Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj01.12.2009, 18:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

Şuan elimde Kuran-ı Kerim Türkçe meali var... nettende araştırıp kuranda reenkarnasyon ile ilgili geçen ayetleri burada paylaşıcam inş
Mesaj01.12.2009, 18:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

byqraphix yazmış:
bsliyiz yazmış:
byqraphix yazmış:
informess yazmış:
bsliyiz.tr.gg @okudum bu nu daha önce okuduğum için paylaştım!! Wink

Paylaştım? derken Smile ben paylaştım Very Happy

Ayrıca ; Paylaştığım makaleleri tamamiyle okumadan ve anlamadan kesinlikle paylaşmam Wink Smile

Ama bilin ki ; ben reenkarnasyona inanıyorum..

Alıntı:
KURAN'DA REENKARNASYON YOKTUR, ÖLÜM VE DİRİLME BİR KEREDİR..

kendiniz demişsiniz hatta Kuran'da reenkarnasyon yoktur ölüm ve dirilme bir keredir diye ''Biz'' müslümansak, ve Kuran'da bizim doğru yol göstericimiz ise, kutsal kitabımız ise Kuransa buna inanmalıyız buna inanmak mecburiyetindeyiz diye düşünüyorum...tabiki bu benim görüşüm... bugün stajda buna benzer bir tartışma geçti nereden açıldı konusu hatırlamıyorum fakat sizinle de paylaşmak istiyorum arkadaş bugün sordu Hz.Muhammed (sav) 'yı mı daha çok seviyorsunuz, yoksa Atatürk'ümü? diye sorunca ''eee saçmalama tabi ki Hz.Muhammed'' yanıtını verdim ve benden sonra en az 5 kişiye sordu ve 4ü Atatürk cevabını verince şaşırdım ne bilim bana enterasan geldi :S Sizinde bu konuda görüşlerinizi almak istiyorum (Qraphix yeni böle konu açmak istemedim senin konun kaldığı yerden devam edebilir Very Happy )

kaç defa diyecem graphix değil qraphix diye Very Happy Very Happy

neyse görüşüme geleyim ;

Bende Atatürk derdim..

ama soru saçma birkere Wink

bakın arkadaşlar ; Dinden vatandan vs..vs.. şeylerden en önemli tek şey vardır o da "ANA"DIR.."BABA"DIR.Doğduğunuzda diliniz nedir?bilmezsiniz ana öğretir baba öğretir..Vatanınız nedir?bilemezsiniz ana öğretir baba öğretir..

..Ve Din

Dininiz nedir?bilemezsiniz ana öğretir baba öğretir..herşeyden önemlidir ana-baba..ama ananın ilk öğrettiği şeydir vatan sevgisi atatürk sevgisi...Ben açık açık dile getiriyorum biçok şeyi burada örneğin "ben inanmıyorum dinlere..Tanrıya.."ama saygı duyuyorum herkese herkesinde bana saygı duymasını temenni ediyorum biçok yerde..kısacası yanlış adama yanlış soru Very Happy

ATATÜRK Diyorum Wink

çok ilginç gerçekten hayretler içerisindeyim yaf :S buna (kendi görüşüm) herkesin şüphesiz, tereddütsüz Hz.Muhammed (sav) demesini beklerdim. Tamam bende Atatürkçü bir ailenin çocuğum bende Atatürk'ü seviyorum ve onun çizdiği yolda yürümeye çalışıyorum, fakat 2sini kıyaslamam gerekiyorsa buna açık ve net Hz.Muhammed(sav) derim!
Mesaj01.12.2009, 18:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

Alıntı:
çok ilginç gerçekten hayretler içerisindeyim yaf :S buna (kendi görüşüm) herkesin şüphesiz, tereddütsüz Hz.Muhammed (sav) demesini beklerdim. Tamam bende Atatürkçü bir ailenin çocuğum bende Atatürk'ü seviyorum ve onun çizdiği yolda yürümeye çalışıyorum, fakat 2sini kıyaslamam gerekiyorsa buna açık ve net Hz.Muhammed(sav) derim!

Ailem dindardır..Hemde çok fazla dindar.

Ama bu benim görüşüm..bu böyle işte.. Wink hayal kırıklığına uğrattım seni kusura bakma Very Happy

Ayrıntılı bilgi : http://byqraphix.tr.gg/3-.-Y%26%23305%3Bl-Etkinlikleri.htm
Mesaj01.12.2009, 18:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

byqraphix yazmış:
Alıntı:

Ailem dindardır..Hemde çok fazla dindar.

Ama bu benim görüşüm..bu böyle işte.. Wink hayal kırıklığına uğrattım seni kusura bakma Very Happy

buna benzer birşey forumlarda ekşi sözlük, uludağ sözlük gibi yerlerde daha öncede okumuştum hatta bunun askeri sınav mülakatlarında filan sorulan bir soru olarakta sorulduğunu duymuştum soru şu ;
"ikisi de denize düşüyor, birini kurtarma hakkın var. atatürk'ü mü kurtarırsın hz. muhammed'i mi?"
benim soruda buna benzer birşey...
Mesaj01.12.2009, 18:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kaynaklardan ve Netten araştırdım şimdi sizlerle paylaşıyorum... Ee şimdi hepimiz elhamdülillah müslümanız diyoruz.... fakat siz tercih yapmak zorunda bırakılınca Atatürk'ü seçiyorsunuz (Qraphix genel konuşuyorum ) ve şimdi diyorki model olarak Hz. Muhammed'i(sav) kalbin derinlik noktalarına kadar da sevilmeli. Pek çok ayetten ve hadisten bunu rahatlıkla çıkarabiliriz. "Annenizden babanızdan daha fazla beni sevmedikçe gerçek mü'min olamazsınız"

"Muhammedun beşerun veleyse kelbeşeri,

Bel huve yakutun veleyse kelhaceri"

Umarım anlatabilmişimdir...
Mesaj01.12.2009, 18:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

"Muhammedun beşerun veleyse kelbeşeri,

Bel huve yakutun veleyse kelhaceri"

Anlamı: "Nasıl bir yakut taştır amma normal bir taş gibi değildir. Aynen öyle de Hz. Muhammed de bir beşerdir amma normal bir beşer gibi değildir."
Mesaj01.12.2009, 18:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

Enkarnasyon'u bilen bilir. Kısacası ruhun yükselişidir. Daha ayrıntılı bilgiyi Google'dan bulabilirsiniz.. İnsanlar ana rahminde enkarne olurlar. Bizler, doğanlar, doğacak olanlar Ana rahmindeyken Ruhumuz bedeni etkisi altına alır. Ve bu doğrultuda oluruz bizler.. Elbette dünya'ya bir kere daha gelebiliriz.. Ama biz '' biz '' olarak gelmiyeceğiz.. Eskinizi hatırlamadan, yeni bir insan olarak geleceğiz.. Ben bunu böyle yorumluyorum.

Enkarnasyon'un diğer anlamlarıda var yanlış anlanmasın Hristiyanlık falan oralara girmiyelim. Smile Reenkarnasyon'da Enkarnasyon'un alt dalı gibi birşey. Bağlıdırlar. Ama Kuran-ı Kerim'de geçmiyor tabii doğru olduğu o ayrı mesele. Kuran-ı Kerim'de geçmiyorsa inanamayız tabiikide.. Enkarnasyon diye birşey zaten var bu doğrulanmış birşey. Kafa karıştıran şeyde bu zaten. Enkarnasyon doğrudur, ama Reenkarnasyon neden doğrulanmamış?
Mesaj01.12.2009, 18:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

CEm Yılmazdan : ARaba Bana Çarptı Bir Işık Oluştu Ordaki DEde Bana Gell Gell Gell xD
Mesaj01.12.2009, 18:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

Şimdi vereceğim örneğide farklı kaynaktan buldum.

Kısacası, İslâm akîdesi “sevgi” üzerine temellendirilmiştir. Hani daha küçükken çocuklarımıza öğrettiğimiz; en çok kimi seversin sorusu, buna anlamlı bir örnektir. Verilecek cevap malum… Önce ALLAH’ı, sonra Peygamberi, sonra anne- babayı sevmek… Çünkü inanmak bağlanmayı, sevmeyi, kanıksamayı gerektirir, hem de içten bir şekilde…

İslâm inancında ALLAH’a iman; ALLAH’ı sevmek, O’na sığınmak, O’na bağlanmaktır. İkinci olarak ALLAH için Peygamberi sevmektir. Hz. Peygamber bu sevginin nasıl olması gerektiğini şöyle ifade etmiştir. “Sizler beni annenizden- babanızdan ve kardeşlerinizden, sevdiklerinizden daha fazla sevmedikçe iman etmiş olamazsınız.” Yani imanın koşullarından biri de Peygambere inanmak, bağlanmak ve onu sevdiklerimizden daha fazla sevmektir.

Sevgi olmayan bir inanç, kuru ve çorak bir inançtır. Çünkü inancın kalblerde yeşermesi gerekir. Fidan olup, dal budak sarıp yüreği ve gönlü tutması gerekir.

En son bsliyiz tarafından 01.12.2009 18:59:44 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj01.12.2009, 19:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çok Saçma Birşey..

Cahil İnsanların İnandı Ölülerin Geri Geleceği İnanılan Bir Konu... Laughing Laughing Laughing
Mesaj01.12.2009, 19:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

saçma... böyle birşey olmaz... Dinimizde hele hayatta olmaz...
Mesaj01.12.2009, 19:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

Böyle bişi KURANI KERİMDE yazmıyorsa yoktur demektir.
Mesaj01.12.2009, 20:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

Renaksiyon ile ilgili bişi buldum önceki yasamında nasıl biriydin falan

benimki bu çıktı:

Teshis:Yeryüzündeki önceki enkarnasyonunuzda bir kadindiniz. in uw laatste, eerdere reïncarnatie.

Bugünkü Güney Latin Amerika civarında bir yerlerde 000 civarında dogdunuz.

Bir dansçı, şarkıci veya aktördünüz..
Mr. Green Mr. Green

Denemek isteyen işte link:

inş banlamam Confused

http://site.mynet.com/yusufebb/oncekiy.htm
Mesaj01.12.2009, 20:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teshis:
Yeryüzündeki önceki enkarnasyonunuzda bir kadindiniz. in uw laatste, eerdere reïncarnatie.

Bugünkü Güney Avustralya civarında bir yerlerde 1050 civarında dogdunuz.

Bir yol, köprü ve liman yapıcısıydınız..

--------------------------------------------------------------------------------

Önceki o yaşamınızdaki kısa psikolojik profiliniz:

Muazzam enerjiye sahip, planlama ve uygulamada çok iyi bir kişi. Bir çöpçü bile olsaydınız, çöpçüler krali olurdunuz.

-------------------------------------------------------------------------------

Bu enkarnasyonunuzun nedeni önceki yaşaminizda bazi konularda basarısız olmus olmaniz. Önceki yasaminizin simdikine aktardığı ders ve vazife:

Dersiniz: Tevazuyu ve spiritüel ilkelere inanmayı öğrenmek. Yüce Mantık'a inanmalısınız.

böyle şeylere inandığımdan değil maksat eğlenmek Smile
Mesaj01.12.2009, 20:07 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teshis:
Yeryüzündeki önceki enkarnasyonunuzda bir kadindiniz. Amanınn Laughing in uw laatste, eerdere reïncarnatie.

Bugünkü Kuzey-Doğu ABD civarında bir yerlerde 975 civarında dogdunuz.

Bir desinatör, mühendis veya zanaatkardınız..

Önceki o yaşamınızdaki kısa psikolojik profiliniz:

Gerçek ve bilgelik arayıcısı. Gelecek yaşamlarınızı görmüş bile olabilirsiniz. Başkaları sizi geleceğe giden yolun aydınlatıcısı olarak algılıyor.

Bu enkarnasyonunuzun nedeni önceki yaşaminizda bazi konularda basarısız olmus olmaniz. Önceki yasaminizin simdikine aktardığı ders ve vazife:

Dersiniz: İnsanlara karşı nazik tavır geliştirme, anlayış ve şefkat hediyesini elde etme.
Önceki mesajları göster: