Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj19.09.2009, 18:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ya bunlar İceblue Tasarım Kullanmış Bes Belli xD
Mesaj19.09.2009, 19:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

styletype yazmış:
byqraphix yazmış:
online-games1 yazmış:
bu sitelerin tasarımlarının aynısını yapıp sadece logoyu falan değiştirsek acaba bizde orda olurmuyduk...

Ozaman napcakmışız Very Happy Bunları aklımıza yazıp bu tasarımları kullanmıcakmışsız.. Very Happy Razz

ya alexa sırası tasarım ile alakalı değillllll!

Lan Açıklasana Millete Çok Bilmiş Mr. Green
Mesaj19.09.2009, 19:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

erselkisbet yazmış:
styletype yazmış:
byqraphix yazmış:
online-games1 yazmış:
bu sitelerin tasarımlarının aynısını yapıp sadece logoyu falan değiştirsek acaba bizde orda olurmuyduk...

Ozaman napcakmışız Very Happy Bunları aklımıza yazıp bu tasarımları kullanmıcakmışsız.. Very Happy Razz

Mr. Green
Mesaj19.09.2009, 20:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

online-games1 yazmış:
erselkisbet yazmış:
styletype yazmış:
byqraphix yazmış:
online-games1 yazmış:

Mr. Green

Ben acıklayabilir mıyım?O kadar sordum google amcaya bosuna vakıt harcamıs olmıyım Very Happy

Şeval deel,Şevval!
Mesaj19.09.2009, 20:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

sewalcee yazmış:
online-games1 yazmış:
erselkisbet yazmış:
styletype yazmış:
byqraphix yazmış:
online-games1 yazmış:

Mr. Green

Ben acıklayabilir mıyım?O kadar sordum google amcaya bosuna vakıt harcamıs olmıyım Very Happy
Anlat anlat Smile
Mesaj19.09.2009, 20:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

kaidem yazmış:
sewalcee yazmış:
online-games1 yazmış:
erselkisbet yazmış:
styletype yazmış:
byqraphix yazmış:
online-games1 yazmış:

Mr. Green

Anlat anlat Smile

Hepsını tek tek elımle yazdım.Copy-Paste yabmadım.

Alexa.com tarafından (ki bu alexa amazon.com'un bir yan kuruluşudur) sunulan, sitelerin ziyaret sıklığına göre tanımlanan bir sıralama sistemidir. Algoritması hiç Google'ınki gibi uzun formüllerle değildir. Gayet basit olan bu sistem, sitelerin Alexa Toolbar kullanan kişilerce ziyaretlerini kaydeder. Bu kayıtları 3 aylık periyotlarla saklar ve sürekli yeniler. Her zaman son 3 aylık verilerinizi baz alır ve sıralamanızı buna göre ayarlar.

Biraz açarsak trafik siteye girişler ve sayfa görüntülenmesi olarak 2'ye ayrılıyor. "Reach" (Traffic Rank bölümünde) olarak gözüken bölümde kaç Alexa kullanıcısının bir günde siteyi ziyaret ettiğini gösteriliyor. "Page View" olarak gösterilen bölüm ise adından da anlaşıldığı gibi site içerisinde toplam olarak gezilen sayfa adedi. Alexa her kullanıcıyı aynı gün içinde bir sayfayı 10 kere de ziyaret etse tek olarak sayıyor.

Sıralama işleminde ilk adım sitenin günlük toplam ziyaretçi sayısı ile toplam sayfa gösterimini hesaplamaktır. Alexa sıralaması bu iki verinin geometrik ilişkilerine göre 3 aylık ortalama değere göre oluşturulur.

Alexa Sıralaması Nasıl Çalışır?

Yapmamız gerekenler çok basit. Tek yapmanız gereken Alexa.com'a girip Alexa Toolbarı indirip yüklemeniz. Toolbar ile birlikte (kişisel tercihim toolbarı firefox unuza eklenti olarak yüklemeniz) bir çok özellik geliyor. Ama genel olarak Alexa sıralamasını gösteren bir bölümden ibaret diyebiliriz. Alexa toolbar sadece size sitelerin bilgilerini görmez. Birçok da veri toplar. Ürkütücü veriler olmasa da ziyaret ettiğiniz siteler isim veya makine gözetmeden ana serverda veri olarak depolanır. Tüm analiz burda toplanan veriler üzerinden döner.

Unutmamanız gereken ne kadar ufak bir Alexa Sıralamanız (Alexa Rank) varsa siteniz o kadar çok ziyaret ediliyor (yada ediliyor gibi gözüküyor) diyebiliriz.

Iste bu.Abarttıgınız sey Very Happy

Şeval deel,Şevval!
Mesaj19.09.2009, 20:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

sewalcee yazmış:
kaidem yazmış:
sewalcee yazmış:
online-games1 yazmış:
erselkisbet yazmış:
styletype yazmış:
byqraphix yazmış:
online-games1 yazmış:

Mr. Green

Anlat anlat Smile

Hepsını tek tek elımle yazdım.Copy-Paste yabmadım.

Alexa.com tarafından (ki bu alexa amazon.com'un bir yan kuruluşudur) sunulan, sitelerin ziyaret sıklığına göre tanımlanan bir sıralama sistemidir. Algoritması hiç Google'ınki gibi uzun formüllerle değildir. Gayet basit olan bu sistem, sitelerin Alexa Toolbar kullanan kişilerce ziyaretlerini kaydeder. Bu kayıtları 3 aylık periyotlarla saklar ve sürekli yeniler. Her zaman son 3 aylık verilerinizi baz alır ve sıralamanızı buna göre ayarlar.

Biraz açarsak trafik siteye girişler ve sayfa görüntülenmesi olarak 2'ye ayrılıyor. "Reach" (Traffic Rank bölümünde) olarak gözüken bölümde kaç Alexa kullanıcısının bir günde siteyi ziyaret ettiğini gösteriliyor. "Page View" olarak gösterilen bölüm ise adından da anlaşıldığı gibi site içerisinde toplam olarak gezilen sayfa adedi. Alexa her kullanıcıyı aynı gün içinde bir sayfayı 10 kere de ziyaret etse tek olarak sayıyor.

Sıralama işleminde ilk adım sitenin günlük toplam ziyaretçi sayısı ile toplam sayfa gösterimini hesaplamaktır. Alexa sıralaması bu iki verinin geometrik ilişkilerine göre 3 aylık ortalama değere göre oluşturulur.

Alexa Sıralaması Nasıl Çalışır?

Yapmamız gerekenler çok basit. Tek yapmanız gereken Alexa.com'a girip Alexa Toolbarı indirip yüklemeniz. Toolbar ile birlikte (kişisel tercihim toolbarı firefox unuza eklenti olarak yüklemeniz) bir çok özellik geliyor. Ama genel olarak Alexa sıralamasını gösteren bir bölümden ibaret diyebiliriz. Alexa toolbar sadece size sitelerin bilgilerini görmez. Birçok da veri toplar. Ürkütücü veriler olmasa da ziyaret ettiğiniz siteler isim veya makine gözetmeden ana serverda veri olarak depolanır. Tüm analiz burda toplanan veriler üzerinden döner.

Unutmamanız gereken ne kadar ufak bir Alexa Sıralamanız (Alexa Rank) varsa siteniz o kadar çok ziyaret ediliyor (yada ediliyor gibi gözüküyor) diyebiliriz.

Iste bu.Abarttıgınız sey Very Happy

Afferin kız iyi çalışmıssın helalll Smile))
Mesaj19.09.2009, 20:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

desingxxkod yazmış:
Bende Az Daha Çabalayıp Önce Pr 5 Sonrada .Con lu Sitelerden Reklam Alacagım..

Bütün Siteler Peşimde Koşacak Smile

Laughing Laughing siteleri peşinden koşurmadan önce forum imzanı belirtilen kurallara uygun hale getitrirsen iyi olacak aksi takdirde banı yiyeceksin Wink
Mesaj20.09.2009, 15:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

sanal-reklamforumda yazmış:
desingxxkod yazmış:

Laughing Laughing siteleri peşinden koşurmadan önce forum imzanı belirtilen kurallara uygun hale getitrirsen iyi olacak aksi takdirde banı yiyeceksin Wink

Ben Ban Yemeye Alıştım Mr. Green
Mesaj20.09.2009, 21:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

erselkisbet yazmış:
styletype yazmış:
byqraphix yazmış:
online-games1 yazmış:

senin gibi aptallara açıklamaya deymez....Sen önce insanca konuşmayı öğren Wink sonra site yap.Çok bilmiş değilim ama senden bilgili olduğum kesin çünkü cahil değilim
Mesaj20.09.2009, 23:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

styletype yazmış:
erselkisbet yazmış:
styletype yazmış:
byqraphix yazmış:
online-games1 yazmış:

senin gibi aptallara açıklamaya deymez....Sen önce insanca konuşmayı öğren Wink sonra site yap.Çok bilmiş değilim ama senden bilgili olduğum kesin çünkü cahil değilim

hakaret etmeden forum kuırallarına uyarak yanıt vermeyi dene bakalım o zaman bilgin ne kadarmış Wink hakaret etmeyi marifet bilip ardında da bilgiliyim diye övünüyorsun hakaret ile bir yere varılamayacağını hakaret etmenin basit bir şey olduğunu bilemeyecek kadar acizsen işte o zaman hiç bir şey bilmiyorsundur.

ki bana göre de öyle bilgiliyim diyerek hakaret eden birinden ne tür bilgiler beklenebilir ki Question
Mesaj20.09.2009, 23:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

desingxxkod yazmış:
sanal-reklamforumda yazmış:
desingxxkod yazmış:

Ben Ban Yemeye Alıştım Mr. Green

saçma saçma artistik taslayan içerikli mesajlar yazamaya son evrip forum imzanı düzeltmessen modlar bilgilendirilecek süresiz ban yediğindse ban yemeye yerli alışırsın artık Wink
Önceki mesajları göster: