Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj02.03.2010, 22:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

burada laf söyleyen arkadaşlar,
sizi burada kimse zorla tutmaz..
burası bedava ekmek veren gibi birşey.. sen yağı sevmesende bedavaya verdikleri için yağda sürer, balda..
yani sizin isteklerinizle değil, yönetimin istekleriyle olur..

domain, hosting aldığınızda bunların hiç biri olmayacak..
bazıları çeşitli örnekler vermiş. madem oralarda reklam yok oralara gidebilirsiniz..
neden hala duruyorsunuz?

tabiiki de üzücü bir durum olabilir ama buranın bedava hizmet veren yer olduğunu belirtmek isterim..
üstte verdiğim örnek açıklayıcıdır.

yeri gelir tasarımın altınada koyar.. yeri gelir 10 tane pop-up koyar..
yeri gelir hepsini kaldırır..
yeri gelin YENİLİK yapar..

böyledir.
bir örnek daha vermek gerekirse hani maçlarda bazen bedava bilet verirler.
ama bir şart vardır: bağıracaksın, takımına destek vereceksin!
takımına destek veren adam alır o bileti bedavaya..
takımına destek vermeyecek adam, oturacak adam gider para verir..

bizim Bedava-sitem'de gönlümüzde ayrı bir yeri var..
belki bir çok şeyi öğrendiğimiz bir yerdir.
site için değil, yardım ve çaba için durduğumuz yer oluyor zamanla.
bunu yeni gelen arkadaşlar kavrar zamanla..
onun için herşeye rağmen, domain'de alsak hosting'de alsak burayı aksatmayız!

zaten şunu da unutmayın ki tr.gg'de sitesi bir yerlere gelmiş insan bilin ki elbet birşeyler biliyordur.. farklı yerlerden siteleri vardır..
bakar o kadar reklam gelmiş, çeker gider. bakar dalgasına..
siz onları niye kafayı takıyorsunuz onuda anlamadım.. bırakın kendileri düşünsün.

bir daha söylüyorum: zorla tutulmuyorsunuz. bir çok bedava hizmet veren yerlere gidebilirsiniz paranız yoksa..

son olarak
yenilik beklemeyin , yenilik yaratın ! Wink

Mesaj02.03.2010, 22:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

stilnet yazmış:
burada laf söyleyen arkadaşlar,
sizi burada kimse zorla tutmaz..
burası bedava ekmek veren gibi birşey.. sen yağı sevmesende bedavaya verdikleri için yağda sürer, balda..
yani sizin isteklerinizle değil, yönetimin istekleriyle olur..

domain, hosting aldığınızda bunların hiç biri olmayacak..
bazıları çeşitli örnekler vermiş. madem oralarda reklam yok oralara gidebilirsiniz..
neden hala duruyorsunuz?

tabiiki de üzücü bir durum olabilir ama buranın bedava hizmet veren yer olduğunu belirtmek isterim..
üstte verdiğim örnek açıklayıcıdır.

yeri gelir tasarımın altınada koyar.. yeri gelir 10 tane pop-up koyar..
yeri gelir hepsini kaldırır..
yeri gelin YENİLİK yapar..

böyledir.
bir örnek daha vermek gerekirse hani maçlarda bazen bedava bilet verirler.
ama bir şart vardır: bağıracaksın, takımına destek vereceksin!
takımına destek veren adam alır o bileti bedavaya..
takımına destek vermeyecek adam, oturacak adam gider para verir..

bizim Bedava-sitem'de gönlümüzde ayrı bir yeri var..
belki bir çok şeyi öğrendiğimiz bir yerdir.
site için değil, yardım ve çaba için durduğumuz yer oluyor zamanla.
bunu yeni gelen arkadaşlar kavrar zamanla..
onun için herşeye rağmen, domain'de alsak hosting'de alsak burayı aksatmayız!

zaten şunu da unutmayın ki tr.gg'de sitesi bir yerlere gelmiş insan bilin ki elbet birşeyler biliyordur.. farklı yerlerden siteleri vardır..
bakar o kadar reklam gelmiş, çeker gider. bakar dalgasına..
siz onları niye kafayı takıyorsunuz onuda anlamadım.. bırakın kendileri düşünsün.

bir daha söylüyorum: zorla tutulmuyorsunuz. bir çok bedava hizmet veren yerlere gidebilirsiniz paranız yoksa..

son olarak
yenilik beklemeyin , yenilik yaratın ! Wink

Bende yarım saatten beri yukarıda bunu anlatmaya çalıştım zaten ama cevaplarını alacak arkadaşlar aldılar

yorumların için teşekkürler

İşte gerçek Bs bağımlıları İşte bs Ruhu budur. 2 dk satılmaz bir pop-up reklamına 2 yıllık - 1 yıllık emekler satılmazz

Mesaj02.03.2010, 22:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

herşeyin hayatta bir bedeli vardır
burada hizmet karşılığı o hizmeti verebilmek için konulan reklamlar mevcut eğerki hiç reklam olmasın istityorsanız ücretli hizmet alırsınız karar vermek size kalmış kimseyi suçlamayın ve karşılaştırmayın

.{Css , Html / Xhtml Coder..}
..{Pro Validation -- W3}

Mesaj02.03.2010, 22:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

gececi40 yazmış:
htlmkodes yazmış:
gececi40 yazmış:
ARKADAŞLAR YORUMLARINIZI OKUYORUMDA HEPSİNİN SONU AYNI KAPI

BİRDE YORUMLARI YAZAN KİŞİLERE BAKIYORUM HERALDE EN UZUN ÖMÜRLÜ OLANLARINDANIM 2 SENEYE GELİYORUM BS DE TABİKİ REKLAMLAR HER ZAMAN BİZİM SİNİRİMİZİ BOZMUŞTUR. POP-UP KADARINI AÇIKÇASI BENDE BEKLEMİYORDUM AMA ELDEN GELEN BİR ŞEY YOK

SONUÇTA WEB SİTELERİMİZ BİZLERİN EN ÇOK ÖNEM VERDİĞİ EMEK DEĞERLERİMİZDİR.

YORUMLARI OKURKEN ŞU YORUMLARI YAZAN ARKADAŞLARI ÇOK KINADIM

-ZAMANINDA BIRAKTIM BEN BS BÖLE OLCAĞINI BİLİYORDUM ZATEN SİZEDE BIRAKIIN DEDİMDE NERDEEE DİYE YORUM YAZAN ARKADAŞ MADEM ZAMANINDA BIRAKTIN BİR DAHA GİRMEYECEKSİN ARKADAŞIM BİR DAHA YAZMAYACAKSIN ARKADAŞIM YARIM GİRİP YARIM BIRAKANLARIN ÜSTLERİNE TAKILAN BİR AD VARDIR SEN ONA MÜSTAKSIN

- BİR DİĞER RAHATSIZ OLDUĞUM YORUMDA BİR ARADAŞIMIZIN MSJINDA GÖRDÜM BLOOGER SİTESİNDE İŞTE BLOG SİTESİNDE BİLE REKLAM YOK BS BAKIN DİYORLAR ONLARA TEK CEVABIM MERAK ETMEYİN EN KISA ZAMANDA O SİTELERİNDE BÜYÜK REKLAMLARI OLUCAK AYNI YORUMUDA O SİTELERDE YAPACAKSINIZ...

- EEE SONUCA GELELİM BİR TANE OLUMLU YORUM YAZILMAMIŞ MODLAR VE BENİM DIŞIMDA ARKADAŞLAR İYİ GÜNDE BS EL ÜSTÜNDE ŞİRKET ZORA GİRİP REKLAM AÇINCAMI YERLER ALTINA SERİLDİ SORUYORUM SİZE ??? 2 DK SATTINIZ BS'Yİ

Gececi Senle kıyaslama yapalım isterseniz Bedava sitem 3 yıllık Dogal olarakda 3 yıllıkda reklamı var Büyük küçük popup Smile 2002 Bloggerde bu Tarihde Kurulmuş Bak adamlar bu yıldan beri reklamsız bs 3 yıldır Reklamlı Blogger Aynen reklamsız gider... Masraflarını google karşılıyor Zaten Emin ol Reklamlar büyüdügünde Sende Tepki vermiştin şimdi noldu Popupu sevdim Galiba Üstad Sana dicek Laf bulamıyorum. Bs nin kötülügü için yazmıyoruz buraya Herhalde Popupa Ne gerek var ? İntrodan Sonra

Hakancım Git o zaman Bloggerde konuş burada değil.
.com .net uzantılı sitelerin var daha ne işin var bu çöplükte
birde yorum yazıyorsun yakışmıyor sana buralarda yorum yazmak

Sadece Tr.ggnin iyi bir yerlere gelmesi için yazıyorum Kötü yerlerde olması için degil Popup abartılı Gececi Tamam sorun olurda Bu kadar abartılı olmaz demi ama Bu arada Bedava sitemde Siteyle ilgilenmiyorum Bile Sadece Ara sıra takılıyorum.. Ne olmuş ne bitmiş diye
Mesaj02.03.2010, 22:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

@stilnet çok güzel konuştun.

Size güzel ekstraları ile bir host + domain veriliyor. Ama siz bunları hor görüyorsunuz. Blogger demişler yukarıda. Blogger'den bir site açtınız diyelim. İstediğiniz gibi özellikler bulamadıktan sonra reklam olmasa neye yarar... Bu yorumları yazan arkadaşlar forum için uğraşıyorlar. Forumun eskisi gibi olması için. Peki bunun için uğraşan kişi neden bi yandan böyle şiddetli ve saçma şekilde eleştiriyor. Siz kendinizi webme'nin yerine koyun birde. Artık bütçeniz kısıtlı ve yeni özellikler ekleyemiyorsunuz böyle bir şey yapmazmısınız? Birde yeni özellikler istenir durmadan. Laughing Biliyorum şimdi benide eleştirenler olacak. Ama doğrular her zaman, yanlış diye düşünülür.. Son sözüm bedava-sitem çok büyük bir firma. Hak yemek, allah katında büyük günah. Yazıım da kalbinizi kırdıysam affola... Wink
Mesaj02.03.2010, 22:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

ua1905ua yazmış:
Arkadaslar buna benzer eklentilerin düzenlenmesinin sebebi, ve sitelerde reklamlar´a öncülük gösterilmesinin sebebi.
Bildiginiz gibi ilerliyen zamanlarda yeni versiyon gelecek.
Bunun hazirliklari yapiliyor.
Bu nedenle bazi degisiklikler yapiliyor ve fikirler aliniyor.

Aslinda burdaki amac domain işlemleri birgün başladigin´da
bedava-sitem üyellerini domain satişlari´yla ilgilenmesini saglamak sanirim.
bu nedenle göze batan degisiklikler oluyor yani bir mana´da bedava-sitem üyellerini domain almaya yönlendiriliyor yavas yavas Very Happy

Karamsaliga kapilmayin hemen.
Neyin nasil olacagi kesin netleş´tigin´de herşey daha iyi olacaktir.
(Hersey sizlere layik bir sekilde olsun insAllah.)

2 senedir yeni versıyon hazırlıkları yapılmadımı fikirler alınmadımı yeni versiyonlar gelsede bir an önce görsek bizlerde şu reklamlardan kurtulsak bir tarıh versenız yada verseler ıyı olmazmı herkez merak edıyor
Mesaj02.03.2010, 22:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

istanbulhatti yazmış:
ua1905ua yazmış:
Arkadaslar buna benzer eklentilerin düzenlenmesinin sebebi, ve sitelerde reklamlar´a öncülük gösterilmesinin sebebi.
Bildiginiz gibi ilerliyen zamanlarda yeni versiyon gelecek.
Bunun hazirliklari yapiliyor.

Aslinda burdaki amac domain işlemleri birgün başladigin´da
bedava-sitem üyellerini domain satişlari´yla ilgilenmesini saglamak sanirim.
bu nedenle göze batan degisiklikler oluyor yani bir mana´da bedava-sitem üyellerini domain almaya yönlendiriliyor yavas yavas Very Happy

Karamsaliga kapilmayin hemen.
Neyin nasil olacagi kesin netleş´tigin´de herşey daha iyi olacaktir.
(Hersey sizlere layik bir sekilde olsun insAllah.)

2 senedir yeni versıyon hazırlıkları yapılmadımı fikirler alınmadımı yeni versiyonlar gelsede bir an önce görsek bizlerde şu reklamlardan kurtulsak bir tarıh versenız yada verseler ıyı olmazmı herkez merak edıyor

Bakın bunları öğrenmek için biraz araştırma yapmak yeterli olur. Bu tür özellikleri almanyada geçerli. Domain, t-shirt vb... Orada bu gibi şeyleri tamamen bitirdikten sonra türkiye ile ilgilenirler. Herkez kendi vatanını savunur değil mi.. Smile Bu özelliklerde teknik hatalar çıktığınıda düşünürsek bunları düzeltmek vs.. vs.. bu kadar zaman aldı...
Mesaj02.03.2010, 22:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

istanbulhati@

Alıntı:

cümlesini yazmamin sebebi direk bu baslik hakkinda.
Yani reklamlar hakkinda Wink

informess yazmış:
the-bedava-sitem-guys yazmış:
Here you can talk about the new advertising concept

Türkçe:
Burada yeni reklam konsepti hakkında konuşabilirsiniz.

Yeni versiyon´ hakkinda bir aciklama yapilmişti, Dogru hatirliyorsam bu aciklamayi yapan Selin hanim´di.
Hep birseyi unutuyoruz.
Bedava-sitem´de bu dönem icinde okadar cok degisiklik olduki
Bedava-sitem webme gmbh´ye devr´edildi. dogal olarak´da tüm planlar projeler degişti, tekrar 0 dan basla misali.
Bu nedenle tarihin aciklanmadigi olabilirmi acaba Wink
Dalga geçerim ama kırmam. Ciddiye alırım ama takmam. Çevremde birçok arkadaşım olabilir ama hepsini dostum yapmam, Biz ışıklı cɑddelerin züppe çocuklɑrı değil! Biz ıssız sokɑklɑrın delikɑnlı yürekleriyiz!!! CW
Mesaj02.03.2010, 22:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

dogru unutuyoruz bu konuda hak verıyorum ama yetkılıler bir acıklamada bulunsa cok guzel olur aslında hıc yoktan yenı reklamlardan dolayı tahminim bir cok uye kaybı yaşancak. yenı popup reklamlarından dolayı ben bile bırakmayı düşünüyorum gerçektende ben burda modatörlere degıl yetkılılere seslenıyorum yanlış anlamayın sızler gorevınızı yapıyorsunuz.yetkılılerde duysun ve bu konu baslıgında cvplarını dile getırsınlerkı biz tr.gg kullanıcılarıda bu konuda tartışma yapmayalım. İYİ AKŞAMLAR istanbulhattı
Mesaj02.03.2010, 23:04 (UTC)    
Mesaj konusu: Merhaba

Merhaba arkadaşlar umarım iyisinizdir. Yeni reklam formatı üzerine yazılan yorumları okuduktan sonra bir kaç yorum da ben yapayım dedim.

- Pop-up reklam formatı ilk İngiltere versiyonunda uygulandı. (Yaklaşık bir aydır .page.tl sitelerine girildiği an pop-up reklam penceresi açılmakta. O ara Almanya'ya göz attığımda böyle bir şey yoktu. Vardıysa da ben gözden kaçırmış olmalıyım.)

- Pop-up reklam formatının ilk günlerinde bir hayli hayal kırıklığına uğramıştım! Nedeni; ilk başlarda her sayfaya tıklandığında pencerenin ekrana gelmesiydi. Düşünsenize, on sayfa geziyorsunuz, on tane pop-up sayfasıyla karşı karşıya kalıyorsunuz. Neyseki bu durum sonra tek pencereye indirildi. Sitenize giren birisi sadece bir defa bu pencere ile karşılaşacak.

- Bedava-sitem ve versiyonların bir sürü avantajı varken, reklamlara şiddetle karşı gelinmemesi taraftarıyım. Sonuçta, ortada bedava bir hizmet var. Bu hizmetin getirisi ya da götürüsü umulduğu gibi olmayabilir. Bedava-sitem ve versiyonları varlığını devam ettirmek için reklamlara başvuruyor. Bu en doğal hakları. Biz de çoğumuzun kendini geliştirdiği, büyük işler başardığı bu portalın yayım hayatına devam etmesi elimizden gelen desteği vermeliyiz.

- He şu söyle olsaydı, böyle olsaydı ile başlayan cümlelerin gerçekleşmesini elbette her gönül ister. Ama sanırım uygulamada öyle olmuyor. Burada söz konusu sadece bedava-sitem ve versiyonlarının yayım hayatına devam etmesi değil. Reklamlar sayesinde biz de yayım hayatımıza devam ediyoruz . Hatta burada ki varlığımızın yıllardır devam ettiği gibi yine devam edecek olmasında belki de en büyük pay reklamlarındır.

Bu yorum kişisel fikirlerimden oluşmaktadır. Herkese başarılar dilerim.

Sevgiler.
Mesaj02.03.2010, 23:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

Neden hemen negatif Düşünüyorsunuz.
Biraz posetif düşünmeniz Herşeye aslinda aciklik getirir.
Almanya´da domain,host vb konular işletime acildi bildiginiz gibi.
Webme gmbh Almanya´da bu konulari deneme sürecin´den gecirmekte´dir.
Almanyada istenen sonuca ulaşildigin´da.
Yani herşey yerine oturduktan sonra yeni versiyon´un Türkiye´ye gelmesi en dogrusu degilmi..!
Eyer Webme gmbh bizlere en iyi´sini sunabilmek icin calişmiyor olsa´idi, direk yeni versiyonu Türkiye´ye sunardi öyle degilmi.!
Bu nedenle Türkiye bekletim altinda Wink
Allah bilir Almanyada Yeni versiyon´un sistemini 100% oturtmak icin ne zorluklar cekiyor´lardir ve sistemin sorunsuz calişa bilmesi icin nekadar yogun calişiyorlardir.
Dedigim gibi Sistem oturduktan sonra Türkiye´ye sunulacaktir.
Peki neden diye düşünürseniz.
Sebebi sorunsuz işlemini sagliyabilmek icin ilk olarak Almanya´da istenilen sonuclarin elde edilmesini beklemeleri olabilirmi acaba..!

Sevgilerimle
ua1905ua@
Dalga geçerim ama kırmam. Ciddiye alırım ama takmam. Çevremde birçok arkadaşım olabilir ama hepsini dostum yapmam, Biz ışıklı cɑddelerin züppe çocuklɑrı değil! Biz ıssız sokɑklɑrın delikɑnlı yürekleriyiz!!! CW
Mesaj03.03.2010, 14:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

Merhaba,
Başlıktaki tüm alakasız gereksiz mesajlar kaldırıldı ve başlık açıldı.
Başlığa şu saniyeden itibaren hakaret, gereksiz, alakasız, reklam yazan her bir üye banlacaktır !!
İyi günler..
Wink
Mesaj03.03.2010, 14:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

Evet.
Pek güzel bir yöntem olmasada eğer biraz sabrederseksek daha güzel yöntemler bulunup değiştirilecektir.
Yani bir bedava site açmamızı sağlayan bir site ve ekstra vb. imkanları sunuyor.
Gerçekten güzel bir sistem.
Pop-up ve Reklamlardan şikayetçi olmamalıyız bu yüzden.
Eminim "Bedava-Sitem" gibi bir sisteme sahip olsak bizde "Pop-up" Ve Daha kötü reklam şekillerini yayınlatırdık.
Ama bir başka düşüncem de "Reklamlar & Pop-Up"lar biraz kötü oluyor.
Birinden biri olsa daha iyi olurdu.
Bazı arkadaşlar "Peklamlar" Ve "Pop-up"tan çok fazla para kazanıldığını söylemişler. Aslında tam tersi bu reklam işlerinde çok fazla para döndüğü doğru ama o kadar abartılacak bir miktar da değil.

"Bedava-Sitem"in ayakta durmasını sağlamak için şikayetçi olmak yerine "Bedava-Sitem" reklamlarına Ve "Pop-up" taki reklamlara tıklayarak "Bedava-Sitem"in gelir sağlamasına yardımcı olmalıyız.
Mesaj03.03.2010, 14:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sayın moderatörlerimiz sizde pop up bannerlerin kalkmasını istiyorsunuz ve siz bs yönetimine çok daha yakınsınız bize biraz yardımcı olursanız sizin desteğinizle birlik ve beraberlikle artık pop up reklamlarını kaldıralım...

Sorularınızı forumda sorun...Gereksiz yere Ö.M atmayınız...
Mesaj03.03.2010, 15:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

iddiaediyorum yazmış:
odev-arsivleri yazmış:
Böyle imkanları hiçbir bedava site yada blog siteleri yapmıyor.Birçok imkanları bize tanıyor ve bunun yanında herhangi bir ücret almadan bu extraları bize sunuyor.Üstte reklam olmuş,pop-up olmuş ne olcak arkaşlar size bi zararı varmı hitinizmi düşüyor v.s,bilindiği gibi tüm dünya bu krizin içinde webme'ninde böyle bir krizle karşılaşması normal bir durum.Herşeyi kötü tarafından görmeden diğer iyi tarafından bakmayı bilelim...

Üste reklam koyması gayet normal.
Tabii ki hizmetinin karşılığını alacak ama popup çok abartılı.
Popup reklamlar ziyaretçiyi kaçırıyor.

katılıyorum ziyaretçi kaçıyor reklam küçük yapalım ama reklam yerini sayaçın olduğu yere koaylım daha iyi olur