanıcılar Bedava-Sitem in reklamlarını görmek yerine Adsense olarak görüntü olsun isterdi. Sanırım artık kimse istemeyecek.
Örnek; @ciz-dizayn ın sitesinde @sunephecocuk taki gibi Adsense reklamı var.
Yukarıda kayan reklamsa selam duruyor (:
Çözüm yolu bakmıyorum 10 sayfayla bir site kuracağını sanmam.
Premium alırsan zaten sorun ortadan kalkar.
Reklamı sayfalarda yayınlatan webme.
Sorun direkt webmeyle alakalı.
İyi çalışmalar (:[/b][/quote]

@clean-deneme, Premium paket aldığım zaman sorunun ortadan kalkacağını bende biliyorum. Konuyu açma sebebim bilmediğim şeyler hakkında destek alabilmekti. Ayrıca mesajla & yukarıda belirttiğim gibi sorun sadece reklamın orda olması değil, o reklamı sadece ben ve bir kaç kullanıcının görebilmesi. Bu konuda gerçekten bir fikri olan birinden destek almaya çalışıyorum. Bana 10 sayfalık bir site için araştırma yapmaya gerek yok Premium al düzelir gibi yorumlar için değil. Yorumun için teşekkürler. Ama yorum yapmak için yorum yapmaya gerek yok. İyi forumlar.
Mesaj08.06.2020, 19:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

Özetle:
Webme Adsense olarak reklamları hangi siteye verdiyse o sitelerde sorun MOBİLDEN gözükecektir.
Mobilden giren herkes bu sitelerde reklam olduğunu görecek.
İyi çalışmalar..

En son clean-deneme tarafından 11.06.2020 19:17:45 tarihinde değiştirildi, toplam 2 kere değiştirildi
Önceki mesajları göster: