Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj06.09.2009, 10:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

Konya'nın orta sıraların bile gerisinde olması açıkcası şaşırtıyor merkezinin 1 milyona yakın nüfusu olan konyanın neden bu sıralamalarda geri kaldığını açıkcası merak etmediğim değil

Beni en çok şaşaırtan il ise Eskişehir oldu 25.ci sıralarda tahmin ettiğim eskişehir 2. olmuş.

Ağrının da sonuncu olmasına anlama veremed,im Ağrı belkide doğunun en gelişmiş illeri arasında hakkariden ığdırdan şırnaktan ardahandan bile gelişmişliği var ama son sırada yer almasına anlam veremedim

birinci sırayı istanbul alır diye düşünüyordum ancak başkent kapmış Mr. Green

son olarak bana göre beni şaşırtan il eskişehir oldu.Sizce hangi il sıralamada sizi şaşıttı ve neden?
Mesaj06.09.2009, 11:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

En çok İzmir'de yaşamak isterdim. Doğduğum yer orası ama sadece doğduğum yer. Smile Balıkesir'de fena yer değil, güzel yerleri var.
Manisa'ya hiç gelmiyelim istiyorsanız son 5 senedir berbat bir şehir. Doğudan gelen insanlar dahada berbatlaştırmakta. 3 senedir Balıkesir'de yaşıyorum Manisa'ya hep maçlara giderim bir tane değişiklik görmedim şu 3 sene içerisinde. Manisa'da yaşarken evden sokağa çıkmaktan korkuyordum. Doğulu çocukları büyüğü, küçüğü gelir önünü keser. Neyse daha çok şey var öyle o konulara girmiyelimde berbat bir şehir olma yolunda.. Düzeltilme çabalarıda verilmiyor, sırasıda uygun bence.
İstanbul'da yaşamak isterdim, nedense İstanbul'a gittiğimde içim bir değişik oluyor. Bilmiyorum sizede oluyor mu.. Çok ilginç bir şehir gerçekten.
Ankara'da yaşamak isterdim 3'üncü sırada olarak.. Her hafta 2 kere maça giderdim. Ankaragücü, Ankaraspor, Gençlerbirliği, Hacettepe.. 2'si deplasmanda oluyor, 2'si kendi evinde. Laughing Ama tabii favorim Ankaragücü.. Bide Ankara başkent olarak güzel bir şehir, yakışıyor.. Bakanlar, Cumhurbaşkanı, Başbakan, Milletvekilleri vb. cabası.. Smile
Bu aralar Kayseri'de keşke yaşasam diyorum Kadir Has Stad'ından dolayı. Kıskanmaya başladım.. Smile
Antalya'da da yaşamak isterdim.
En güzel yaşanıcak aslında yazlık yer. Çeşme, ayvalık, akçay, bodrum vb..
Doğudaki şehirlerde çok güzel.. Ama son zamanlarda çıkan olaylar etkilemekte.
Mesaj06.09.2009, 11:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bunun gerçeği yansıtına kesinlikle inanmıyorum son sırada
hep güneydoğu ileri var bunu yapanlar hayatlarında güneydoğuya
gelmemişki yaşanılırmı yaşanmazmı bilmiyorlar
öyle sağdan soldan duyduklarıyla yapmışlar
Batman Türkeyin en güzel ilerinden biri ancak son
sıralarda bu liste tam bir ayrımcılık görüyorum ve bunlara katılmıyorum gül gibi yaşayıp
gidiyoruz bi izmir veya antalyalıdan dahada iyi yaşadığımızdan eminim..
bunu yapanlar tek tek bütün hereyeri gezip sonra tekrar gözden geçirsinler..

Mesaj06.09.2009, 15:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

kod-adresi yazmış:
Bunun gerçeği yansıtına kesinlikle inanmıyorum son sırada
hep güneydoğu ileri var bunu yapanlar hayatlarında güneydoğuya
gelmemişki yaşanılırmı yaşanmazmı bilmiyorlar
öyle sağdan soldan duyduklarıyla yapmışlar
Batman Türkeyin en güzel ilerinden biri ancak son
sıralarda bu liste tam bir ayrımcılık görüyorum ve bunlara katılmıyorum gül gibi yaşayıp
gidiyoruz bi izmir veya antalyalıdan dahada iyi yaşadığımızdan eminim..
bunu yapanlar tek tek bütün hereyeri gezip sonra tekrar gözden geçirsinler..

eğer yapılan araştırmayı beğenmiyorsan beğenmiyorum de olayı abartma işi kürt milliyetçiliğine vurma.
Batman güzel yer diyorsun son sıralarda diyorsun
Konya batmanın 5 katı yer o da son sıralar da anlamadan yorum yapma beğenmiyorsan eleştirini güzelce yap ayrımcılık yaparak değil.

Adamların güneydoğuya gitmediklerini bilmeden mübarek gün yalanlama.Burası 81 iliyle türkiye cumhutriyeti kalkıpta biz izmirden antalyadan daha iyi yaşıyoruz deme hakkına sahip değilsin bu sonuçta özel bir firmanın yapmış olduğu araştırma herkez istediği yerde yaşama lüksüne sahiptir.Sen bunu değiştiremz yaşayanlara da daha iyiyiz sizden dşyemessin Wink

Gözlemlediğim de nerede doğu kelimesi geçse hemen işi kürt milliyetiliğine vuruyorsun.Hangi konuyu kürt milleyetiliğine vursan konu tartışma ortamına dönüyor

BURASI TÜRKİYE CUMHURİYETİ BURADA 81 İL VAR HEPSİ DE TÜRKİYE CUMHURİYETİ SINIRLARI İÇERİSİNDE VE TC KİMLİĞİNİ TAŞIYAN İNSANLARDAN OLUŞYOR.KÜRT,TÜRRK,LAZ,ÇERKEZ KİM OLURSA OLSUN TC KİMLİĞİ BULUNANA RESMİ İŞLERİNİ TC KİMLİK İLE YAPAN HERKES TÜRKİ,YE CUMHURİYETİ VATANDAŞIDIR.BU BÖYLE KALACAK Wink
Mesaj06.09.2009, 15:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

ohaaa bursa kaçıncı sırada ya öle =)
Mesaj06.09.2009, 21:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

Vay Ankara'ma Bak Be Almış Başını Gidiyo Smile