Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj11.08.2009, 14:30 (UTC)    
Mesaj konusu: Css Tema Yapma

ya ben kendi css tasarımımı yapmak istiyorum ama yapamıyorum .
bende ps4 war .
nassıl tema yapılır .(görüntü kaydeticisi ile kaydedilmiş olsun)

hanqi prgram kullandığınızıda yassanız iyi olur......
Mesaj11.08.2009, 22:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

ps4 grafikler için.
css tema yapmak kodlama işidir.
css kodlarını araştırman gerek.
w3schools, fatihhayrioglu gibi kaynakları önerebilirim.
css kodunun mantıklı olabilmesi için haliyle html'i de bilmen gerekir yine w3schools yardımcı olbilir bu konuda büyük ölçüde.
css tema yapmak temelde html'i kodlamak sonra uzaktaki bir css dosyasıyla veya aynı sayfadaki css kodlarıyla html'i etkileyerek istediğin şekillere sokmak demek.
tabi ps4'ü yine herşey tamam olunca veya artık hangi aşamada olur bilmiyorum ama grafikler için kullanabilirsin.
ayrıca sanırım photoshop'dan tasarımı grafik şeklinde yapıp dilimlere ayırmak gibi şeyler var ama benim tarzım değil pek önermiyorum o yüzden x))
sitede herşeyin grafik olması iki şeyi gösterir bence:
1) sitenin sahibi kodlamadan anlamıyodur.
2) o sitenin ilerde seo anlamında başarı göstermesi ihtimali biraz düşüktür.

Mesaj11.08.2009, 22:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

unutmuşum:
css tema yapmak için kodları yazarken adobe dreamweaver ( tam olarak yazılışını bilmiyorum xD ) veya ms frontpage kullanılabilir ama yanılmıyosam bu ikisi de html işaretlerken yardım ediyo ve css konusunda en zından ben frontpage'den yardım görememiştim (eskiden kullanırdım)
ben not defteri kullanıyorum ne zamandır. özellikle manyak bir bilgisayarcının elinden geçtikten sonra bilgisayarıma notepad2 yüklenmiş ki bu da bildiğimiz basit not defteri arayüzüne eklenmiş daha fazla kullanışlı özelliği ve kodlama/işaretlemede yardımı var. (artık bunu kullanıyorum)
zaten editör kullanılacaksa da not defterinden de yazılacak kadar bilinmeli yani kod bana kalırsa.

Mesaj11.08.2009, 23:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

tskler
Önceki mesajları göster: