Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj27.04.2009, 22:49 (UTC)    
Mesaj konusu: Arama Motorları Kaydı ve Pr Değeri Problemi Lütfen Yardım

Bi arkadaş ilgilenirse sevinirim. Öncelikle konu varsa özür dilerim fazladan konu açtığım için fakat baktım ama bulamadım. Belkide yeteri kadar aramamışımdır eğer varsa. Sitem google da kayıtlı ama 12 nisandaki hali var google site adımı yazdığımda görebiliyorum ama 12 nisandaki halini. Sitemin güncellenmesi için ne yapmalıyım ?
Bir de sitem sürekli güncel, link konusunda da pr değeri yüksek sitelerin toplistine kayıt olup onların bannerlarını ana sayfamda yayınlıyorum karşılıklı ziyaretçi de geliyo fakat pr değerimi arttıramıyorum. Bu konularda pek bilgili değilim yardım edermisiniz. Günlerdir pr değeri nasıl artar diye arıyorum her yolu denemeye çalıştım ama kaçırdığım bişe var sanırım ne yapmalıyım ?
Bu 2 konuda yardımcı olursanız çok sevinirim Smile
Mesaj27.04.2009, 23:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

bu olay seo'dur ki benim üzerinde bi aralar çok durduğum bir meseledir. Idea
herneyse.
mesela sitene günlük yeni içerik ekliyorsun ama google hala siteni 1 ay önceki hali ile tanımakta.Benim de başıma gelmeyen bişey değil ama çözümsüz bişey de değil.Öncelikle toplistlerin pr değeri ve ziyaretçi sayısı olayında o kadar büyük bi payı olduğunu zannetmiyorum.Sitenin içeriğiyle benzerlik gösteren mesela benzer içerikli tr.gg siteleri ile text link takas yapın.Yani banner değil sadece sitenin içeriğini tanımlayıcı belli başlı kelimelere yer verdiğin bir text link.Google, bu text olayına çok dikkat eder.Sitenin ana menüsü de resimlerle yapmak yerine text kökenli yapmak her zaman çok faydalı olmuştur.Her yeni sayfaya <h1> kodu ile başlık koyarsan bu da faydalıdır.
Aslında çok fazla şey var.
sırf bunları yazdığım bi sitem var hatta xD

Mesaj27.04.2009, 23:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

Peki ya google daki kaydımı nasıl güncelleyebilirim ?
ve verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Sitemi bu yönde geliştiricem Smile
Mesaj28.04.2009, 07:17 (UTC)    
Mesaj konusu:

muzuner yazmış:
Peki ya google daki kaydımı nasıl güncelleyebilirim ?
ve verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Sitemi bu yönde geliştiricem Smile

Google'ye Üye Olup Site Araçlarını Kullanarak Kaydını Güncelleyebilirsin.
Önceki mesajları göster: