Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj06.08.2009, 09:05 (UTC)    
Mesaj konusu: Dua İçin Rica

Bir şahıs, heyecan ve ıstırapla, İmam Sadık (a.s)ın huzuruna gelerek:
- Ne olursunuz efendim, Allah'a bana daha fazla rızık vermesi için dua da bulunun, çünkü çok yoksulum, dedi.
İmam:
-Hayır, asla dua edemem buyurdu.
-Niçin edemezsiniz efendim?
-Zira Allah bu iş için bir yol tayin etmiştir; rızk peşinden koşun ve onu elde edin diye de emir buyurmuştur. Halbuki sen evinde oturup, dua etmek suretiyle, rızkın senin peşinden gelmesini istiyorsun.

Ben Britney Spears'ın 1 numaralı Hayranıyım.Sizde hayranı olmak istiyorsanız Tıklayınız!..
Mesaj06.08.2009, 09:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

salemede peygamber efendimizden (s.a.v) mal mülk için dua etmesini istemişti peygamber efendimiz (s.a.v) her seferinde susmustu 3 kez efendimiz saleme için dua etmiş ve ALLAHU TEALA c.c. duasını kabul ederek salemeye koyun vermişti bu koyunlar giderek çoğaldı çoğaldıkçada saleme
namazlarını aksatmaya sohbetlerede boşlamış mal mülkten zaman bulamaz hale elıp sonunda helak olmuştur

emegğine sağlık Wink
Mesaj06.08.2009, 09:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

islamanahtari yazmış:
salemede peygamber efendimizden (s.a.v) mal mülk için dua etmesini istemişti peygamber efendimiz (s.a.v) her seferinde susmustu 3 kez efendimiz saleme için dua etmiş ve ALLAHU TEALA c.c. duasını kabul ederek salemeye koyun vermişti bu koyunlar giderek çoğaldı çoğaldıkçada saleme
namazlarını aksatmaya sohbetlerede boşlamış mal mülkten zaman bulamaz hale elıp sonunda helak olmuştur

emegğine sağlık Wink

yorumun için teşekkeürler Wink

Ben Britney Spears'ın 1 numaralı Hayranıyım.Sizde hayranı olmak istiyorsanız Tıklayınız!..
Önceki mesajları göster: