Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj01.11.2009, 12:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

tekfurdag yazmış:
iceblueking yazmış:
Arkadaşım Balık değerli bir vitamin kaynağı ve Omega-Üç açısından çok zengin. Omega-Üç yağı, kanın pıhtılaşmasını önlediği gibi, kalp atışlarını düzene sokuyor ve enfeksiyon riskini azaltıyor. Bütün bunlar da kalp krizi tehlikesini azaltırken, beynin daha iyi çalışmasını sağlıyor. Wink

bunları açık açık söler misin bana? kendin mi yazdın? yoksa başka bir yerden mi aldın? bide çok biliyormuş gibi yazdıklarının sonuna '' Wink '' koyuyorsun?

İnternette Daha Önce Okumuştum.
Tamamı Aklımda Kaldı.
Derstede İnternette Alınan Bazı Yazıları Hoca Bana Okutturuyordu.
Böylelikle Hepsi Aklımda Kalıyo Wink

En Uyuz Olduğum Şey Yaptığım Şeylere Karışılması Wink Yapınca Yaparım Yapmam Ne Karışıyon Ya Al Sana İNAT Gene Yapıyım Wink Wink Oldumu Wink
Mesaj01.11.2009, 12:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

Domuz gribi aşısı olmalı mı?

Domuz gribi aşısı hakkında birçok söylenti dolaşırken insanlar aşının koruyuculuğu konusunda endişeli.

Domuz gribi aşısı hakkındaki soruları International Hospital-Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Hande Aygün ile görüştük. Aygün, "Öncelikli olarak riskli grupların aşılanmasında fayda var. Riskli gruplar ise uzun süreli kronik hastalığı olanlar, 65 yaş üzerindekiler, sağlık çalışanları, bağışıklık sistemi zayıflamış kişiler (kanser hastaları, steroid kullananlar, vs) ve küçük çocuklardır. Tabi sık sık yurtdışı seyahati olan kişilerin de aşı yaptırmalarında fayda var" diyor.

Aşı yaptırmadan da korunabilirsiniz

Dr. Hande Aygün aşı yaptırmayanlar hakkında "Fakat kişi aşı yaptırmadıysa bile kendini bu hastalıktan koruması mümkün. Aslında basit korunma yolları ile tüm grip viruslarından kendimizi koruyabiliriz. Bu tür viruslar kişiye damlacık yolu ile bulaşır. Yani kişinin öksürük, aksırık ve burun salgıları ile etrafa yayılır. O halde bu tür öksüren-aksıran hasta kişilere çok yaklaşmamak, yaklaşmamız gereken durumlarda maske takmak, ellerimizi de sık sık yıkamak oldukça önemli. Virus cansız yüzeylerde canlılığını sürdürebildiğinden dolayı sık sık ellerin su ve sabun ile yıkanması, bunların temin edilemediği durumlarda yanımızda bir el antiseptiği bulundurmak çoğu zaman yeterli olacaktır. Bunların hiçbirini yapamıyorsak bile bu kış dönemlerinde ellerimizi ağzımız, burnumuz ve gözlerimizden uzak tutmamız ve insanlarla öpüşmememiz oldukça önemli. Ayrıca şu geçiş dönemlerinde, havaların soğumaya ve grip hastalıklarının arttmaya başladığı şu vakitlerde kişilerin bol C vitamini almaları ve vücut dirençlerini de güçlendirmeleri gerekmektedir" diyor.

Aşının yan etkileri var mı?

Domuz gribi aşısı hakkındaki sorulara "Evet bunlar yeni aşılar ve mutlaka yan etkileri olucaktır. Fakat yapılan tüm aşıların ve mevcut ilaçların da kabul edilebilir düzeylerde yan etkileri vardır. Bu nedenle de fayda göreceğimiz hasta gruplarına yani riskli gruplara aşı yapılmasında fayda vardır. Ülkemize gelecek olan aşı da Avrupa Birliği Komisyonundan onay almış, ruhsatlı bir aşı olacağından dolayı beklenilenin dışında bir yan etki ile karşılaşılacağını düşünmüyorum" d,yerek cevap verdi.

Mesaj01.11.2009, 12:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

''Tamamı Aklımda Kaldı. '' acayip zekisin kardeşim sen özür dilerim Smile
http://www.bodyforumtr.com/vbforum/ton-bal-ve-y-ksek-t22392.html?s=097f62effa49f62147f0183664ff8b2d&t=22392 buraya göz at Smile neyse artık cevap yazmıyorum.
Mesaj01.11.2009, 12:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

tekfurdag yazmış:
http://www.bodyforumtr.com/vbforum/ton-bal-ve-y-ksek-t22392.html?s=097f62effa49f62147f0183664ff8b2d&t=22392 buraya göz at Smile neyse artık cevap yazmıyorum.

Sen Neden Benim Yazamadığımı Sanıyosun Ki.
Daha Önceden Araştırıp Okuduğum Bilgileri Bana Kaynak Göstererek Ordan Alıyo Diyosun.

Bu Bilgiler Bizim Okumamaız İçin Yazılmamış Mı.
Okumakda SUÇ Ya Tamam Senin Seviyene Düşemem. Wink

Mesaj01.11.2009, 13:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

iceblueking yazmış:
tekfurdag yazmış:

Daha Önceden Araştırıp Okuduğum Bilgileri Bana Kaynak Göstererek Ordan Alıyo Diyosun.

Konuştukça batıyorsun. ben sana okuma mı diyorum? sana sordum bunu sen mi yazdın diye. sende internette okudum tamamı aklımda kaldı diyorsun Smile maşallah o kadar zekisin ki tüm paragraf noktasına kadar aklında kalmış...Ayrıca sen kimsin ki, seviyene düşemem filan? seviyesi olmayan birini başkasının seviyesine inmesi mümkün değil zaten :S
Mesaj01.11.2009, 13:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

tekfurdag yazmış:
iceblueking yazmış:
tekfurdag yazmış:

Konuştukça batıyorsun. ben sana okuma mı diyorum? sana sordum bunu sen mi yazdın diye. sende internette okudum tamamı aklımda kaldı diyorsun Smile maşallah o kadar zekisin ki tüm paragraf noktasına kadar aklında kalmış...Ayrıca sen kimsin ki, seviyene düşemem filan? seviyesi olmayan birini başkasının seviyesine inmesi mümkün değil zaten :S

Yazmıcam Deyip Duruyon Yazıyon Yürü Git İşine Ya