Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj25.11.2009, 22:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

ülkede bazı değiştirilmesi çok zor olan, oturmuş sistemler var.
bunlardan biri devletin kurumlara dağıttığı paranın üçte birinin Diyanet'e gitmesi. okullara, fabrikalara ayırılacak para Diyanet'e akıyor, artık o parayla ne yaptıklarını kendiniz araştırırsınız..
işte bu ve buna benzer birçok yanlışlık sonucu ülke fakirleşiyor ve fakirleşmenin en göze batan sonucu işsizlik ortaya çıkıyor yani işverenin az olması..
o işi yapacak her yıl adam yetişiyor, ama işvereni olmayınca açıkta bekliyor..
ee bu sayıyı azaltmak için ne yapmak gerek?
ELEMEK..
adamı nasıl elersin? makine, elektrik-elektronik mühendisliği isteyene biyoloji sorarsın, tıp isteyene de fizik..
bu tabi basit bir örnek..
lisede nasıl elersin? işte bu şekilde ayırt ederek..
imam-hatip'e neden gidilir? "imam" olmak için değil mi? o zaman bu katsayıların değişmesi umurlarında olmaması lazım.. ayrıca imam-hatiplerde kız sayısı erkek sayısından fazla, hiç kadın imam gördünüz mü?
teknik liselere giden kişilerde kağıt üstünde değil uygulayarak öğrenme içerisindedir ve bölüm seçilir ona göre kişi eğitilir..
bilgisayar mı seçtin, sana her şey uygulamalı olarak öğretilir ve pek de üniversitede bölüm okumanın anlamı yoktur..
hani dedim ya en başta ELEMEK..
eğer hayalleriniz farklıysa liseye geçmeden elekten aşağı düşmek zorundasınız, eleğin üstünde kalırsanız da yaptığınız işten memnun olmalısınız..
ve kimseye kızmak da pek işe yaramaz, çünkü adam sana şunu dese her türlü haklıdır:

"çalışsaydın be arkadaş..."
Mesaj26.11.2009, 01:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

3'te biri diyanet'e gidiyo olayı laik bir ülkeye yakışır bişey tam da
Mesaj26.11.2009, 11:09 (UTC)    
Mesaj konusu:

sanaldizayn yazmış:
Ben Düz Lisede Okuyorum.Sos 2 .Etki Edermi Bize Göksen Bey.

Yok.İmam hatip liseleri ve meslek liseleri.
Mesaj26.11.2009, 11:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben Meslek Lisesinde Okuyorum.
Yani Nasıl Bişi Oldu Bu Anlamadım Rolling Eyes