Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj24.01.2010, 00:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sanırım konuyu biraz baltalamışım...
Gerçekten bir öğrencinin başbakana yazması gereken çok şey olmalı?

Ama bu sistem düşünmeyi baltalıyor.Hakkını da verelim çok adaletli bir sistem aynı zamanda.Herkez aynı eğitimi alıyor 3 saatte yapabildiği kadarıyla biryerlere geliyor/geldiğini sanıyor.Karşında bakınca diğer ülkelere nazaran baya etik gibi.

Peki maden paranın diğer yüzü ?,
Bir devlet okulunda okudum çoğu yurttaş gibi...Lab.ımızda 1 tane mikroskobumuz ,bir tane organları parçalanan maket insan ,birkaç kafa tası(gariptir gerçek ölüye ait) ,kavonozda sürüngenler...karınca ile ağustos böceğinin çizgi filmi...Ayrıca sıradan bir kütüphane.(5 raftan oluşan bir ahşap)

Belki çoğumuz bunları da göremedi.Bu şartlarda bir çocuğun yeteneğine yönlenmesi,bir sanata yada bilime yönlenmesi gerçekten çok zor.Bilinçli bir aile, sistemli bir okul varsa bir nebze.

Bunları açıklamadan söyleyeceklerim havada kalırdı ,sanıyorum;
Sanmam ki bir ilkokul öğrencisi ,başbakanım okuluma tam donanımlı lab olmasını istiyorum,uygulamalı ders içerikleri olmasını istiyorum vs desin...
tenis sahası olsun,basket potamız yok diyebilecekler daha çoktur.Kültürden nasiplenmeden sosyal olacağız ya!

Önceki mesajları göster: