Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj17.06.2009, 17:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

kodogreniyorum yazmış:
Peki her ülke için ayrı sitemi açılacak??
Ortak bir site açılırsa bunu yürütmek zor olur.Aynı siteyi bir kaç farklı dilde kullandırmak yani.

Bu arada yarışmaya italya filan dahil ama italyanca bilen kişi var mı?

tek bir site üzerinden olacak site farklı dillere çevrilecek
Mesaj17.06.2009, 17:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

kodogreniyorum yazmış:
Peki her ülke için ayrı sitemi açılacak??
Ortak bir site açılırsa bunu yürütmek zor olur.Aynı siteyi bir kaç farklı dilde kullandırmak yani.

Bu arada yarışmaya italya filan dahil ama italyanca bilen kişi var mı?

her ülke için ayrı site açmak daha zor yürütmek demektir..
tek ste üzerinden farklı lisanlar kullanarak yapacağız..
italyanca falan bilmeye gerek yok..
google amca bize translate hizmeti sunuyor zaten Razz
Mesaj17.06.2009, 18:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

Translate'in iyi bir çözüm olacağını sanmıyorum. Hiç güzel sonuçlar alınamıyor.Bana kalırsa hostlu bir sitede dil seçenekli bir site yapmak daha iyi olur.En azından Google'ın çeviri yanlışlıklarını düzelterek daha iyi anlaşılmasını sağlayabiliriz.Böyle bir olay olacaksa dil çok önemli diye düşünüyorum

"Ben kendi dilimi yapayım da kalan diller de Google'la yetinsin diyorlar" gibi bir düşünce girebilir diğer ülkelerin aklına.Katılımda azalma olacağını düşünüyorum.
Mesaj17.06.2009, 18:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilgiweb yazmış:
Translate'in iyi bir çözüm olacağını sanmıyorum. Hiç güzel sonuçlar alınamıyor.Bana kalırsa hostlu bir sitede dil seçenekli bir site yapmak daha iyi olur.En azından Google'ın çeviri yanlışlıklarını düzelterek daha iyi anlaşılmasını sağlayabiliriz.Böyle bir olay olacaksa dil çok önemli diye düşünüyorum

"Ben kendi dilimi yapayım da kalan diller de Google'la yetinsin diyorlar" gibi bir düşünce girebilir diğer ülkelerin aklına.Katılımda azalma olacağını düşünüyorum.

sistem bedava siteler arasında olacak..Bu projede çıkar amacım olmadığı için hosta verecek paramda yok..
translate bizim için iyi bir çözüm olacak..Site baştan sona yazılarla dolu değil.
Mesaj17.06.2009, 18:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

Zaten ben de ücretli host kullanalım demiyorum ki, byethost güvenilir ve kaliteli bir yer. Oradan bir host almamız yeterli olur. 404 sayfalarını ayarlayıp co.cc domain alırsak ücretsiz olduğu anlaşılmaz. (Bu arada co.cc ücretli domaiin de satıyor)
Mesaj17.06.2009, 18:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilgiweb yazmış:
Zaten ben de ücretli host kullanalım demiyorum ki, byethost güvenilir ve kaliteli bir yer. Oradan bir host almamız yeterli olur. 404 sayfalarını ayarlayıp co.cc domain alırsak ücretsiz olduğu anlaşılmaz. (Bu arada co.cc ücretli domaiin de satıyor)

yapacağım sistem için öncelikle diğer ülkelerden bikaç temsilciyle görüşüyorum..Yani sitedeki yazıları onlara çevirtmek zor olmaz.Sonuçta bizler çok profesyonel insanlar değiliz bu tür konularda..yani derdimizi anlatabiliriz Razz
Mesaj17.06.2009, 19:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sen bilirsin ne diyeyim Very Happy

Banner yapacaksak yazdığın sloganları yazmamız doğru olmaz. Onun için bir isim söyle ki ... Adayı şeklinde bannerlar yapalım.Bu arada 4 ülke mi olacak sadece?
Mesaj17.06.2009, 19:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilgiweb yazmış:
Sen bilirsin ne diyeyim Very Happy

Banner yapacaksak yazdığın sloganları yazmamız doğru olmaz. Onun için bir isim söyle ki ... Adayı şeklinde bannerlar yapalım.Bu arada 4 ülke mi olacak sadece?

Ülke sayısı irtibata geçtikten sonra kesinleşir..
Banner için biraz daha bekleyelim çok aceleye getirirsek başarısız oluruz...
Site isminide açıklamayacağım hemen Razz
Tasarım hakkında bilgi verebilirim...
Mesaj17.06.2009, 19:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çok nazlı çıktın Razz (yanlış anlama)

Tasarım içeriğe bağlı olarak gitmeli onun için tam bölüm belirlemeden tasarım yapmak doğru olmaz bana kalırsa.

Neyse ben biraz susayım. Razz
Mesaj17.06.2009, 19:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilgiweb yazmış:
Çok nazlı çıktın Razz (yanlış anlama)

Tasarım içeriğe bağlı olarak gitmeli onun için tam bölüm belirlemeden tasarım yapmak doğru olmaz bana kalırsa.

Neyse ben biraz susayım. Razz

Razz hayır konuşman gayet iyi fikir veriyorsun zaten...
tasarım içeriğe bağlı birşey olucak zaten...
şimdiye kadar yapıldığını sanmıyorum
büyük bir hassaslık içerisinde yapılacak.
biz nasıl Avrupa çapında apıyorsak bunu yansıtması gerekiyor...
Yarışmaya katılan ülkelerin önemli yerleri tasarıma yansıyacak..
Mesaj17.06.2009, 19:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu proje hoşuma gitti.Diyorum yarışmada almanya olduğu için homepage-baukasten'de Almanca lisanında bu konu açılsın onlarında proje karşı görüşlerini almış oluruz.
Mesaj17.06.2009, 20:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

Katılıyorum.Hem Almanya forumunda Türkler de var bir ara dolaşırken bir sürü Türk gördüm.Onlar da yardım ederler sanırım.
Mesaj17.06.2009, 20:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

bu konuyla ilgili zaten düşüncelerim var..
yarışma sistemini tam haliyle hazır hale getirdikten sonra oralarda zaten tanıtım yapılacak.

zaman bizim için çok önemli değil aslında önümüzde uzun bir zaman var.
bu proje olumlu sonuçlanmalı bu daha önemli.
Mesaj18.06.2009, 08:16 (UTC)    
Mesaj konusu: s.a

moderatorlerimizin de bu konuda gorusleri çok onemli
Tüm üyeler destekler ama iş yonetimde biter
İnş. yonetim kabul eder o zaman tr.gg daha iyi bi yere ulaşır eminim
Mesaj18.06.2009, 08:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

girafikte elimden geldiği kadar reklamda her türlü yanınızdayım Wink
Önceki mesajları göster: