Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj24.11.2009, 03:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

antispamteam@

eyvAllah dostum,
sende susuyon susuyon bi geldinmi´de harbi konularla geliyorsun :p

Allahin sevgisi merhameti herkesin üzerinde olsun

tekrar böyle bir baslik actigin icin tesekkürler yeni gelen jenerasyon belki söyledigin cogu seyleri bilmiyordu bildiklerimizi genclerimize ögretelimki gelecegimiz kurtulsun..
Dalga geçerim ama kırmam. Ciddiye alırım ama takmam. Çevremde birçok arkadaşım olabilir ama hepsini dostum yapmam, Biz ışıklı cɑddelerin züppe çocuklɑrı değil! Biz ıssız sokɑklɑrın delikɑnlı yürekleriyiz!!! CW
Mesaj24.11.2009, 16:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

10-15 kişi toplanıp arabaları taşlayın Smile)
Mesaj25.11.2009, 15:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

byqraphix yazmış:
Bu ve bunun gibi önemli ve anlamlı konular herzaman yukarılarda kalmalı diyerek tekrar bir paylaşımda bulunmak istiyorum..
LAİKLİK
İlk Melis'te bir gün laiklik söz konusu oluyordu. Gazi Mustafa Kemal Paşa o gün Meclis'e başkanlık ediyordu. Meclis'in tanınmış din alimlerinden bir vatandaş kürsüye geldi. Alaycı bir tavırla:
- Arkadaşlar, bir laikliktir gidiyor. Affedersiniz, ben bu laikliğin manasını anlamıyorum.
Diye söze başlarken riyaset makamında bulunan Mustafa Kemal Paşa dayanamamış, oturduğu yerden eline kürsüye vurarak:
- Adam olmak demektir hocam, adam olmak!
Diye hoca efendinin sualini cevaplandırmıştır.

zamanım fazla olmadığından ekleyemiyorum bende zaman buldukça devam edeceğim..
evet güzel bir anı yine adam olmak..
teşekkürler dostum...

ua1905ua yazmış:
antispamteam@
eyvAllah dostum,
sende susuyon susuyon bi geldinmi´de harbi konularla geliyorsun :p
Allahin sevgisi merhameti herkesin üzerinde olsun
tekrar böyle bir baslik actigin icin tesekkürler yeni gelen jenerasyon belki söyledigin cogu seyleri bilmiyordu bildiklerimizi genclerimize ögretelimki gelecegimiz kurtulsun..

teşekkür ederim dostum yorumun için..
evet bilmiyorlar daha doğrusu bilmelerine engel olunuyor..
başta yozlaşma olmak üzere sorunların temeli bu aslında..

kod-adresi yazmış:
10-15 kişi toplanıp arabaları taşlayın Smile)

neden?
siz vatanınızı severken araba mı taşlıyorsunuz?
bir an önce bir psikologa danışmanızı tavsiye ederim..
Wink
Mesaj25.11.2009, 16:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

antispamteam yazmış:
byqraphix yazmış:
Bu ve bunun gibi önemli ve anlamlı konular herzaman yukarılarda kalmalı diyerek tekrar bir paylaşımda bulunmak istiyorum..
LAİKLİK
İlk Melis'te bir gün laiklik söz konusu oluyordu. Gazi Mustafa Kemal Paşa o gün Meclis'e başkanlık ediyordu. Meclis'in tanınmış din alimlerinden bir vatandaş kürsüye geldi. Alaycı bir tavırla:
- Arkadaşlar, bir laikliktir gidiyor. Affedersiniz, ben bu laikliğin manasını anlamıyorum.
Diye söze başlarken riyaset makamında bulunan Mustafa Kemal Paşa dayanamamış, oturduğu yerden eline kürsüye vurarak:
- Adam olmak demektir hocam, adam olmak!
Diye hoca efendinin sualini cevaplandırmıştır.

[b]zamanım fazla olmadığından ekleyemiyorum bende zaman buldukça devam edeceğim..
evet güzel bir anı yine adam olmak..
teşekkürler dostum...

Bende elimden geldiğince ve zaman buldukça bakınıyorum foruma..bu konun ayakta kalması için elimden geleni yapacağım dostum...

Elimden gelenin en iyisini yapacağım Wink

Ve Bi Paylaşım Daha ;

Atatürk’ün Türk köylüsüne verdiği değer mutlaka okuyun

Atatürk'ün Yaveri anlatıyor,,
Keyifle ve duygulanarak okuyacaksınız...

Gazi, çiftliğinde dolaşıp hava alırken oldukça yaşlı bir kadına rastladı.
Atatürk attan inerek bu ihtiyar kadının yanına sokuldu.

- Merhaba nine.
Kadın Ata'nın yüzüne bakarak hafif bir sesle;

- Merhaba dedi.
- Nereden gelip nereye gidiyorsun?
Kadın şöyle bir duralayıp;

- Neden sordun ki, dedi. Buraların saabisi misin? Yoksa bekçisi mi?
Paşa gülümsedi.

- Ne sahibiyim ne de bekçisiyim nine. Bu topraklar Türk milletinin malıdır. Buranın bekçisi de Türk milletinin kendisidir. Şimdi nereden gelip nereye gittiğini söyleyecek misin?
Kadın başını salladı.

- Tabii söyleyeceğim, ben Sincan'ın köylerindenim bey, otun güç bittiği, atın geç yetişdiği, kavruk köylerinden birindeyim. Bizim muhtar bana bilet aldı trene bindirdi, kodum Angara'ya geldim.

- Muhtar niçin Ankara'ya gönderdi seni?
- Gazi Paşamızı görmem için. Başını pek ağrıttım da... Benim iki oğlum gâvur
harbinde şehit düştü. Memleketi gâvurdan gurtaran kişiyi bir kez görmeden ölmeyim diye hep dua ettim durdum. Rüyalarıma girdi Gazi Paşa. Bende gün demeyip muhtara anlatinca, o da bana bilet aliverip saldi Angaraya, giceleyin geldimdi. Yolu neyi de bilemediğimden işte agsamdan belli böyle kendimi ordan
oraya vurup duruyom bey.

- Senin Gazi Paşa'dan başka bir isteğin var mı?
Kadının birden yüzü sertleşti.

- Tövbe de bey, tövbe de! Daha ne isteyebilirim ki.. O bizim vatanımızı gurtardı. Bizi düşmanın elinden gurtardı. Şehitlerimizin mezarlarını onlara çiğnetmedi daha ne isteyebilirim ondan? Onun sayesinde şimdi istediğimiz gibi yaşiyoz. Sunun bunun gâvur dölünün köpeği olmaktan onun sayesinde kurtulmadık mı? Buralara bir defa yüzünü görmek, ona sağol paşam! Demek için düştüm. Onu görmeden ölürsem gözlerim açık gidecek. Sen efendi bir adama benziyon, bana bir yardım ediver de Gazi Paşayı bulacağım yeri deyiver.

Atatürk'ün gözleri dolu dolu olmuştu, çok duygulandığı her halinden belliydi. Bana dönerek;
- Görüyorsun ya Gökçen, işte bu bizim insanimizdir... Benim köylüm, benim vefalı Türk anamdır bu.

Attan indim. Yaşlı kadının elini tuttum anacığım dedim, sen gökte aradığını yerde buldun, rüyalarını süsleyen, seni buralara kadar koşturan Gazi Pasa yani Atatürk işte karsında duruyor.

Köylü kadın bu sözleri duyunca şaşkına döndü. Elindeki değneği yere fırlatıp
Atatürk'ün ellerine sarıldı. Görülecek bir manzaraydı bu. İkisi de ağlıyordu. İki Türk insanı biri kurtarıcı, biri kurtarılan, ana oğul gibi sarmaş dolaş ağlıyorlardı. Yaşlı kadın belki on defa öptü atanın ellerini. Ata da onun ellerini öptü. Sonra heybesinden küçük bir paket çıkarttı. Daha doğrusu beze sarılmış bir köy peyniri. Bunu Atatürk'e uzattı;

- Tek ineğimim sütünden kendi ellerimle yaptım Gazi Paşa, bunu sana hediye
getirdim. Seversen gene yapıp getiririm.
Paşa hemen orada bezi açıp peyniri yedi. Çok beğendiğini söyledi. Sonra birlikte köşke kadar gittik. Oradakilere şu emri verdi;

-'Bu anamızı alın burada iki gün konuk edin.
Sonra köyüne götürün. Giderken de kendisine üç inek verin benim armağanım olsun.'

Bu yazıyı okurken duygulanan veya ağlayanlar varsa, hala umut var demektir.. [/b]
Mesaj25.11.2009, 16:39 (UTC)    
Mesaj konusu: Oy

Süpersin kardeş...Bunu herkes okusunnn...
Mesaj26.11.2009, 15:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaşlar saçma sapan başlıklar değil bu konu güncel kalsın.. Wink Smile
Mesaj30.11.2009, 15:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

BU KONU GÜNCEL TUTULSUN..!

BÜTÜN KONULARDAN ÖNEMLİ KONU..

Ayrıntılı bilgi : http://byqraphix.tr.gg/3-.-Y%26%23305%3Bl-Etkinlikleri.htm
Mesaj30.11.2009, 15:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

byqraphix yazmış:

bu konu güncel tutulsun derken Question

bu forumda yıllardır o kadar konu açıldı ki...

hepsi kullanıcıların vrdiği değer yada değersizlik yüzünden çıktı gitti....
şimdi bu konunun güncel kalması için konu güncel tutulsun dşyerek komut vermektense konu hakkında daha genişletici daha yararlı mesajlar yazsan da en azından amacına biraz daha yakın olsan olmaz mı Question

konu güncel tutulsun yazmak ne demek Question

önemliymiş önemli olduğunu tüm forum hatta türk milleti biliyor ama kullanıcıların bu konu hakıında yapacakları yorum yoksa napsınlar Question

konu güncel kalsın diye konu sohbet alanına mı dönsün Question

çok ama çok gereksiz bir mesaj
Mesaj30.11.2009, 15:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilisimhatti yazmış:
byqraphix yazmış:

şimdi bu konunun güncel kalması için konu güncel tutulsun dşyerek komut vermektense konu hakkında daha genişletici daha yararlı mesajlar yazsan da en azından amacına biraz daha yakın olsan olmaz mı Question

önemliymiş önemli olduğunu tüm forum hatta türk milleti biliyor ama kullanıcıların bu konu hakıında yapacakları yorum yoksa napsınlar Question

Doğru Söylüyorsun Fakat Eskilere Bakmayı Bırakalım.Yeni Özel Konuları Güncel Tutmaya Çalışalım.. Wink
Mesaj30.11.2009, 15:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilisimhatti yazmış:
byqraphix yazmış:

Mesajın gerekliliğini yada gereksizliğini düşünerek yada tartışarak vakit geçirmek ne kadar yararlı? Wink

Kullanıcılar yorum yapmak yerine birşeyler araştırarak paylaşabilirler.

SPOR,HABER,BİLİŞİM,KÜLTÜR AMA ATANIN ANILMAMASI vs..vs.. mi önemli..? yoksa Spor,haber,bilişim,kültür ama atanın anılması vs..vs.. mı?

Bırak tartışmayalım ..Paylaşalım.. ;

En büyük Ata..En büyük Türk..ATATÜRK

Yugoslavya Kralı müteveffa Aleksandr, Balkan Atlantı'nın imzasını takip eden günlerde memleketimize gelmişti. Atatürk'le sohbeti sırasında, şahsına ve Türk Milleti'ne karşı duyduğu yakınlığı ve iyi hisleri ifade için dedi ki:

"- Cihan Harbini takip eden mütareke günlerinde, İtilaf devletleri Yunanistan'dan evvel Türkiye'yi işgali bana teklif etmişlerdi. Fakat hiç tereddüt etmeden bu teklifi reddettim, bunun üzerine Yunanlıları tercihe mecbur kaldılar."

Mustafa kemal muhatabının sözlerini sükunetle dinledi ve birden yerinden kalkıp, muhatabını şaşkınlık içinde bırakarak elini sıktı:

"-Size ve milletinize geçmiş olsun Ekselans..." dedi.
Ve anlatmak istedi ki, Türk topraklarına saldıran kim olursa olsun akibeti değişmeyecekti!

Daha sonra, kalb-i alakası uğruna taç ve tahtını terkederek, İngiltere Krallığı makamını terkedip Windsor Dük'ü olarak kalmayı tercih eden İngiltere Kralı 8. Edward da Atatürk'ün misafiri olmuştu. Neşeli bir akşam yemeğini takip eden sohbet sırasında, mevzu, Türk ordusunun savaş gücüne intikal etti. İngiliz hakikatçiliği ile, Mustafa Kemal'in ne eşşiz bir kumandan olduğunu bilen misafiri, Atatürk'e o tarihte bir milyonluk insan gücü olan Türk ordusunun iki milyonla harp sahnesine çıkmasının, dünya barışı için "Ne güvenilecek kuvvet..." olduğunu söyledi. Atatürk'ün "iki milyon"u "bir milyon" olarak nezaketle tashihini de şu hayranlık duygusuyla tamamladı:

"-Evet Atatürk... Bir milyon Türk ordusu, bir milyon da şahsen siz. Ben tahminimde hata etmedim."
Başkumandanlık yıllarını hatırlayan Gazi, atavik gururu dünyaca malum olan haşmetli misafirinin bu nazik esprisinden elbette çok mütehassis olmuştu. Fakat ona Türk ordusu ve bilhassa hayatında en sevdiği varlık olan Mehmetçik için daha aydınlık bir fikir vermek istedi:

"- Eğer, yurt ve dünya sulhu ve insanlık hürriyetleri için bir kuvvet dengesi olarak ihtiyaç olursa, bizim ordumuzun her ferdini bana layık gördüğünüz ölçü içinde ölçebilirsiniz."
Yani bir milyon kere bir milyonluk bir kuvvet... Milletinin kıymeti için böylecesine sonsuz güven sahibi idi.

"Bir Türk dünyaya bedeldir." , "Ne mutlu Türk'üm diyene!" hükümlerinde asla "politika" kokmaz. Bu daha çok milletinin aslında var olan hasletlerini devrin bilgi ve tekniği ile cihazlamak hasretini, kendisinden sonra geleceklere inandırmak duygusunun ifadesi idi.

Ayrıntılı bilgi : http://byqraphix.tr.gg/3-.-Y%26%23305%3Bl-Etkinlikleri.htm
Mesaj30.11.2009, 16:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

..........

bu sitenin kapatılabilmesi için yetkili anlayan kişilere sesleniyorum... bu site kaç senedir açık! Google buna göz yumuyor...!

@byqraphix : Site ismi farklı bir sisteme ait olduğu için burada gerekli bir işlem yapılamaz.Ancak emin olabilirsiniz ki gerekli işlemler için gerekli internet mercilerine başvurdum.

İyi Eğlenceler

En son bsliyiz tarafından 30.11.2009 16:07:33 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj30.11.2009, 16:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

bsliyiz yazmış:
..........

bu sitenin kapatılabilmesi için yetkili anlayan kişilere sesleniyorum... bu site kaç senedir açık! Google buna göz yumuyor...!

@byqraphix : Site ismi farklı bir sisteme ait olduğu için burada gerekli bir işlem yapılamaz.Ancak emin olabilirsiniz ki gerekli işlemler için gerekli internet mercilerine başvurdum.

İyi Eğlenceler

EVET Mad
Mesaj30.11.2009, 16:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

konuşması güzel de uygulamaya gelince herkes aynı. laiklik kavramını kaç kişi insan olarak kendi hayatına uyarladı sanki. demek istediğim farklı dinden insan görüldüğünde yapılan davranışlar yani. ayrıca devletimizin bu konuda eline su dökülmez zaten. doğar doğmaz müslüman oluyo herkes her nasılsa
Mesaj30.11.2009, 17:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

byqraphix yazmış:
bilisimhatti yazmış:
byqraphix yazmış:

Mesajın gerekliliğini yada gereksizliğini düşünerek yada tartışarak vakit geçirmek ne kadar yararlı? Wink

Kullanıcılar yorum yapmak yerine birşeyler araştırarak paylaşabilirler.

SPOR,HABER,BİLİŞİM,KÜLTÜR AMA ATANIN ANILMAMASI vs..vs.. mi önemli..? yoksa Spor,haber,bilişim,kültür ama atanın anılması vs..vs.. mı?

Bırak tartışmayalım ..Paylaşalım.. ;

En büyük Ata..En büyük Türk..ATATÜRK

Yugoslavya Kralı müteveffa Aleksandr, Balkan Atlantı'nın imzasını takip eden günlerde memleketimize gelmişti. Atatürk'le sohbeti sırasında, şahsına ve Türk Milleti'ne karşı duyduğu yakınlığı ve iyi hisleri ifade için dedi ki:

"- Cihan Harbini takip eden mütareke günlerinde, İtilaf devletleri Yunanistan'dan evvel Türkiye'yi işgali bana teklif etmişlerdi. Fakat hiç tereddüt etmeden bu teklifi reddettim, bunun üzerine Yunanlıları tercihe mecbur kaldılar."

Mustafa kemal muhatabının sözlerini sükunetle dinledi ve birden yerinden kalkıp, muhatabını şaşkınlık içinde bırakarak elini sıktı:

"-Size ve milletinize geçmiş olsun Ekselans..." dedi.
Ve anlatmak istedi ki, Türk topraklarına saldıran kim olursa olsun akibeti değişmeyecekti!

Daha sonra, kalb-i alakası uğruna taç ve tahtını terkederek, İngiltere Krallığı makamını terkedip Windsor Dük'ü olarak kalmayı tercih eden İngiltere Kralı 8. Edward da Atatürk'ün misafiri olmuştu. Neşeli bir akşam yemeğini takip eden sohbet sırasında, mevzu, Türk ordusunun savaş gücüne intikal etti. İngiliz hakikatçiliği ile, Mustafa Kemal'in ne eşşiz bir kumandan olduğunu bilen misafiri, Atatürk'e o tarihte bir milyonluk insan gücü olan Türk ordusunun iki milyonla harp sahnesine çıkmasının, dünya barışı için "Ne güvenilecek kuvvet..." olduğunu söyledi. Atatürk'ün "iki milyon"u "bir milyon" olarak nezaketle tashihini de şu hayranlık duygusuyla tamamladı:

"-Evet Atatürk... Bir milyon Türk ordusu, bir milyon da şahsen siz. Ben tahminimde hata etmedim."
Başkumandanlık yıllarını hatırlayan Gazi, atavik gururu dünyaca malum olan haşmetli misafirinin bu nazik esprisinden elbette çok mütehassis olmuştu. Fakat ona Türk ordusu ve bilhassa hayatında en sevdiği varlık olan Mehmetçik için daha aydınlık bir fikir vermek istedi:

"- Eğer, yurt ve dünya sulhu ve insanlık hürriyetleri için bir kuvvet dengesi olarak ihtiyaç olursa, bizim ordumuzun her ferdini bana layık gördüğünüz ölçü içinde ölçebilirsiniz."
Yani bir milyon kere bir milyonluk bir kuvvet... Milletinin kıymeti için böylecesine sonsuz güven sahibi idi.

"Bir Türk dünyaya bedeldir." , "Ne mutlu Türk'üm diyene!" hükümlerinde asla "politika" kokmaz. Bu daha çok milletinin aslında var olan hasletlerini devrin bilgi ve tekniği ile cihazlamak hasretini, kendisinden sonra geleceklere inandırmak duygusunun ifadesi idi.

Herşeyi tartışmak olarak algılıyorsunuz. Bu tartışma değil eleştiridir.
Önceki mesajları göster: